Woblink Travel: Wielka Brytania

Moi Drodzy,

Kto czyta dużo, a wciąż głodny jest nowych opowieści, ten poluje często i intensywnie, wiadomo. A kto przepada za ebookami, czyli wersjami elektronicznymi książek, ten z pewnością tak jak ja śledzi różne ciekawe promocje, bo nikt nie chciałby zbankrutować na książkach, prawda? 😉

Jedną z takich promocji, na które warto zwrócić uwagę w sezonie letnim jest Woblink Travel, organizowana przez Księgarnię Internetową Woblink. W każde wakacje Księgarnia zabiera swoich użytkowników w literacką podróż po całym świecie, oferując książki z różnych kręgów kulturowych w niższych cenach.

A tak się pysznie składa, że tydzień rozpoczynający się od poniedziałku 17 lipca będzie tygodniem poświęconym literaturze Wielkiej Brytanii. Jeśli bierzecie udział w Wielkobukowym Wyzwaniu, to wiecie, co to oznacza herbatkę u Królowej.

Wybrałam dla Was 10 tytułów z nadciągającej promocji, na które warto zwrócić uwagę.

„Podróże Guliwera” Johnathan Swift nie dajcie się zmylić! To wcale a wcale nie jest powieść podróżnicza, ale parodia takiej powieści i diabelnie ostra, ponadczasowa satyra na ludzką naturę, na politykę i społeczeństwo.

„Fale” Virginia Woolf nazywania arcydziełem prozy modernistycznej powieść jest swoistym eksperymentem, strumieniem świadomości, opowieścią o przemijaniu czasu.

„Władca Pierścieni” J.R. R. Tolkien w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej jeśli lubicie fantasy, a nie znacie tego kamienia milowego gatunku, to nie zostaje Wam nic innego, jak zakupić i zanurzyć się w tę fascynującą podróż do Góry Przeznaczenia.

„Zimowy Monarcha” Bernard Cornwell pierwszy tom trylogii arturiańskiej, w której prawdziwa historia Króla Artura łączy się mistrzowsko z jego legendą.

„Białe Zęby” Zadie Smith przyznam Wam, że to moja ulubiona powieść autorki, jej wielokrotnie nagradzany debiut literacki i opowieść o losach trzech rodzin emigrantów w Londynie.

„Budda z przedmieścia” Hanif Kureishi ponownie Londyn i tematyka emigrantów, oraz wielokulturowych zależności, ale z rockową, skandalizująca nutą.

„Z przejmującego zimna” John le Carré czyli jedna z najlepszych powieści szpiegowskich wszech czasów, o agentach czasu zimnej wojny.

„House of Cards” Michael Dobbs powieść rozpropagował na nowo w ostatnim czasie kultowy już serial, a tu sięgamy po pierwowzór literacki i opowieść o bezwzględnej grze o władzę.

„Lokatorka” J.P. Delaney czyli świetny thriller, o którym wam niedawno opowiadałam, a w którym główną rolę odgrywa perfekcyjny dom, dzieło współczesnej architektury. Recenzja TUTAJ.

Wyklęty Grahama Mastertona lektura dla miłośników grozy, czyli miasteczko Salem, antykwariat i tajemniczy obraz, którego pojawienie się zwiastuje prawdziwy koszmar.

*Tekst powstał we współpracy z Księgarnią Internetową Woblink. <3

Dodaj komentarz: