Moi Drodzy,
Zima rozbestwiła nam się na dobre! Za oknem prawdziwa Narnia i tylko samotnej latarni brakuje pośród roziskrzonych drzew, ewentualnie odgłosu sań Białej Czarownicy gdzieś w oddali. I smak rachatłukum… Mniam… Rozmarzyłam się pysznie, bo w końcu zima to pora roku wymarzona dla nas książkoholików.
Niedawno podzieliłam się z Wami moim subiektywnym wyborem TOP 10 KSIĄŻEK NA ZIMĘ, w których kryterium była wspaniała grubaśność. Natomiast dzisiaj we współpracy z Księgarnią Internetową Virtualo przygotowałam dla Was:
TOP 10 EBOOKOWYCH SERII NA ZIMĘ!
Wybrałam pięć serii już przeze mnie znanych i nadgryzionych, które zamierzam dokończyć, a o których wiem, że są pyszne oraz pięć serii, o których słyszałam same dobre rzeczy, a na które ostrzę już swoje pazury. I tym razem, tematycznie, wybrałam również lekturę bonusową – nieśmiertelny i uniwersalny dodatek, który zachwyci wszystkich.
Na miejscu 1:
„Moja Walka. Księga 1”, „Moja Walka. Księga 2”, „Moja Walka. Księga 3” Karl Ove Knausgård – ta skandynawska, siedmiotomowa autobiografia to prawdziwy fenomen na światowym rynku wydawniczym. Prawdziwa opowieść czy fikcja literacka? Prawdziwe życie czy życie wykreowane? Karl Ove hipnotyzuje, a jego codzienna-niecodzienna opowieść bywa mroczniejsza od niejednego skandynawskiego thrillera. „Moja Walka. Księga 1” do poczytania TUTAJ, „Moja Walka. Księga 2” do poczytania TUTAJ.
Na miejscu 2:
„Wołanie Kukułki”, „Jedwabnik” i „Żniwa Zła” Robert Galbraith a.k.a. J.K. Rowling – ukochana brytyjska autorka w obyczajowo-kryminalnej odsłonie dla dorosłych jest równie pyszna jak jej magiczno-czarodziejska wersja. To pierwsze tomy cyklu o detektywie Cormoranie Strike’u, o londyńskich zbrodniach i małych grupach społecznych, które tak niesamowicie potrafi sportretować Rowling. „Wołanie Kukułki” do poczytania TUTAJ.
Na miejscu 3:
„Człowiek Nietoperz” i cała seria z Harrym Hole Jo Nesbø – dziesięć tomów i zapowiedź kolejnych w przyszłości o niepokornym komisarzu z Oslo, czyli czystej krwi skandynawski kryminał, który potrafi zaskoczyć i przerazić niejednokrotnie. „Człowiek Nietoperz” do poczytania TUTAJ.
Na miejscu 4:
„Czarny Wygon. Tom 1” Stefana Dardy, czyli „Słoneczna Dolina” i „Starzyzna” – Czarny Wygon i przeklęta wioska w Słonecznej Dolinie straszyły ostatnio w Bezsenną Środę i jeśli ktoś jeszcze nie jest przekonany do polskiej grozy, na polskiej ziemi, to koniecznie musi zasłuchać się w opowieść o klątwie, która zabrała słońce, księżyc i sprowadziła jedynie zimną mgłę. „Czarny Wygon” do poczytania TUTAJ.
Na miejscu 5:
Trylogia Baztán Dolores Redondo, czyli „Niewidzialny Strażnik”, „Świadectwo Kości” oraz „Ofiara dla burzy” – wyjątkowy cykl na rynku kryminałów, bo pochodzący z mrocznej doliny w krainie Basków w Hiszpanii. Tutaj legendy mieszają się z rzeczywistością, fikcja przenika prawdę, a Redondo bardzo umiejętnie wprowadza atmosferę zbrodni i niesamowitości. „Niewidzialny Strażnik” do poczytania TUTAJ.
Na miejscu 1:
„Mroczna Wieża” Stephen King – osiem tomów niezwykłej opowieści, którą Król Horroru kusi, mami, a do którego analogie ukrywa w innych swoich dziełach od lat. Niewiele wiem o tym cyklu, bo nie chciałam niechcąco niczego sama sobie zdradzić, dlatego też wiem jedynie to, że to historia wędrówki Rolanda Deschaina, jednego z ostatnich z bractwa rewolwerowców, który zmierza ku tytułowej Mrocznej Wieży.
