Moi Drodzy,
Z lutym wszystko byłoby nawet w porządku, gdyby tylko nie skończył się tak szybko, tak niezapowiedzianie. Bo niby dobrze zdajemy sobie sprawę, że trzech dni nam zabraknie w kalendarzu, ale jak przychodzi co do czego, gdy uderza marzec z impetem, to jęk, zgrzytanie zębów i tylko jedno pytanie migające w głowie ale jak to?
Podejrzewam, że nie zauważyłam mijającego czasu ze względu na intensywne procesy czytelnicze. Za mną 16 doskonałych tytułów książkowych oraz jedna powieść graficzna (o której wspomnę jednak w przyszłym miesiącu, przy okazji recenzowania całej serii). Na blogu natomiast pojawiły się m.in. NAJLEPSZA KSIĄŻKA STEPHENA KINGA (klik! Klik!), STRASZNE OPOWIADANIA DO CZYTANIA W SIECI (klik! Klik!), NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻKI O MIŁOŚCI (klik! Klik!) i pierwszy odcinek BESTSELLERÓW: Mróz, Coben i Läckberg (klik! Klik!).
Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu Dorota Masłowska
Najnowszy tom felietonów Masłowskiej to przepis na światową dominację poprzez baczne obserwowanie popkultury okolicznej i rozpatrywanie jej w kontekście społeczeństwa polskiego. Baczna obserwatorka tego co nasze i swojskie, westalka Wiedzy o Nieważnym i Okropnym rozpatruje rzeczywistość przez pryzmat ekranu, podróży i innych istotnych spraw.
Modyfikowany węgiel Richard Morgan
Przed obejrzeniem serialowej ekranizacji dostępnej na Netflixie lektura pierwowzoru science fiction obowiązkowa! To cyberpunkowy kryminał noir, w którym jedna dekadencka zbrodnia prowadzi do drugiej zbrodni, a wszystko to wokół libertyńskiego, rozpasanego społeczeństwa, które zapomniało, czym naprawdę jest śmierć.
Wojna Bogów Tomasz Stężała recenzja książki
Fenomenalna powieść historyczna w duchu książek Kena Folletta, Elżbiety Cherezińskiej, czy Mauricea Druona, która opowiada dzieje początków osady Elbing, dzisiejszego Elbląga.
Anatomia skandalu Sarah Vaughan recenzja książki
Pasjonujący dramat sądowy, który łączy w sobie kryminał i powieść obyczajową o wyższych sferach, niezrozumiałych zwykłemu śmiertelnikowi konwenansach i ambicji, która potrafi doprowadzić do największych tragedii.
W domu Harlan Coben recenzja książki
11 tom serii z Myronem Bolitarem i wciągający kryminał z nutką sensacji o zaginięciu dwóch chłopców oraz tajemnicy z nimi związanej.
Nieodnaleziona Remigiusz Mróz recenzja książki
Dobrze skrojona sensacja kryminalna o zaginionej kobiecie, której trop powraca dziesięć lat po tragicznych wydarzeniach z przeszłości.
Czarownica Camilla Läckberg recenzja książki
10 tom Sagi o Fjallbace, w którym brutalne morderstwo kilkuletniej dziewczynki rozpoczyna serię powrotów do wydarzeń z przeszości.
Dziewczyna na karuzeli Danya Kukafka recenzja książki
Voyeurystyczny thriller o obsesji, podglądaniu, patrzeniu i miłości, która może być chorobą.
Narzeczona księcia William Goldman recenzja książki
Pastisz romansów wszech czasów w konwencji fantasy, który przeszedł do historii popkultury, przenikając do zbiorowej wyobraźni kolejnych pokoleń czytelników.
Arystokratka na koniu Evžen Boček recenzja książki
Trzecia odsłona perypetii Marii Kostki na zamku w Kostce zwanej Ostatnią Arystokratką. Komedia pomyłek, pełna perypetii, slapsticku i szczerej, niewymuszonej czeskiej radości.
Mój pierwszy bal recenzja książki
Tom dwudziestu opowiadań dla młodzieży, czołowych amerykańskich twórców, których głównym tematem jest pierwszy bal.
Pokojówka miliardera Marie Benedict recenzja książki
Wzruszająca historyczna opowieść o wielkich aspiracjach oraz prawdziwych marzeniach, które napędzały wielkie czyny. O poświęceniu, ciężkiej pracy i odpowiedzialności, jaką jest wielki amerykański sen.
Gdzie niebo mieni się czerwienią Lisa Lueddecke recenzja książki
Klasyczna, młodzieżowa powieść fantasy o zimnej północy, przeklętej wyspie i światłach na niebie, które zwiastują nadchodzące zło.
Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy Fiona Sussman recenzja książki
Postmodernistyczny kryminał rodem z Nowej Zelandii i ciężka emocjonalna przeprawa przez opowieść o zbrodni, karze i przebaczeniu.
Fashion Victim Corrie Jackson recenzja książki
Londyńska śmietanka towarzyska, galeria fascynujących, błyskotliwych postaci oraz bezduszne środowisko modowe, w którym tyrania, potworność i libertyńskie poczucie rozpasania ukrywane są pod grubą warstwą makijażu
Surogatka Louise Jensen recenzja książki
Przejmujący dreszczowiec o pragnieniu macierzyństwa silniejszym od wszelkich innych uczuć i o desperacji, która prowadzi do tragedii.
Plan na marzec?
Pierwsze GDAŃSKIE TARGI KSIĄŻKI! To pierwsza tego typu książkowa impreza na taką skalę na Pomorzu i jestem ogromnie ciekawa, co z tego wyniknie. Na Targach planuję pojawić się w sobotę 17 marca dajcie znać, czy ktoś z Was również odwiedzi Gdańsk w tym czasie i chciałby spotkać się na miejscu.
Ponadto szykuję wyjątkowy wpis na Dzień Kobiet (tuż! Tuż!), zapowiedź przepysznej wyprzedaży, na której będzie można upolować niejednego Dużego Buka, lektury na wiosnę (tak! To już prawie prawie Marzanny czas!), powrót TRENDÓW LITERACKICH i inne dobroci, które mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu.
Życzę Wam pięknego zaczytania!
Bo warto czytać.
O.