Książkowe NOWOŚCI CZERWCA 2017

Moi Drodzy,

Bywają miesiące, kiedy pyszne książkowe premiery zdają się nie mieć końca i czerwiec należy właśnie do takich szalenie bukowych miesięcy. <3

Nowy Dom na Wyrębach Stefan Darda

Wydawnictwo Videograf

Premiera: 14 czerwca 2017

Kontynuacja kultowego i uwielbianego horroru Dom na Wyrębach.

Minęło kilka miesięcy od dnia, w którym Hubert Kosmala po raz ostatni odwiedził Wyręby, jednak wydarzenia, które miały tam miejsce na początku 1996 roku, zaczynają coraz mocniej odbijać się na jego życiu prywatnym i zawodowym. W pewnym momencie uświadamia sobie, że ucieczka od opuszczonego domu i związanych z nim wyrzutów sumienia to droga donikąd, wyjeżdża więc na jakiś czas do Wyrębów, aby zmierzyć się z własnymi demonami i odzyskać spokój ducha. Martwa cisza zalegająca nad tym miejscem jest trudna do zniesienia, a poczucie zagrożenia z dnia na dzień staje się coraz bardziej dojmujące. Czy wszystko zmieni się na lepsze wraz z przybyciem do Wyrębów nowych mieszkańców? A może to właśnie ich obecność sprawi, że Hubert uwierzy we wszystko, co Marek Leśniewski opisał w swoim pamiętniku?

Dziedzictwo Ann Patchett

Wydawnictwo ZNAK

Premiera: 14 czerwca 2017

Bert zjawia się nieproszony na chrzcinach córki swojego kolegi, Fixa. Zanim przyjęcie dobiegnie końca, Bert pocałuje żonę Fixa, Beverly, doprowadzając do rozbicia dwóch rodzin i powstania nowej.

Dziedzictwo ukazuje losy czworga rodziców i sześciorga ich dzieci na przestrzeni pięćdziesięciu lat. To opowieść o przypadkowym spotkaniu, które odbija się echem przez kolejne dziesięciolecia. O rodzinnej tragedii i o lojalności względem osób, które niedawno były sobie całkiem obce.

Tęsknota Gael Faye

Premiera: 14 czerwca 2017

Wydawnictwo W.A.B.

Nominowana do najważniejszych nagród literackich we Francji szczera i poruszająca, inspirowana osobistymi doświadczeniami autora, historia chłopca, którego dzieciństwo zostało naznaczone ludobójstwem w Rwandzie i wojną domową w Burundi.

1992 rok. Dziesięcioletni Gabriel mieszka w Burundi ze swoim francuskim ojcem, rwandyjską matką i siostrzyczką Aną w przytulnej dzielnicy cudzoziemców. Większość czasu spędza z przyjaciółmi, miłymi łobuziakami. Jednak błogi czas dzieciństwa właśnie dobiegł końca: Gabriel obserwuje z niepokojem rozstanie rodziców, czuje zbliżającą się wojnę domową oraz tragedię Rwandy.

PATRONATY:

W czerwcu prezentuję Wam z nieukrywaną dumą aż SZEŚĆ PATRONATÓW medialnych Wielkiego Buka!

Kroniki Jaaru. Księga Luster Adam Faber

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Premiera: 14 czerwca 2017

Kate jest typową nastolatką. Mieszka u swojej ciotki w Londynie i wiedzie spokojne życie. Pewnego dnia staje na progu tajemniczego sklepu pełnego czarodziejskich przedmiotów, od właścicielki którego otrzymuje Księgę Luster. Dziewczyna rzuca miłosny urok na przystojnego Jonathana, lecz czar skutkuje zupełnie inaczej, niż by tego oczekiwała. Kate trafia do Jaaru, krainy zamieszkanej przez magiczne stworzenia.

Fion jest ferem, baśniową istotą. Jego stosunki z ojcem są coraz gorsze, więc w akcie buntu opuszcza dom, by odnaleźć przypisaną mu czarownicę. Wpada w ręce niebezpiecznej nimfy Erato i przez swoją naiwność wprowadza do świata magii wielki zamęt.

Tymczasem w Londynie ciotka dowiaduje się, że ze sklepu pani Selene zniknął magiczny kamień o potężnej mocy. Czy uda się go odnaleźć? Jak Kate, początkująca wiedźma, poradzi sobie w świecie Jaaru, mając u boku ekscentryczne fery i wyniosłego jednorożca? I co tak naprawdę skrywa plan nikczemnej Erato?

Bad Mommy. Zła Mama Tarryn Fisher

Wydawnictwo Sine Qua Non

Premiera: 14 czerwca 2017

MÓJ BLURB: To JEJ dziecko. To JEJ mąż. To JEJ dom. TY jesteś tutaj tylko na chwilę, tylko przypadkiem. A przynajmniej tak jej się wydaje Tarryn Fisher ma niepokojący dar przemawiania głosem psychopatów i ten głos pozostaje z nami na długo, zbyt długo. PRZERAŻAJĄCA lektura!

Pakistańska córka Maria Toorpakai

Wydawnictwo Sine Qua Non

Premiera: 14 czerwca 2017

MÓJ BLURB: Brawurowa odwaga, kobieca siła Maria Toorpakai to współczesna bohaterka, która inspiruje bez względu na szerokość geograficzną, bez względu na czas i ustrój. Istnieją na świecie jeszcze miejsca, w których jakiekolwiek równouprawnienie płci to tylko odległy, nierealny sen. Oto historia dziewczyny, która nie bała się, by taki sen śnić.

Buntownicza młodość C.D. Payne

Wydawnictwo Stara Szkoła

Premiera: 1 czerwca 2017

Pamiętacie, jak to jest: mieć czternaście lat i być zagubionym, wrażliwym, lekkomyślnym, romantycznym i niezwykle napalonym nastolatkiem? Przypomni Wam to Nick Twisp młody buntownik, którego zna cała Ameryka!

Miłość, bunt, inicjacje seksualne, młodzieńcze przyjaźnie, problemy w szkole, problemy w domu i szalone wakacje. A to wszystko doprawione czarnym humorem i przezabawnymi dialogami.

Polowanie na kaczki Maciej Kaźmierczak

Wydawnictwo Dom Horroru

Premiera: czerwiec 2017

Nadeszła jesień, a wraz z nią przemiany, jakich świat jeszcze nie widział. Zwierzęta wychodzą z lasów na dwóch łapach i zbierają się na wezwanie stworzeń, dla których życie i śmierć to zabawna gra. Niedobitki ludzi wyławiane są przez Myśliwych i poddawane kolektywnemu mordowi. Ziemia spływa krwią osobników, których pochodzenie nie jest wiadome.

Jeden z przybyszów, który błądzi po nowym świecie jak we śnie, nie może okiełznać uciekającego szybciej niż innym czasu, zrozumieć, czym jest gnijąca masa ciała, przypominająca jego żonę, i gdzie właściwie podziała się rzeczywistość, w której żyli wraz z córką.

Surrealistyczna opowieść o powrocie do pierwotnych instynktów, odnawianiu się starego świata, z którym ludzie nie chcą współpracować. O wspomnieniu miłości i zdrady, którymi podszyta jest przeszłość, niepozwalająca nadejść lepszym czasom.

Kamienica panny Kluk Damian Zdanowski

Wydawnictwo Okolica Strachu, seria Biblioteczka Grozy

Premiera: 24 czerwca 2017

Zbiór opowiadań grozy.

Według Wojciecha Guni: Kamienica panny Kluk przynosi porcję wspaniałego, ligottiańskiego weird fiction/post-horroru, w którym równie ważne jak same upiorne historie, jest całościowe podejście do literatury jako narzędzia pozwalającego dokonać zarówno uniwersalnych diagnoz rzeczywistości, jak i autorskiej ekspresji. Na tym wszak polega dobre pisarstwo, by farbami z palety osobistych przeżyć i przemyśleń namalować spójny obraz świata.

A na który tytuł Wy ostrzycie sobie pazurki? 🙂

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Książkowe NOWOŚCI CZERWCA 2017

  1. MariannaInAfrica napisał(a):

    „Tęsknota” brzmi ciekawie, wątek Burundi bardzo rzadko się pojawia gdziekolwiek, więc tym bardziej chętnie przeczytam! Dziękuję za zwrócenie mojej uwagi na tę książkę, bo nie słyszałam jeszcze o niej 🙂

  2. aleksandrat napisał(a):

    Super, czekam z niecierpliwością na recenzje! 🙂
    Od siebie polecam książkę „Zatrzymać dzień” może załapie się jeszcze na nowości czerwca ewentualnie lipca? 🙂 Książka pełna motywacji do życia – naprawdę otwiera oczy 🙂

Dodaj komentarz: