Premiery miesiąca: LISTOPAD 2023

Listopad taki senny, deszczowy, jesienny, czuć ten koniec roku, ale… na pewno nie w książkach, bo tutaj ciągle się dzieje. Czas na premiery książkowa listopada.

WIELKOBUKOWE PATRONATY

Agla. Aurora” Radek Rak
Premiera: październik
Wydawnictwo Powergraph

Niefortunnym zrządzeniem losu w premierach października nie wspomniałam Wam o kontynuacji wspaniałej „Agli. Alef” – „Agla. Aurora”. Literatura piękna, tajemnicza, kawał weird fiction, kawał niesamowitości, opowieść o dorastaniu w cieniu magii i terroru kontynuuje się. Sofia Kluk zesłana na Daleką Północ. Dzieje się!

Krzyk orła” Karin Smirnoff
Premiera: 8 listopada
Wydawnictwo Czarna Owca

Kontynuacja trylogii Millenium Stiega Larssona wraca w skandynawskie ręce. Po Davidzie Lagercrantzu o Lisbeth Salander pisze wybitna twórczyni, którą znamy z Sagi Rodziny Kippów. I Smirfnoff wraca do korzeni rodzinnych tajemnic. I Lisbeth i Mikael będą musieli się z nimi zmierzyć. Wszystko Wam zresztą opowiem na dniach!

Wiek zła” Deepti Kapoor
Premiera: 8 listopada
Wydawnictwo Albatros

Tutaj jest prawdziwa moc! Historia brawurowa, ostra i diabelnie mroczna. O brudnych do szpiku kości sekretach pewnej hinduskiej mafijnej rodziny. O zbrodniach, o koszmarach, o całym złu, jakie kryje się za zorganizowaną przestępczością. Czyta się z zapartym tchem.

Ostatni dzwonek” Beth O’Leary
Premiera: 8 listopada
Wydawnictwo Albatros

Jedna z mistrzyń współczesnych brytyjskich komedii romantycznych powraca z opowieścią o parze recepcjonistów, którzy rozpoczynają intrygującą rywalizację. Jak możecie się domyślić – ich serca również leżą na szali.

W POLSKICH KSIĘGARNIACH

Tylko ona została” Riley Sager
Premiera: 8 listopada
Wydawnictwo MOVA

Najnowsza powieść mistrza thrillerów z motywami grozy, zabawy gatunkiem i twistów, które zwalają z nóg. Tym razem w opowieści o zbrodni sprzed lat, o dziewczynie, która podobno zabiła całą rodzinę i o prawdzie, którą trzeba odkryć.

Ostatnia pieśń oblubienicy kwiatów” Roshani Chokshi
Premiera: 3 listopada
Wydawnictwo Galeria Książki

Zapowiada się prawdziwa gotycka uczta! Opowieść o parze kochanków, którzy dzielą się opowieściami. Opowieść o przeszłość ukrytej w ścianach pewnej posiadłości. Opowieść o tamtej dziewczynie, która nagle zniknęła. Nie mogę się już doczekać!

Umiłowana” Toni Morrison
Premiera: 8 listopada
Wydawnictwo Poznańskie

Kto jeszcze nie zna tej jednej z najwybitniejszych amerykańskich powieści – musi poznać, nie ma innej opcji. To gotyk amerykańskiego Południa, opowieść oparta na prawdziwej historii wyzwolonej niewolnicy plantacji. Opowieść o koszmarze przeszłości, który nagle powraca. Opowieść o sile samej opowieści. Dosłownie niesamowita.

Ucieczka” Carl Frode Tiller
Premiera: 8 listopada
Wydawnictwo Poznańskie

Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich rozrasta się o kolejny tytuł – opowieść o wielkiej stracie, rodzinnych sekretach i małżeństwie, które próbuje odnaleźć się po śmierci dziecka. Suspens jak w sztuce teatralnej. Kameralność emocji i dramat dwojga ludzi w jednym.

Miasto zwycięstwa” Salman Rushdie
Premiera: 7 listopada
Dom Wydawniczy Rebis

Opowieść o… opowieści. Kobieta snuje baśń, buduje swój świat, wypełnia go postaciami. Tworzy własną mitologię i monumentalną opowieść, które bohaterowie ożywają w słowach. Brzmi naprawdę intrygująco!

Króliczek” Mona Awad
Premiera: 8 listopada
Wydawnictwo Poznańskie

Głośna powieść, która wyskakuje z lodówki, a którą można złapać jak tytułowego króliczka. Opowieść o dziewczynie, która zostaje wciągnięta do pewnego elitarnego klubu. Króliczki – bo tak nazywają siebie te młode kobiety – tworzą swój specyficzny świat i swoje potworne dzieła.

Iluminacje” Alan Moore
Premiera: 8 listopada
Wydawnictwo ECHA

Fascynujący zbiór opowiadań od jednego z amerykańskich mistrzów komiksu. Tym razem buduje swoje światy wewnątrz opowieści i porywa nas prosto do swojego umysłu.

Wyrobisko” Małgorzata Oliwia Sobczak i Ewa Przydryga
Premiera: 8 listopada
Wydawnictwo W.A.B.

Ale to jest mocny duet thrillerów i tajemnic! Dwie autorki połączyły pióro, by stworzyć historię pełną ciemności i tajemnic. Opowieść o ludziach, którzy zeszli do kopalni i… znikają jeden po drugim. No mniam!

Orient” Maciej Siembieda
Premiera: 8 listopada

Wydawnictwo Agora

Powraca tak lubiany przez Was cykl z prokuratorem Jakubem Kanią. Tym razem autor wrzuca go prosto w skomplikowany świat chińskiego półświatka, światowej polityki i szpiegów. I znów czeka nas brawurowe połączenia fikcji literackiej i prawdziwej historii.

Nędznicy” Victor Hugo
Premiera: 15 listopada
Wydawnictwo Świat Książki

Niemal 1300 stron epickiej, francuskiej klasyki literatury w spektakularnym wydaniu na dokładkę. Opowieść o miłości, o rewolucji, o największym poświęceniu. Postaci Victora Hugo nie czeka nic dobrego, a ich historii już nigdy nie pozbędziecie się ze swojego rozszarpanego serca.

Jane Austen. Dzieła zebrane Tom 1 i Tom 2
Premiera: 8 listopada
Wydawnictwo Świat Książki

Cudowna Jane i jej uwielbiane kultowe powieści zebrane w dwóch tomach. Gratka dla kolekcjonerów!

Fałszywe intencje” Mike Omer
Premiera: 30 listopada
Wydawnictwo Świat Książki

Drugi tom serii dusznych thrillerów z Abby Mullen w roli głównej. Tym razem bohaterka stawi czoła terrorystom, którzy napadli na miejscową szkołę, a za zakładniczkę mają córkę Abby.

Wigilijna zagadka” Małgorzata Starosta
Premiera: 10 listopada
Empik Go

Moja ulubiona autorka komedii kryminalnych tym razem z opowieści w duchu cozy crime. Mamy świąteczny czas na szkockich Szetlandach, mamy małe miasteczko i zbrodnie. Do ciepłych skarpet i herbatki z imbirem brakuje nam tylko tej powieści.

Ciemna strona księżyca” John Tresch
Premiera: 7 listopada
Wydawnictwo Prószyński Media

Wyczekiwana biografia jednego z największych twórców grozy, Boskiego Edgara, czyli Edgara Allana Poe. Jak dla mnie to pozycja obowiązkowa!

PREMIERY ZZA OCEANU

Good Girls Don’t Die” Christina Henry
Premiera: 14 lipca

Jedna z ikon kobiecej literatury grozy. Tym razem przed nami trzy opowieści o kobietach, które zostają zamknięte w… swoich koszmarach. Brzmi absolutnie genialnie!

The Lover” Silvia Moreno-Garcia
Premiera: 1 listopada

To jest opowiadanie, ale od autorki naszego ukochanego „Mexican Gothic”. Opowieść o baśniowej poświacie, mrocznej i żarłocznej. O dwóch siostrach, niekończącej się zimie i dwóch mężczyznach, którzy wyszli z lasu.

Bo warto czytać.

O.

Dodaj komentarz: