Moi Drodzy,
Najkrótszy miesiąc roku, z unikatowym twistem, jak zdarza się tylko raz na cztery lata, już za nami! Luty dla Wielkiego Buka intensywny, zapracowany i szaleńczo zaczytany, a to mnie ogromnie cieszy, bo nie ma dla mnie nic piękniejszego od porządnego zapracowania.
W lutym opublikowałam 24 teksty na blogu, w tym TOP 5 ROMANSÓW WSZECH CZASÓW, WALENTYNKOWĄ BITWĘ BUKÓW i rozpoczęłam nową serię WARTO CZYTAĆ.
Za mną aż… 15 KSIĄŻEK. Nie wiem jak to się stało, ale podejrzewam, że mogę obwiniać za ten fakt audiobooki, których słuchałam siedząc w pracy (w końcu wróciłam do słuchania!) i kilka rewelacyjnych pozycji, które pożarłam niemal na raz, zarywając noc lub dwie. 🙂
W tym miesiącu wybrałam trzy tytuły, które wbiły mnie w fotel i w krzesła, w tym dwa audiobooki, których wykonanie, poza samą treścią, było TAK ZNIEWALAJĄCE, że nie potrafiłam przestać o nich myśleć.
Na miejscu 1:
„Fahrenheit 451” Ray Bradbury – za kultową opowieść o mocy, jaką ma na człowieku literatura i za audiobook czytany przez samego Raya Bradbury.
Na miejscu 2:
„Milczenie Owiec” Thomas Harris – za doktora Hannibala Lectera, za Buffalo Billa i za Clarice Starling, których historia wywołała ciary, pomimo że znam ją niemal na pamięć. Do poczytania TUTAJ.
Na miejscu 3:
„Rebeka” Daphne du Maurier – za jeden z najbardziej znanych thrillerów, za mroczną historię małżeńskiego smutku i tajemnicę ukrytą pośród fal. I za audiobook w GENIALNYM wykonaniu Emmy Fielding.
- „Ekspozycja” Remigiusz Mróz – Dżyngis Mróz atakuje nowym cyklem z komisarzem Forstem; do poczytania TUTAJ.
- „Żniwa Zła” Robert Galbraith a.k.a. J.K. Rowling – trzeci tom kryminalnej serii z Cormoranem Strikem, który zostaje z czytelnikiem na długo.
- „Magonia” Maria Dahvana Headley – najdziwniejsza powieść miesiąca; do poczytania TUTAJ.
- „Nieznajomy” Harlan Coben – mój wielki i naprawdę udany powrót do jednego z najpopularniejszych twórców thrillerów; do poczytania TUTAJ.
- „Arystokratka w ukropie” Evžen Boček – patronat Wielkiego Buka i świetna kontynuacja „Ostatniej Arystokratki”; do poczytania TUTAJ
- „Wigilijne psy” Łukasz Orbitowski – zbiór opowiadań, który mrozi krew w żyłach; do poczytania TUTAJ.
- „Ember in the Ashes. Imperium Ognia” Sabaa Tahir – czyli opowieść taka jak wszystkie, tylko w pustynnej otoczce; do poczytania TUTAJ.
- „Rudy” Jack Ketchum – po latach przełamałam się i w końcu poznałam tę wspaniałą, wzruszającą opowieść o zemście; do poczytania TUTAJ.
- „Szeptucha” Katarzyna Berenika Miszczuk – a gdyby Mieszko nigdy nie przyjął chrztu? Do poczytania TUTAJ.
- „Nasze szczęśliwe czasy” Ji-young Gong – jedna z najważniejszych koreańskich powieści; niebawem na Wielkim Buku.
- „Krótka książka o miłości” Karolina Korwin-Piotrowska – subiektywny przewodnik po doskonałym kinie; do poczytania TUTAJ
- „Rok w rozmowie. Pisarze Krytycznym Okiem” Jarosław Czechowicz – dowód na to, że sztuka wywiadu jeszcze nie umarła; do poczytania TUTAJ
Nie ma co ukrywać, luty również okazał się być niezwykle zdobyczny dzięki wszystkim niesamowitym współpracom.
ZESTAW 01 (od góry)
- „Mały przyjaciel” Donna Tartt – od Wydawnictwa ZNAK.
- „Dziewięć dni” Gilly Macmillan – świeżynka od Wydawnictwa Świat Książki.
- „Wariatka” Joanna Jodełka – pyszność od Wydawnictwa Świat Książki.
- „Córka piekarza” i „Dzieci kartografa” Sarah McCoy – kobiece historie od Wydawnictwa Świat Książki.
- „Kozioł Ofiarny” Daphne du Maurier – po raz pierwszy w Polsce dzięki współpracy z portalem Okiem na Horror.
- „11 grzechów głównych” Tomasz Czarny i Tomasz Siwiec – mistrzowie hardcoru niebawem na Wielkim Buku.
- „Rudy” Jack Ketchum – zakupiona do współpracy z portalem Okiem na Horror.
- „Ludzie z bagien” Edward Lee – kanibale, gore, czyli czego chcieć więcej?
- „Gobelin z wampirem” Suzy McKee-Charnas – upolowane na Allegro przez Ukochanego.
ZESTAW 02 (od góry)
- „Książka do przeżycia” Tom Chatfield – okołoliteracka niespodzianka od Prószyński i S-ka;
- „Krótka książka o miłości” Karolina Korwin-Piotrowska – rewelacyjny przewodnik od Prószyński i S-ka;
- „Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender” Leslye Walton – realizm magiczny od Wydawnictwa Sine Qua Non;
- „Szeptucha” Katarzyna Berenika Miszczuk – słowiańskie klimaty od Wydawnictwa W.A.B.
- „Wigilijne psy i inne opowieści” Łukasz Orbitowski – miejska groza od Wydawnictwa Sine Qua Non.
- Seria BOGOWIE OLIMPIJSCY Rick Riordan – od Księgarni Internetowej Platon 24; już niebawem na Wielkim Buku!
„Ekspozycja” Remigiusz Mróz, „Ember in The Ashes. Imperium Ognia” Sabaa Tahir & „Nieznajomy” Harlan Coben od Księgarni Internetowej WOBLINK:
Luty był miesiącem niezwykłych współprac <3 Dziękuję za zaufanie, dziękuję za świetną zabawę i moc pysznego zaczytania.
Rozpoczęłam moją współpracę z Księgarnią Internetową Woblink i teraz szerzę moją miłość do ebooków. Kolejną współpracą jest bezsenna współpraca z portalem Okiem na Horror, którą planujemy kontynuować raz w miesiącu. Ponadto, Wielki Buk po raz pierwszy recenzował dla Wydawnictwa Prószyński i S-ka.
Co więcej… w lutym Wielki Buk przekroczył 5000 subskrybentów na kanale YouTube i 4000 obserwatorów na Facebooku! DZIĘKUJĘ!!!
#WielkobukoweWyzwanie2016 pięknie wypełnia kolejne pola. Jak zawsze pojedyncza gwiazdka oznacza tu pojedynczą książkę, a te lektury, które nie wpasowały się w kategorie, zwyczajnie nie znalazły się w wyzwaniu. A jak Wam idzie Kochani? Czy bawicie się tak dobrze jak ja? 🙂
Marzec będzie HARDOCOROWY. Nie żartuję, nie udaję – przyfrunęło i przyfruwa do mnie moc wspaniałych buków, które będę recenzować dla Was przez cały miesiąc. <3 W tym miesiącu obiecać Wam mogę wizytę u Doktor Wielkobuczek, niespodziankę na Dzień Kobiet, wiosenne nowinki i może uda mi się pokazać w końcu moją biblioteczkę, ale tego nie mogę obiecać na 100% (będę próbować ogarnąć) 😀
Niemniej, jedno jest pewne zawsze i wszędzie – to będzie cudownie zaczytany miesiąc, czego i Wam również życzę z całego zaczytanego serducha!
Bo warto czytać.
O.
*Podsumowanie w filmikowej wersji 🙂