Warto Czytać #3: POLSKA LITERATURA cz.1

Bombla_WartoCzytać3

Moi Drodzy,

Zauważyłam, że z polską literaturą w naszym kraju bursztynowego świerzopu i gryki jak śnieg białej bywa różnie.

Na forach, w komentarzach, w różnorodnych tekstach w sieci natknęłam się na wyznania czytelników, którzy po rodzimych autorów nie sięgają wcale. Niejednokrotnie piszecie sami, że nie lubicie polskiej literatury, bo kojarzy Wam się jedynie z lekturami i nudą na pudy. Oczywiście bywa również tak, że polskie książki to Wasze ulubione i sami polecacie mi swoich ukochanych autorów. Niestety, przeważają czytelnicy, szczególnie młodsi, którym nie pod drodze z polskimi tekstami i… czas to zmienić, a przynajmniej podjąć wysiłek i spróbować przekonać do spróbowania czegoś nowego.

Zapraszam Was na kolejną odsłonę cyklu WARTO CZYTAĆ w iście polskim wydaniu:

WARTO CZYTAĆ #3: POLSKA LITERATURA CZ. 1

& MŁODA POLSKA PROZA WSPÓŁCZESNA

A w nim o najpopularniejszych tropach oraz motywach literackich współczesnej literatury polskiej, moja TOPka, czyli swoisty przewodnik literacki, a na dokładkę małe wyznanie.

Jak widzicie to pierwsza część polskiej odsłony cyklu, a w kolejnych na pewno opowiem Wam jeszcze o kryminałach oraz o polskiej klasyce (bez „Lalki” się nie obejdzie!). <3

Miłego oglądania!

*Filmik powstał we współpracy z Księgarnią Internetową WOBLINK. <3

10334272_728095953916811_3581742241897736084_n

Komentarze do: “Warto Czytać #3: POLSKA LITERATURA cz.1

  1. Lina napisał(a):

    Jak ja lubię Cię oglądać! 🙂 Z wymienionych książek znam tylko „Ciemno, prawie noc” i bardzo się cieszę, że tyle wspaniałych tytułów jeszcze wciąż przede mną! Dziękuję za inspirację 🙂

  2. Roksana napisał(a):

    „Dygot” hipnotyzuje :-). Podobnie jak i ” Atlas” :-). Reszta przede mną:-) Na półce czeka d pewnego czasu ” Ciemno prawie noc”- mam nadzieję, ze zdarzę przed planowanym filmem na jej podstawie, ponieważ słyszałam, że ma powstać::-)
    Ciekwi mnie też „Góra Tajget” nigdy nie zawiodłam się na rekomendacjach p. Anny, a teraz ciekawa jestem jej twórczości:-)

Dodaj komentarz: