Tydzień Blogowy #39

Bombla_TydzienBlogowy39

Moi Drodzy,

Dzisiaj zacznę bardziej osobiście, bo od pożegnania. Zmarł Umberto Eco. Jeden z moich ukochanych, najwspanialszych pisarzy, myślicieli, językoznawców i filozofów, jaki stąpał po ziemi. Jeden z autorów mojego życia, bo także od niego to wszystko się dla mnie zaczęło – porwał mnie w odmęty literatury.

Żegnam najprawdziwszego geniusza i wspominam… Wspominam nasze pierwsze spotkanie i śledztwo w Zakonie Benedyktynów pośród mnisich trupów i labiryntów książek. Jak przed maturą razem pofrunęliśmy na Wieżę Babel szukać języka uniwersalnego. Przeżyliśmy wspólnie niejeden spisek, przewijały się wahadła, zapiski na pudełkach od zapałek (chociaż tak naprawdę to były pudełka od papierosów), podsycaliśmy płomień Królowej Loany, by w końcu okazało się, że świat może poleci naprzód, ale Umberto Eco dał mi dowód, że książki zawsze przetrwają.

To była czysta magia. Będę tęsknić. Już tęsknię…

I pomyśleć, że planowałam niebawem piszczeć i zachwycać się na Wielkim Buku „Imieniem Róży”, by także Was zarazić miłością do tego niezwykłego człowieka. Teraz będzie smutniej, ale obiecuję Wam, że mimo tego smutku podzielę się z Wami moim zachwytem.

<3

O.

DoPoczytania

Dokładka

DoOgladania

 • U Karoliny Żebrowskiej „KSIĘŻNICZKA Z LODU” Camilli Lackberg:

 • Twierdza Zbudowana z Książek o “SOŃCE” Ignacego Karpowicza:

 • Ania z Książkowego Wzgórza o “DYGOCIE” Jakuba Małeckiego:

ANaBuku

 • PLEBISCYT LUBIMY CZYTAĆ:

 • BUKOWE NEWSY TYGODNIA #27

Komentarze do: “Tydzień Blogowy #39

  • Bombeletta napisał(a):

   Wiem. Pisałam o tym na FB, jednak Harper Lee nie miała na mnie takiego wpływu, jak twórczość Umberto Eco. To dwie w zasadzie nieporównywalne ze sobą postacie literackiego świata…

 1. Roksana napisał(a):

  Też byłam w szoku. Uwielbiam „Imię róży” Nawet trudno opisać uczucia towarzyszące tej wiadomości :-(.

 2. Miłka Kołakowska napisał(a):

  Przyznam, że i dla mnie wiadomość o śmierci Umberto Eco była bardzo smutna, proza autora jest mi bliska i wiem, że niejednokrotnie do niej jeszcze wrócę. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz: