KSIĄŻKOWE NOWOŚCI STYCZNIA 2017

bombla_premierystycznia

Moi Drodzy,

Nowy Rok zaczynamy pysznie i zaczynamy intrygująco! <3

W księgarniach pojawi się moc doskonałych książek, bo w końcu nowy sezon czytelniczy zobowiązuje. Na księgarskim rynku będzie wrzało!

A w styczniu sądzę, że warto zapolować m.in. na poniższe

TRZY PREMIEROWE TYTUŁY!

b1

Margo Tarryn Fisher od Wydawnictwa SQN na początek wspaniały thrillerowy, mroczny PATRONAT Wielkiego Buka, który będzie idealny dla wszystkich fanów Bezsennych Śród! <3

Premiera: 11 stycznia 2017

Co się dzieje z osobą, kiedy jej własny umysł staje się wrogiem? Nie wiem. I boję się dowiedzieć.

W Bone jest dom.

W domu mieszka dziewczyna.

W dziewczynie mieszka ciemność

Trupie życie w trupim Bone, w krainie bez Boga, pośród strachu i rozpaczy, gdzie codzienność przypomina koszmar witajcie w świecie Margo. Narodziny potwora już dawno nie były tak satysfakcjonujące! Szykujcie się na pyszną lekturę, zarwaną noc i niezapomniane wrażenia!

Przedpremierowo dostępna TUTAJ!

b2

Pragnienie Richard Flanagan od Wydawnictwa Literackiego dla wszystkich wielbicieli tego australijskiego autora, którym podobały się poruszające Ścieżki Północy.

Premiera: 12 stycznia 2017

Jest rok 1841. W odległej kolonii karnej na Ziemi Van Diemena bosa aborygenka pozuje do portretu w sukni z czerwonego jedwabiu. Ma na imię Mathinna i jest przybraną córką gubernatora wyspy, Sir Johna Franklina oraz jego żony, Lady Jane. Jest też obiektem cywilizacyjnego eksperymentu, który ma wykazać, czy wiedza, chrześcijaństwo i rozum mogą być narzucone barbarzyństwu, instynktowi oraz pożądaniu. Kilka lat później, gdzieś na Arktyce, ginie Sir John Franklin wraz załogą i dwoma statkami podczas ekspedycji, której celem ma być odkrycie mitycznego Przejścia Północno-Zachodniego, drogi morskiej z Europy do wschodniej Azji wiodącej przez Archipelag Arktyczny. Anglia jest wstrząśnięta podawanymi przez ekipę poszukiwawczą doniesieniami o przypadkach kanibalizmu, a dla najsłynniejszego pisarza tych czasów, Karola Dickensa, losy Franklina stają się lupą, przez którą przygląda się lodowatym głębinom własnego życia.

b3

Następne życie Atticus Lish od Wydawnictwa Czwarta Strona nagradzana i uwielbiana przez krytyków, mocna, współczesna amerykańska proza o polityczno-społecznym wymiarze.

Premiera: UWAGA! Był błąd na LC! Okazało się, że premiera dopiero… w maju! 😀 25 maja 2017.

Niestety opis polski wciąż nie jest dostępny:

Zou Lei, orphan of the desert, migrates to work in America and finds herself slaving in New York’s kitchens. She falls in love with a young man whose heart has been broken in another desert. A new life may be possible if together they can survive homelessness, lockup, and the young man’s nightmares, which may be more prophecy than madness.

Tematyka: Stany Zjednoczone, emigracja, niewolnictwo, bieda, miłość.

Zapowiada się naprawdę godnie, prawda? 🙂

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “KSIĄŻKOWE NOWOŚCI STYCZNIA 2017

 1. Charlotte Cz. napisał(a):

  „Margo” i „Pragnienie” mam już od dłuższego czasu wpisane w mój kalendarz czytelniczy. Zapowiada się niesamowita lektura! 🙂

 2. Karpacka Biel napisał(a):

  Wprawdzie dotychczas nie zetknęłam się z twórczością Flangana, lecz postanowiłam nadrobić tę zaległość. Być może dołączę do grona jego wielbicieli? Któż wie?

  Dziękuję za rozbudzenie ciekawości i apetytu.

  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Bombeletta napisał(a):

   Co prawda po „Ścieżkach północy” nie czułam ślepego zachwytu, ale doceniam jego prozę i czuję, że „Pragnienie” będzie naprawdę wyjątkowe. 🙂

Dodaj komentarz: