KSIĄŻKOWE NOWOŚCI STYCZNIA 2017

bombla_premierystycznia

Moi Drodzy,

Nowy Rok zaczynamy pysznie i zaczynamy intrygująco! <3

W księgarniach pojawi się moc doskonałych książek, bo w końcu nowy sezon czytelniczy zobowiązuje. Na księgarskim rynku będzie wrzało!

A w styczniu  sądzę, że warto zapolować m.in. na poniższe

TRZY PREMIEROWE TYTUŁY!

b1

„Margo” Tarryn Fisher od Wydawnictwa SQN – na początek wspaniały thrillerowy, mroczny PATRONAT Wielkiego Buka, który będzie idealny dla wszystkich fanów Bezsennych Śród! <3

Premiera: 11 stycznia 2017

Co się dzieje z osobą, kiedy jej własny umysł staje się wrogiem? Nie wiem. I boję się dowiedzieć.

W Bone jest dom.

W domu mieszka dziewczyna.

W dziewczynie mieszka ciemność…

Trupie życie w trupim Bone, w krainie bez Boga, pośród strachu i rozpaczy, gdzie codzienność przypomina koszmar – witajcie w świecie Margo. Narodziny potwora już dawno nie były tak satysfakcjonujące! Szykujcie się na pyszną lekturę, zarwaną noc i niezapomniane wrażenia!

Przedpremierowo dostępna TUTAJ!

b2

„Pragnienie” Richard Flanagan od Wydawnictwa Literackiego – dla wszystkich wielbicieli tego australijskiego autora, którym podobały się poruszające „Ścieżki Północy”.

Premiera: 12 stycznia 2017

Jest rok 1841. W odległej kolonii karnej na Ziemi Van Diemena bosa aborygenka pozuje do portretu w sukni z czerwonego jedwabiu. Ma na imię Mathinna i jest przybraną córką gubernatora wyspy, Sir Johna Franklina oraz jego żony, Lady Jane. Jest też obiektem cywilizacyjnego eksperymentu, który ma wykazać, czy wiedza, chrześcijaństwo i rozum mogą być narzucone barbarzyństwu, instynktowi oraz pożądaniu. Kilka lat później, gdzieś na Arktyce, ginie Sir John Franklin wraz załogą i dwoma statkami podczas ekspedycji, której celem ma być odkrycie mitycznego Przejścia Północno-Zachodniego, drogi morskiej z Europy do wschodniej Azji wiodącej przez Archipelag Arktyczny. Anglia jest wstrząśnięta podawanymi przez ekipę poszukiwawczą doniesieniami o przypadkach kanibalizmu, a dla najsłynniejszego pisarza tych czasów, Karola Dickensa, losy Franklina stają się lupą, przez którą przygląda się lodowatym głębinom własnego życia.

b3

„Następne życie” Atticus Lish od Wydawnictwa Czwarta Strona – nagradzana i uwielbiana przez krytyków, mocna, współczesna amerykańska proza o polityczno-społecznym wymiarze.

Premiera: UWAGA! Był błąd na LC! Okazało się, że premiera dopiero… w maju! 😀 25 maja 2017.

Niestety opis polski wciąż nie jest dostępny:

Zou Lei, orphan of the desert, migrates to work in America and finds herself slaving in New York’s kitchens. She falls in love with a young man whose heart has been broken in another desert. A new life may be possible if together they can survive homelessness, lockup, and the young man’s nightmares, which may be more prophecy than madness.

Tematyka: Stany Zjednoczone, emigracja, niewolnictwo, bieda, miłość.

Zapowiada się naprawdę godnie, prawda? 🙂

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “KSIĄŻKOWE NOWOŚCI STYCZNIA 2017

 1. Charlotte Cz. napisał(a):

  „Margo” i „Pragnienie” mam już od dłuższego czasu wpisane w mój kalendarz czytelniczy. Zapowiada się niesamowita lektura! 🙂

 2. Karpacka Biel napisał(a):

  Wprawdzie dotychczas nie zetknęłam się z twórczością Flangana, lecz postanowiłam nadrobić tę zaległość. Być może dołączę do grona jego wielbicieli? Któż wie?

  Dziękuję za rozbudzenie ciekawości i apetytu.

  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Bombeletta napisał(a):

   Co prawda po „Ścieżkach północy” nie czułam ślepego zachwytu, ale doceniam jego prozę i czuję, że „Pragnienie” będzie naprawdę wyjątkowe. 🙂

Dodaj komentarz