Na miejscu 2:
„Hyperion” i „Upadek Hyperiona” Dana Simmonsa – ten tytuł kojarzy mi się z bardzo mrocznym fantasy w kosmosie, a już sam ten fakt brzmi doskonale. Siedmiu pielgrzymów przybywa na planetę Hyperion, by w jakiś sposób zapobiec między galaktycznej wojnie. Przetrwa tylko jeden. A że Dan Simmons na dokładkę potrafi zaserwować niesamowitą grozę to liczę na piękną lekturę.
Na miejscu 3:
Seria z Jackiem Reacherem Lee Child – dwadzieścia tomów opowieści o byłym oficerze armii Stanów Zjednoczonych, dzisiaj wagabundzie i mścicielu, który niby ucieka od świata, ale przeszłość w jakiś sposób zawsze potrafi go dogonić. Ten cykl chodzi za mną od długiego czasu, szczególnie po obejrzeniu ekranizacji z Tomem Cruisem w roli Jacka.
Na miejscu 4:
Trylogia z Teodorem Szackim Zygmunta Miłoszewskiego, czyli „Uwikłanie, „Ziarno prawdy” i „Gniew” – ta seria od dłuższego czasu robi furorę i nie ma co udawać – nasi rodzimi autorzy wymiatają jeśli chodzi o kryminały. Do nadrobienia, bez dwóch zdań.
Na miejscu 5:
Trylogia z Hubertem Meyerem Katarzyny Bondy, czyli „Sprawa Niny Frank”, „Florystka” i „Tylko martwi nie kłamią” – wyczekując „Lampionów”, czyli trzeciego tomu doskonałej serii, jaką są Cztery Żywioły Saszy Załuskiej warto sięgnąć po poprzedni cykl tej autorki i zanurzyć się w doskonałych opowieściach o zbrodni z policyjnym profilerem w roli głównej.
BONUS!
„Opowieści z Narnii” C.S. Lewis, które od wielu lat zachwycają kolejne pokolenia czytelników. Siedem wspaniałych tomów, wypełnionych magią, bohaterstwem, przygodą… Dla mnie na zawsze najwspanialszym tomem pozostanie „Lew, Czarownica i Stara Szafa”. Atmosfery tej powieści, jej piękna i przejmującej historii Lwa Aslana nie pobije chyba nic zimową porą.
- Klikajcie w poniższy baner, rozejrzyjcie się po ofercie księgarni Virtualo i wybierzcie jeden wymarzony tytuł.
- Podzielcie się nim w komentarzu pod tekstem i odpowiedzcie na pytacie: dlaczego właśnie ta książka jest według Was idealna na zimę?
- Wylosuję 3 osby, które otrzymają wybrany ebook z oferty Virtualo.
- Rozdanie trwa do piątku, czyli do 22 stycznia do północy. Wyniki podam 25 stycznia.
I pamiętajcie warto czytać w każdej możliwej formie, tak jak lubicie i tak jak jest Wam najwygodniej!
Bo warto czytać.
O.
*Zestawienie powstało we współpracy z Księgarnią Internetową Virtualo.
**Zajrzyjcie również na kanał Wielkiego Buka! 🙂
REGULAMIN KONKURSU/ROZDAWAJKI
- Organizator: Olga Kowalska blog Wielki Buk z Księgarnią Internetową Virtualo
- Konkurs trwa: Od soboty 16 stycznia 2016 do piątki 22 stycznia 2016 do godz. 23:59
- Zwycięzcy: Wyłanianie zwycięzców odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia 2016
- Nagroda: 1 z 3 ebooków z oferty Księgarni Internetowej Virtualo, 1 ebook dla 1 zwycięzcy
- Uczestnikiem konkursu zostaje osoba udzielająca odpowiedzi na pytanie konkursowe, w formie pisemnej, w komentarzach pod tekstem bądź filmikiem. Zwycięzca wyłoniony zostanie z puli uczestników drogą losową.
- Koszt nadania nagród ponosi organizator. Termin zgłaszania się po nagrodę to 31 stycznia 2016, po którym to terminie zwycięzca automatycznie zrzeka się nagrody w przypadku niepodania swoich danych do wysyłki.
Przystępując do konkursu, akceptujecie jego regulamin i wyrażacie zgodę na przetwarzanie danych osobowych.