26-28.08.2016 ŚWIĘTO E-PAPIERU ♥ WYGRAJ CZYTNIK!

Bombla_Epapier2016

Moi Drodzy,

Kiedy pojawia się powód do świętowania, to od razu podrywają się nogi, szykują czapeczki okolicznościowe, a szampan sam chłodzi się w lodówce.

Dzisiaj, 26 sierpnia 2016, jest właśnie taki świąteczny wyjątkowy dzień – razem z Księgarnią Internetową Woblink & PocketBook rozpoczynamy obchody pierwszego

       ŚWIĘTA E-PAPIERU!

Obchody trwają cały weekend 26-28 sierpnia 2016 i jest to świetna okazja do radości dla wszystkich wielbicieli czytników, a co za tym idzie ebooków i elektronicznego czytania. Tak się idealnie składa, że należę do tej kategorii, bo doskonale zdajecie sobie sprawę, że od lat kieruję się zasadą: nie liczy się forma, tylko treść! <3 Dlatego też wnoszę kieliszek, dmucham w trąbki, serpentyny lecą z nieba i krzyczę – wiwat e-papier!

Blog1

Źródło: Woblink.com

E-PAPIER: co to takiego?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad definicją, albo tym bardziej nad działaniem e-papieru? To niezwykle unikatowa technologia, pozwalająca, by odbiór wyświetlacza był analogiczny do odbioru papieru w tradycyjnej formie.

JAK DZIAŁA?

Pozwala na to specjalna powłoka, rodzaj folii z mikrokapsułkami wypełnionymi bezbarwnym olejem oraz białym i czarnym pigmentem. To, co sprawia, że tekst pojawia się na powłoce, to nic innego jak ładunki elektryczne i energia, która jedynie zmienia układ pigmentów.

Źródło: Wikipedia

Źródło: Wikipedia

Uwaga! E-papier nie męczy naszego wzroku, a dzięki przemieszczającym się mikrokapsułkom obraz na wyświetlaczu wygląda tak samo niezależnie od kąta obserwacji i oświetlenia.

ZALETY E-PAPIERU?

Tradycjonaliści co prawda nie odnajdą tu szumu szeleszczących kartek, tak dobrze znanego zapachu drukarskiej farby, czy ulubionej formy pod palcami, ale w przypadku e-papieru nie o doznania sensoryczne chodzi.

Należy pamiętać, że e-papier jest 3x E <3

 • EKONOMICZNY: nie pożera energii, jak tradycyjne tablety, bo wykorzystuje tylko jednorazowe dawki energii potrzebne do wyświetlenia treści;
 • ERGONOMICZNY: pozwala obsesyjnym książkoholikom gromadzić całe biblioteczne zasoby i wygodnie się w nich zaczytywać;
 • EKOLOGICZNY: przy produkcji e-papieru nie wykorzystuje się drzew.

Konkurs

KONKURS ZAKOŃCZONY! ZWYCIĘZCA to Mechaniczna Jaskółka vel Paula G za „Odę do E-Papieru” <3

Zapraszam do świętowania i na KONKURS!

Księgarnia Internetowa WOBLINK we współpracy z PocketBook przygotowała dla Was coś specjalnego – czytnik PocketBookTouchLux3RubyRed <3

Blog3

Zadanie konkursowe:

Co Was osobiście urzekło w wynalazku jakim jest e-papier?

REGULAMIN KONKURSU:

 • Organizator: Olga Kowalska blog Wielki Buk & Woblink & PocketBook.
 • Konkurs trwa: Od piątku 26 sierpnia 2016 roku do niedzieli 28 sierpnia 2016 do godz. 23:59
 • Zwycięzcy: Zwycięzca zostanie wybrany po 29 sierpnia.
 • Nagroda:  1x czytnik Pocket BookTouchLux3RubyRed.
 • Uczestnikiem konkursu zostaje osoba udzielająca odpowiedzi na pytanie konkursowe, w formie pisemnej, w komentarzach pod filmikiem lub tekstem na blogu wielkibuk.com.
 • Koszt nadania nagród ponosi organizator. Termin zgłaszania się po nagrodę to 15 września 2016, po którym to terminie zwycięzca automatycznie zrzeka się nagrody w przypadku niepodania swoich danych do wysyłki.

*Tekst powstał we współpracy z Księgarnią Internetową WOBLINK & PocketBook.

Logo_PB_black na white

10334272_728095953916811_3581742241897736084_n

*Zapraszamy na filmik!

Komentarze do: “26-28.08.2016 ŚWIĘTO E-PAPIERU ♥ WYGRAJ CZYTNIK!

 1. kasjeusz napisał(a):

  A mnie w e-papierze urzekło odbicie wzruszonej twarzy Lema; myśli może, że chociaż ekranizacja „Solaris” była nieudana, to kilka mądrych osób przeczytało przynajmniej „Powrót z gwiazd”. 😉 I ta e-incepcja: czytasz o optonach na czytniku!

  (Swoją drogą – bardzo ciekawe informacje we fragmencie „jak to działa” :)).

 2. Sandra napisał(a):

  Czytam bardzo dużo książek, a jednym z moich czytelniczych nawyków – których
  większość ludzi nie rozumie, jest czytanie kilku książek jednocześnie. Często w zależności od tego gdzie jestem, jaki mam humor czy jaka jest pogoda, taką książkę czytam. Kiedyś znajomi śmiali się, że to trochę tak jakby książka wybierała mnie, a nie ja książkę. Niesie to ze sobą jednak spore utrudnienie – ciężko gdzieś zabrać 3 różne książki, nie wiedząc, czy nudny wykład skończy się próbą rozwiązania detektywistycznej zagadki, a tramwaj stojący w korku zachęci do tworzenia portretu psychologicznego seryjnego mordercy.
  Dlatego e-papier jest tak cudownym wynalazkiem. Pozwala, na posiadanie wszystkich książek, które czytam przy sobie. Dzięki temu nie muszę przed każdym wyjściem myśleć, której książki
  będę dzisiaj najbardziej potrzebować!
  Mój okulista dodałby, że najbardziej urzekająca w e-papierze, jest
  niska szkodliwość dla mojej wady wzroku.

Dodaj komentarz: