Wakacje, urlopy, wolne, upalne dni mijają leniwie, ale wydawnictwa nie próżnują! Zebrałam dla Was jedenaście smakowitych propozycji na rozgrzane do czerwoności zaczytane chwile!
PATRONATY:
Prawda i iluzja Jennifer Somersby
Prószyński Media
Premiera: 28.08.2018
Pierwszy tom magicznej serii młodzieżowej AVRAKEDAVRA.
Genevieve Flannery pracuje wraz z matką w cyrku. Pewnego dnia Delia Flannery ginie podczas wykonywania sztuczki na obręczy. Okoliczności jej wypadku są dosyć tajemnicze, gdyż wykonywała ten numer wielokrotnie, bez najmniejszych problemów. Dziewczyna, próbując rozszyfrować tę zagadkę, powoli odkrywa rodzinne sekrety. W czasie odkrywania sekretów, które matka starannie ukrywała, dziewczyna poznaje tajemnicę rodów, wywodzących się ze starożytnej Mezopotamii, którym powierzono trzy magiczne księgi Avrakedavra. Każdy z tych tomów dotyczy innego aspektu egzystencji życia, śmierci i pamięci. Okazuje się, że Delia bardzo głęboko ukryła tom, nad którym sprawowała pieczę, by jeden z potomków pradawnych rodów nie zdołał zdobyć wszystkich trzech ksiąg. Zgromadzenie ich w jego rękach mogłoby mieć katastrofalne znaczenie dla świata. Delia oddała życie, żeby się tak nie stało.
Groza jest święta Mikołaj Kołyszko
Wydawnictwo Okolica Strachu
Premiera: sierpień 2018
Mitologia literacka Howarda Phillipsa Lovecrafta i jej analiza dokonana antropologiczną metodą Claudea Lévi-Straussa, czyli praca religioznawcza oparta o twórczość Samotnika z Providence.
Dziecko z ziemi Fuminori Nakamura
Wydawnictwo Kwiaty Orientu
Premiera: sierpień 2018
Pierwsza, mocno niepokojąca powieść japońska wydana przez Wydawnictwo.
Mrocznie melancholijna opowieść Fuminori Nakamury zwycięzcy nagrody im. Akutagawy pogrąża nas w otchłani pełnej krętych ścieżek, niespokojnej psychiki młodego człowieka.
Mój Dywizjon 303 Tadeusz Kotz
Wydawnictwo Bellona
Premiera: 23.08.2018
Wspomnienia Tadeusza Kotza, asa polskiego lotnictwa, pułkownika pilota Wojska Polskiego, majora Królewskich Sił Powietrznych, dowódcy legendarnego Dywizjonu 303.
INNE WARTE UWAGI:
Do zobaczenia w zaświatach Pierre Lemaitre
Wydawnictwo Albatros
Premiera: 22.08.2018
Zdobywczyni Grand Prix Nagrody Goncourtów 2013.
Wojna to świetny interes, który nie kończy się wraz z zawarciem pokoju Cyniczny portret czasów po zakończeniu I wojny światowej. Historia niekonwencjonalnej przyjaźni i spektakularnego oszustwa. Ironiczna. Niepoprawna politycznie. Doskonała!
Lemaitre komponuje wielką tragedię straconego pokolenia, pogrążonego w atmosferze zmierzchającej wojny i jutra, które nie obiecuje żadnej nadziei. „Do zobaczenia w zaświatach” jest powieścią o iluzji zawieszenia broni, o machinacjach finansowych w świetle prawa, a także o woli przetrwania i pomyśle, dzięki któremu można przechytrzyć system.
Mock. Pojedynek Marek Krajewski
Wydawnictwo ZNAK
Premiera: 22.08.2018
Dżentelmen polskiego kryminału serwuje nam już 8 tom opowieści o Eberhardzie Mocku i powrót do przeszłości.
Breslau, 1905. Życie Eberharda Mocka syna ubogiego szewca z Wałbrzycha toczy się w murach uniwersytetu i w brudnych, wilgotnych zaułkach wielkiego miasta. Trawiony niedostatkiem i wzgardzony przez innych studentów, ukojenia szuka w studiowaniu dźwięcznych łacińskich kadencji, a rozrywki w kuflu taniego piwa i w ramionach sprzedajnych dziewcząt.
Kiedy wydziałem filozoficznym wstrząsną kolejne samobójstwa wykładowców, a w jego życiu pojawi się tajemnicza rosyjska studentka, Mock przekona się, że zło może kryć się wszędzie i pod podbitymi gronostajem togami profesorów, i w brudnych wychodkach plugawych dzielnic. Jeszcze nie wie, że wkracza na drogę, z której nie ma powrotu.
Złe towarzystwo Robyn Harding
Wydawnictwo Prószyński Media
Premiera: 21.08.2018
Fascynujący thriller rodzinny.
Na pozór sielankowe życie zamożnej rodziny z San Francisco zostaje wywrócone do góry nogami. Kiedy w pięknym domu dochodzi do tragedii, mroczne sekrety wychodzą na jaw, a przyjaciele stają się wrogami.
Amazonia James Rollins
Wydawnictwo Albatros
Premiera: 1.08.2018
Nie potrafię odmówić sobie lektury o tajemnicach, jakie skrywa serce amazońskiej dżungli.
Ekspedycja naukowa doktora Carla Randa przepada bez wieści w amazońskiej dżungli. Cztery lata później jeden z jej uczestników pojawia się wycieńczony w założonej przez misjonarzy osadzie. Okazuje się, że wszedł do dżungli z amputowaną przy barku ręką, a wyszedł z dwoma zdrowymi! Czy to efekt działania nieznanej rośliny, która umożliwia regenerację tkanek?
Tropem pierwszej wyprawy rusza kolejna i odkrywa, że niedające się logicznie wytłumaczyć wydarzenia mogą mieć związek z bliżej niezbadanym plemieniem Krwawych Jaguarów, o którym jedynie szepcze się wśród tubylców. Jego członkowie potrafią znikać, przynosząc śmierć każdemu, kogo napotkają. Nawet dżungla poddaje się ich woli. Szlak ekspedycji będzie naszpikowany śmiertelnymi niebezpieczeństwami, a poznanie prawdy zamiast wybawienia może przynieść zgubę…
Jak się dogadać, czyli retoryka codzienna Michał Rusinek & Aneta Załazińska
Wydawnictwo ZNAK
Premiera: 1.08.2018
Świetne kompendium dla wszystkich, którzy pragną nauczyć się wypowiadać, rozmawiać z sensem i zawsze być rozumianym, w zależności od okazji, odbiorcy i przeznaczenia wypowiedzi.
Widzi mi się Zadie Smith
Wydawnictwo ZNAK
Premiera: 22.08.2018
Po książki Zadie Smith sięgam w ciemno od czasu Białych zębów ani razu mnie jeszcze nie zawiodła.
Podobno to manifest Zadie, który powstawał ponad osiem lat.
Miasteczko Surrender Caleb Carr
Dom Wydawniczy Rebis
Premiera: 21.08.2018
Nowy thriller psychologiczny spod pióra autora kryminalnego Alienisty.
Na głębokiej prowincji stanu Nowy Jork dochodzi do brutalnych morderstw. Mimo prób zatuszowania sprawy okazuje się, że wszystkie ofiary są nastolatkami porzuconymi przez rodziców.
Ekscentryczny samotnik, doktor Trajan Jones, odkrywa, że za morderstwami mogą stać bogaci i wpływowi mieszkańcy Nowego Jorku. Gdy posługując się metodą opracowaną przez znanego z Alienisty doktora Laszlo Kreizlera, zbliża się do rozwiązania zagadki, nad nim i jego współpracownikami zaczynają się zbierać ciemne chmury.
Dajcie znać, co też dobrego wpadło Wam w oko!
Bo warto czytać.
O.
Mnie wpadło w oko ” Do zobaczenia w zaświatach” i „Amazonia”, całkiem przypadkowo obie z Albatrosa, który głównie kojarzy mi się z Harlanem Cobenem;)
Faktycznie Albatros większości kojarzy się z Kingiem albo Cobenem, ale sporo u nich też przygodówek i takich perełek jak Lemaitre też. 😀
Muszę się kiedyś zabrać za Moca. 😀
Mocne kryminały retro – moim zdaniem bardzo warto! 🙂
” Jak się dogadać ” , ” Złe towarzystwo ” ” Amazonia” – kusisz ,kusisz 🙂 a ja sobie obiecuję ,że muszę przystopować z kupowaniem książek ,a tu znowu cukierasy 🙂 Jak żyć Olgo ?? Jak żyć ?? Pozdrawiam serdecznie
Jak żyć? Dobre pytanie! 😀 Pozostaje tylko spokojny oddech i zaczytanie – może zdążymy? 😀
Widzi mi się tu dużo dobrych rzeczy. 😀
„Dziecko z ziemi” fajnie brzmi. Lubię azjatyckie klimaty, japońskie w szczególności. 🙂
Ja przez te upały na razie nie mogę skupić się na czytaniu… Po lecie wracam dopiero, a przynajmniej jak te upały nieco się osłabią.
Nie dziwię Ci się – to jakaś afrykańska gorączka szaleństwa – jądro ciemności! :O