BUKOWE HITY SEZONU ZIMOWEGO 2014/2015

Bombla_HityZimy2014

Moi Drodzy,

Minęła zima, a raczej jej ostatnie podmuchy można poczuć jeszcze na policzkach. Niemniej, nie da się ukryć słonecznego ciepełka, pączków na krzakach i drzewach oraz świergoczących ptaków pędzących do nowo wybudowanych gniazd.

W zeszłym tygodniu już oficjalnie zakończyłam sezon zimowy na Wielkim Buku recenzją powieści Eowyn Ivey „Dziecko Śniegu” (tekst znajdziecie TUTAJ), a dzisiaj postanowiłam ostatecznie podsumować te trzy ostatnie lodowate miesiące i wybrać książki najlepsze z najlepszych.

Tutaj z pomocą przyszedł mi portal Goodreads i Lubimy czytać i okazało się, że jest aż SIEDEM książek, które otrzymały ode mnie najwyższą notę 5 na 5 gwiazdek! Absolutne szaleństwo! Jednak muszę Wam powiedzieć, że Nowy Rok jest po prostu rewelacyjny jeśli chodzi o lektury – każdy z przeczytanych przeze mnie buków był przegodny i nie umiem ich nie polecić.

Przed Wami moje BUKOWE HITY SEZONU ZIMOWEGO 2014/2015:

c28c1fcc2be2070f37ea7d725ecd5ddd0120„Człowiek Śmiechu” Wiktor Hugo

Do poczytania TUTAJ.

 
 
 

okladkaostatniaaaa.ai„Służące” Kathryn Stockett

Do poczytania TUTAJ.

 
 
 

StationElevenHCUS2„Station Eleven” Emily St. John Mandel

Jeszcze w tym roku na Wielkim Buku!

 
 
 

coverbig„Zabić Drozda” Harper Lee

Do poczytania TUTAJ.

 
 
 

kompania_braci-magnum-ebook-cov„Kompania Braci” Stephen E. Ambrose

Do poczytania TUTAJ.

 
 
 

Twardoch_Drach_m„Drach” Szczepan Twardoch

Do poczytania TUTAJ.

 
 
 

magiczne-lata-b-iext8622202„Magiczne Lata” Robert McCammon

Do poczytania TUTAJ.

 
 
 

A na dokładkę kilka słów na vlogu 🙂

To była piękna i zaczytana zima! A teraz czas na świeżynki, pyszności i nowalijki wiosenne, ale o tym będzie za tydzień. I sami zobaczycie ile cudów czeka na mnie do przeczytania w nowym WIOSENNYM sezonie. Czego Wam również życzę.

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “BUKOWE HITY SEZONU ZIMOWEGO 2014/2015

 1. Agata napisał(a):

  Spośród Twoich najlepszych lektur znam tylko „Służące” i absolutnie uwielbiam tą powieść. „Zabić drozda” od dawna jest na mojej liście „must-read”, ale jeszcze się nie doczekała. Mi Lubimy czytać podpowiada, że najlepsze były: „Miniaturzystka”, „Profesor Stoner”, „Do zobaczenia w zaświatach”, „Śnieżka musi umrzeć” i „Gwiazdozbiór psa”.

  Pozdrawiam i czekam na wiosenne buki 🙂

 2. Ekruda napisał(a):

  U mnie podobnie, nowy rok jest cudny pod względem lektur. Chyba jeszcze nigdy tak dobrze nie trafiałam. Z Twoich najprzychylniej patrzę na „Dziecko śniegu”, bo baśń kusi! No i lasy, śniegi, ale to już kwestia mojego zboczenia;)

 3. tanayah napisał(a):

  Ok! Jak obiecałam, podaję moje hity ostatnich trzech miesięcy: „Drach” Twardocha, „Zaginiona dziewczyna” Flynn, „Kasacja” Mroza, „Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży” Pullmana, dwie części „Parabellum” Mroza, „Długi film o miłości. Powrót dla Broad Peak” Hugo-Badera, „NOS4A2” Hilla, „Londyn NW” Smith 😀 Uzbierało się!

Dodaj komentarz: