TOP 5 MINI-HORRORÓW na jeden chaps!

Bombla_BezsennyMiniHorror

Moi Drodzy,

BEZSENNY TYDZIEŃ trwa sobie już w najlepsze, rozkręcił się i przyspieszył. A jak Bezsenny Tydzień, jak Wielkobukowe Inspiracje na Halloween, jak TOP 5 Klasycznych Powieści Grozy, to musi się pojawić też BEZSENNA ŚRODA, specjalna i wyjątkowa tym razem, bo to przecież jedyna taka okazja w roku. 🙂

I właśnie z tej okazji przygotowałam dla Was coś nieco innego…

Coś dla zapracowanych, zabieganych, niemniej kochających horrory, pyszną grozę, nawet jeśli ta dawka strachu to nie opasłe epopeje, ale kilka zdań zaledwie, może nawet tylko dwa albo trzy… Wystarczą jednak na wspaniale BEZSENNY dzień i czuję w kościach, że mogą zostać z Wami na zawsze.

Nie wierzycie? A jednak! Dwa lata temu serwis Reddit zaproponował swoim użytkownikom zabawę – napisać króciutki horror. Coś, co zadziała na wyobraźnię nawet mocniej niż pełna opowieść.

Razem z moim Ukochanym wybraliśmy i przetłumaczyliśmy specjalnie dla Was pięć naszym zdaniem najfajniejszych z nich, czyli nasze TOP 5 MINI-HORRORÓW NA JEDEN CHAPS!

Ale że u mnie zawsze jest jakiś bonus, to mam dla Was też coś od nas dla Was 😀

 1. MINI-HORROR #1

Autor: Juan J Ruiz

I begin tucking him into bed and he tells me, “Daddy check for monsters under my bed.” I look underneath for his amusement and see him, another him, under the bed, staring back at me quivering and whispering, “Daddy there’s somebody on my bed.”

Gdy zabieram się by utulić go do snu, on mówi: „Tatusiu, sprawdź czy pod moim łóżkiem nie kryją się potwory”. Zerkam, dla jego spokoju ducha i widzę tam… jego, kolejnego jego, trzęsącego się pod łóżkiem i szepczącego: „Tatusiu… Ktoś jest na moim łóżku.”

2.     MINI-HORROR #2

Autor: AnarchistWaffles

Don’t be scared of the monsters, just look for them. Look to your left, to your right, under your bed, behind your dresser, in your closet but never look up, she hates being seen.

Nie bój się potworów, po prostu poszukaj ich wzrokiem. Spójrz się na lewo, na prawo, spójrz pod łóżko, za kredensem i w szafie… Tylko nigdy, przenigdy nie spoglądaj do góry – ona nie cierpi, gdy na nią patrzysz.

 1. MINI-HORROR #3

Autor: Gagege

The doctors told the amputee he might experience a phantom limb from time to time. Nobody prepared him for the moments though, when he felt cold fingers brush across his phantom hand.

Po amputacji lekarze powiedzieli mu, że od czasu do czasu poczuć może fantomowy ból w swej brakującej kończynie. Nikt nie przygotował go jednak na moment, w którym po jego fantomowej kończynie przejechały zimne palce.

 1. MINI-HORROR #4

Autor: comparetivelysane

I heard my mom calling me into the kitchen. As I was heading down the stairs I heard a whisper from the closet saying “Don’t go down there honey, I heard it too.”

Usłyszałam moją mamę, wołającą mnie z kuchni. Kiedy zaczęłam schodzić po schodach, usłyszałam szept dochodzący z szafy: „Nie schodź tam, kochanie… Też to słyszałam.”

 1. MINI-HORROR #5

Autor: Graboid27

I can’t move, breathe, speak or hear and it’s so dark all the time. If I had known it would be this lonely, I would have been cremated instead.

Nie mogę się ruszyć, oddychać, mówić, nic nie słyszę, a wokół nieustannie jest ciemno. Gdybym wiedziała, że będzie tu tak samotnie, chciałabym jednak by poddali mnie kremacji.

 1. MINI-HORROR BONUS

Autorzy: Gingers & Bombel

Zerkałam na tę ścieżkę przecinającą pobliski cmentarz i zapytałam go, jak to jest, że nikt nigdy na nią nie wchodzi, ale zawsze ktoś wraca?
Na co on odpowiedział szeptem, tak, by nie usłyszał go nikt: ale jak to? Przecież Ty właśnie dopiero stamtąd wróciłaś.

UWAGA!

Czy macie Snapchata? Jeśli nie, to koniecznie zainstalujcie i dodajcie Wielkiego Buka do obserwowanych 😀 Wpisujcie wielkibuk, albo zeskanujcie poniższy kod! I… w ten sposób będziecie mogli śledzić różne fajne bukowe sprawy i nie tylko, ale…  przede wszystkim mam dla Was SNAPOWĄ NIESPODZIANKĘ NA BEZSENNY TYDZIEŃ na dzisiaj i na jutro – coś innego, coś tylko od nas. ZAPRASZAM!

Screenshot_2015-10-27-12-42-12

I pamiętajcie o BEZSENNYM KONKURSIE! 😀

O.

Komentarze do: “TOP 5 MINI-HORRORÓW na jeden chaps!

 1. tanayah napisał(a):

  A dla mnie nr 1 najlepszy. Ale tekst Waszego autorstwa też jest dobry 😀 Całe szczęście, że czytam to, gdy słońce świeci zza okna!

 2. Szuszu napisał(a):

  Wspaniałe te mini horrory <3 Na youtube pod hasłem "short horror movie" można znaleźć kilkuminutowe filmy, które potrafią zmrozić bardziej niż pełnometrażowe 😉

 3. Mirya napisał(a):

  Wow, świetne mini historie! Szczególnie pierwsza i piąta do mnie przemówiły. Można by ich użyć jako pierwszego zdania ciekawej książki 😀

Dodaj komentarz: