Premiery miesiąca: LIPIEC 2021

Zapraszam na premiery książkowe lipca!

Przygotowałam dla Was świeżutkie nowości książkowe lipca, dokładnie 14 lipcowych premier, polskich i zagranicznych.

PREMIERY KSIĄŻKOWE LIPCA

WIELKOBUKOWE PATRONATY

W tym miesiącu ostał się jeden, za to pysznie bezsenny Wielkobukowy patronat, czyli:

„Grobowiec. Tom 1. Zaraza“ Antologia
Premiera: 14 lipca
Wydawnictwo Vesper

To zbiór opowiadań polskich twórców grozy, w którym znajdziecie teksty bardziej i mniej znanych autorów współczesnego polskiego horroru. Tematem pierwszego tomu jest jakże pasująca do okoliczności zaraza. Każdy kolejny tom będzie odnosił się do innego zagadnienia.

POLSKIE PREMIERY

„Do syta“ Michał Cichy
Premiera: 14 lipca
Wydawnictwo ZNAK

Czuję, że ta opowieść niejednego czytelnikowi pozwoli się zatrzymać, wziąć oddech, rozejrzeć. Uciec na moment od pędu i pomyśleć. Jej bohater uczy się żyć tu i teraz, czerpać radość, kochać. Zapowiada się pięknie, a w tym tak pełnym wyzwań emocjonalnych czasie wydaje się lekturą idealną.

„Czterdzieści zasad miłości“ Elif Shafak
Premiera: 14 lipca
Wydawnictwo Poznańskie

Powieści Shafak bywają niezapomniane, bywają bardzo intensywne w emocje. Tym razem serwuje opowieść o uwięzionej w pułapkach codzienności kobiecie, która dzięki literaturze wyzwoli się i odnajdzie nową drogę.

„Słodycz zapomnienia“ Kristin Harmel
Premiera: 14 lipca
Wydawnictwo Świat Książki

Zapowiada się lektura pełna wzruszeń! Kobieta w kryzysie ruszy tropem swoich przodków, by poznać przejmującą wojenną historię i obróbić swoje własne życie.

„Gdybym miała twoją twarz“ Frances Cha
Premiera: 14 lipca
Wydawnictwo Kobiece

Na tę powieść czekam bardzo bardzo! To historia mieszkanek współczesnego Seulu w Korei Południowej, które walczą o godne życie, do którego przepustką są operacje plastyczne. Nowa, piękna twarz może tam zdziałać cuda. Szykuje się niesamowita lektura!

„Lalka z Lizbony“ Iwona Krauze-Słabuszewska
Premiera: 19 lipca
Wydawnictwo LIRA

Lizbona, Portugalia, czas rządów portugalskiego dyktatora Salazara i rewolucji goździków. To właśnie wtedy pośród wielu znikają trzy osoby. Zagadki ich zaginięć łączą się w jakiś sposób, prowadząc do pewnej kliniki… Kliniki dla lalek.

„Spotkanie w Positano“ Goliarda Sapienza
Premiera: 28 lipca
Wydawnictwo MOVA

Lata 50., miasteczko Positano we włoszech. Zjawiskowe krajobrazy i niezwykła więź dwóch tak różnych kobiet, które połączą tęsknoty i tajemnice. Szykuje się piękna i nastrojowa lektura.

„Znaleziona“ Galtha Lodge
Premiera: 14 lipca
Wydawnictwo W.A.B.

To będzie zjawiskowo pyszna zagadka, uwaga: siedmioro przyjaciół weszło razem do lasu, wyszło tylko sześcioro. Po trzydziestu latach odnaleziono ciało. Rusza śledztwo, które odkryje zagadkę przeszłości.

„Wybaczam ci“ Remigiusz Mróz
Premiera: 14 lipca
Wydawnictwo Czwarta Strona

Jeśli nowy letni sezon to nowy letni Mróz, nie ma innej opcji! Tym razem serwuje nam thriller psychologiczny o małżeńskich tajemnicach, brudnych sekretach i pozorach, które mogą mylić. Nie mogę się doczekać lektury!

„Martwiec“ Katarzyna Puzyńska
Premiera: 13 lipca
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Co prawda serię o Lipowie zostawiam sobie na czas emerytury (podobnie jak Chyłkę), to śledzę z zaintrygowaniem premierę każdego kolejnego tomu. Fabuła brzmi niesamowicie – autobus, który znika, ludzie, którzy wstają z grobów – niemal jak horror!

„Pełnik“ Anna Lewicka
Premiera: 14 lipca
Wydawnictwo Jaguar

Zapowiadana jako powieść grozy! Kotlina Kłodzka, obietnica nowego życia i piękny dworek odziedziczony w spadku, wraz z sekretami, które kryje w środku. Tajne stowarzyszenia, mroczna przeszłość i lasy, lasy, lasy… Jestem ogromnie ciekawa tej powieści!

„Defekt“ Olga Kruk
Premiera: 14 lipca
Wydawnictwo FILIA

Thriller psychologiczny o kłamstwach, brudnych sekretach i obsesjach. Czyli gdy mąż zostaje brutalnie zamordowany, żona odkrywa tajemnice, na które nikt nie był gotowy.

PREMIERY ZAGRANICZNE

„The Final Girl Support Group” Grady Hendrix
Premiera: 13 lipca

Hołd złożony klasycznym filmowym slasherom i fenomenie tej „ostatniej dziewczyny”, tej, która przeżywa rzeź i z niemożliwą siłą walczy o życie. Opowieść o pewnej grupie wsparcia i kobietach, które będą musiały stoczyć tę ostatnią walkę.

„Small Favors” Erin F. Craig
Premiera: 27 lipca

Malutkie, górskie miasteczko odcięte od cywilizacji, które kieruje się swoimi prawami i tradycjami. Mieszkańcy polegają tu wyłącznie na sobie i dobrze i z tym. Do czasu, gdy coś dziwnego zaczyna się dziać w okolicy, a pośród mieszkańców rozlega się szept o potworach, które powróciły po latach. Bardzo w klimacie „Osady” Shamayalana!

Bo warto czytać.

O.

Komentarz do: “Premiery miesiąca: LIPIEC 2021

  1. Pamako napisał(a):

    Dużo propozycji na ten miesiąc, ale to dobrze. W dodatku bardzo ciekawe. Czuję, że w tym miesiącu skuszę się na przeczytanie „Znaleziona” oraz „Defekt”, wydają się być naprawdę dobre, ale dopiero po przeczytaniu się okaże 😉

Dodaj komentarz: