ZACZNIJ TU

Pierwszy raz na Wielkim Buku i nie wiesz od czego zacząć?

Poszukajmy razem opowieści idealnej!
Wybierzmy się w literacką podróż po epokach, dookoła świata, niczym w najpiękniejszą przygodę życia!
Zanurzmy się w słowach, zachwyćmy się mnogością światów…
Bo warto czytać.

GDZIE ZNAJDZIESZ WIELKIEGO BUKA?

WIELKOBUKOWE BINGO WBBingo:

Wielki Buk to również twórca jednego z najpopularniejszych wyzwań czytelniczych, wyzwań książkowych: Wielkobukowe Bingo, która można znaleźć w kilku odsłonach:

IDEA:

A co oznacza nazwa „Wielki Buk”? To Święty Graal literatury. Opowieść tak wspaniała, tak uniwersalna, tak spektakularna, że przyćmi wszystkie pozostałe.

To w jej poszukiwaniu dla Was przekopuję się od lat przez setki tytułów lepszych i gorszych, przez różne gatunki i historie, które poruszają umysły i serca.

CELE:

  • POPULARYZACJA CZYTELNICTWA: brzmi to nadzwyczaj głęboko i poważnie, a chodzi mi przede wszystkim o to, by pokazać, że literatura jest dla wszystkich, nie tylko dla wybranych. To nie jest elitarna rozrywka, ale wspaniała przygoda dla każdego.
  • DZIELENIE SIĘ MIŁOŚCIĄ DO LITERATURY: książki to moja pasja od najwcześniejszych lat dziecięcych. Nie wyobrażam sobie życia bez opowieści. Marzy mi się, byście pokochali literaturę tak mocno jak ja.
  • POSZUKIWANIE NAJWSPANIALSZEJ HISTORII: czyli mojego Wielkiego Buka.

MANIFEST:

By zrozumieć w pełni czym jest literatura trzeba eksperymentować, otwierać się na nowe głosy i nowe opowieści. To klasyka i literatura pop. To przeszłość i teraźniejszość. To historia. To nasza rzeczywistość.

Czytanie jest dla każdego. KAŻDEGO. Od wersji „slow”, czyli smakowania lektury oraz niespiesznego delektowania się treścią, przez wersję „moderate”, czyli czytania kiedy tylko nadarzy się okazja, aż do czytania w trybie „hard”, czyli obsesyjnego pożerania wszystkich książek jakie wpadną w ręce, na pęczki, na czas.

Pamiętajcie: tylko od Was zależy jak chcecie czytać – nie ma żadnych odgórnych wymogów! To Wasz wybór i Wasza pasja. 

A ja, z mojej strony, dzielę się z Wami tym, co mam najlepsze, czyli opowieściami, które każdego zaczytanego dnia zbliżają mnie do odnalezienia tego Wielkiego Buka.