KSIĄŻKI NA WALENTYNKI + „Dwoje do pary” Andy’ego Jonesa do wygrania!

bombla_walentynki

Moi Drodzy,

Ach! <3 WALENTYNKI! Dzień Zakochanych! Dzień Szaleńców! Święto miłości, która jak ta miedź brzęcząca i jak cymbał brzmiący tętni wokół nas! Jest romantycznie, jest różowo, jest serduszkowo! Miejscami nieco tandetnie, ale można wybaczyć te piórka, te miśki pluszowe, te fiurfiurki, bo w końcu przypominają jedynie o tym, co najważniejsze o tym, że warto kochać i swoją miłością dzielić się z innymi.

W końcu miłość ma różne oblicza, każde uczucie jest inne, każdy kocha inaczej Dlatego też w Święto Miłości przygotowałam dla Was KSIĄŻKI NA WALENTYNKI i pięć wyjątkowych tytułów, w których miłość nie zawsze jest tym, czego można się spodziewać.

A na dokładkę WALENTYNKOWY KONKURS z Wydawnictwem Świat Książki! <3

MIŁOŚĆ TRAGICZNA

b1

Wichrowe Wzgórza Emily Brontë

Nie mogę żyć bez mego życia! Nie mogę żyć bez mojej duszy! Tyle smutku. Tyle nieszczęścia. Dwa stracone życia, a wokół kilka innych zmarnowanych. Historia Wichrowych Wzgórz to opowieść pisana krwią i łzami bohaterów, w której nigdy nie miało być dobrego zakończenia. Tylko śmierć, rozpacz i krzyk na wrzosowisku. To historia miłości przeklętej, ale takiej, którą przeklęli oboje kochankowie.

Miłość w Wichrowych wzgórzach ma słony posmak łez i metaliczny zapach krwi. Pełna jest przemocy, bólu, cierpienia tak dojmującego, że nawet po śmierci nawiedza bohaterów. Już nigdy nikt nie opisał tak pięknie i przejmująco uczucia skazanego na zatracenie. Do poczytania TUTAJ.

MIŁOŚĆ TROPIKALNA

b2

Euforia Lily King

Umierający świat zapomnianych plemion Nowej Gwinei początku XX wieku, nadciągające widmo wojny, a w środku rozpalonej upałem i wilgocią dżungli trójkąt uczuciowo-naukowy, jaki powstał pomiędzy trojgiem młodych antropologów. Uchwycony ułamek życia amerykańskiej antropolożki Margaret Mead wtłoczony w fikcyjne sidła.

To opowieść, która rozkwita przed naszymi oczami, wybucha bogactwem wspaniałej opowieści i niczym nocny, tropikalny kwiat równie szybko umiera, zostawiając poczucie, że mieliśmy do czynienia z czymś pięknym, nieuchwytnym i niemożliwym do zapomnienia. Do poczytania TUTAJ.

MIŁOŚĆ NAMIĘTNA

b3

Obca Diana Gabaldon

Szukacie gorącej opowieści o niekończących się chwilach namiętności z historią w tle? Pierwszy tom bestsellerowej wielotomowej sagi Diany Gabaldon zapewni Wam bogactwo wrażeń wraz z obietnicą niezapomnianych doznań dwójki wyjątkowych bohaterów. XVIII-wieczna Szkocja, boski Jamie i Claire, nieujarzmiona kochanka z przyszłości.

To ponad siedemset stron wydłużonej w czasie seksualnej fantazji okraszonej doskonale skonstruowanym światem, dopracowanym tłem społeczno-obyczajowym oraz nutką fascynującego szkockiego folkloru. Powieść perfekcyjna w swoim gatunku, która zdecydowanie nie zawiedzie jego miłośników. Do poczytania TUTAJ.

MIŁOŚĆ TAJEMNICZA

b4

Rebeka Daphne du Maurier

Młoda, naiwna dziewczyna z marzeniami o pięknym życiu i dojrzały mężczyzna z niejasną przeszłością. Wokół nich hitchcockowska atmosfera osaczenia i kłamstwa, które sączy się w murach posiadłości Manderley. Młoda pani de Winter poznaje tajemniczą i smutną historię swojego bogatego męża poprzez wspomnienie o jego byłej żonie, prawdziwej pani de Winter, idealnej i niezapomnianej Rebece. Jej duch wciąż nawiedza Manderley i jego skrytych mieszkańców.

Rebeka wydana oryginalnie w 1938 roku nie straciła w ogóle na uniwersalności, świeżości i tajemniczości. Ten thriller z wielką miłością w tle pozostaje jedną z największych pereł literatury popularnej. To thriller i opowieść obyczajowa w jednym, psychologiczny dramat małżeński, ale z elementami gotyckimi, bo co jak co Daphne du Maurier potrafiła pielęgnować tajemnice swoich bohaterów. Piękna, uniwersalna i nieśmiertelna.

MIŁOŚĆ ZABÓJCZA

b5

Misery Stephen King

A w zasadzie miłość obsesyjna, wypaczona i zdegenerowana. Nie inaczej można opisać uczucie, którym niejaka Annie Wilkes darzy swojego ulubionego pisarza, Paula Sheldona. Jest jego NAJZAGORZALSZĄ WIELBICIELKĄ. W jej mniemaniu, jedyną taką pośród tysięcy jego czytelników. Kiedy nadarza się okazja, Annie wykorzystuje socjopatyczny spryt, by uwięzić swojego idola, z dala od wszelkiej cywilizacji.

Jak na Króla Horroru przystało, Stephen King ukazał mroczną stroną ludzkiej duszy. Kobietę-potwora, istotę, która w zasadzie z człowieczeństwem ma niewiele wspólnego. Szykujcie się na kameralny thriller, który zetnie Wam krew w żyłach. Do poczytania TUTAJ.

MIŁOŚĆ ZWYCZAJNA

b6

Dwoje do pary Andy Jones

O takiej zwyczajnej, codziennej miłości, bez fajerwerków, bez żaru płomieni literatura często zapomina. Uczucie dwojga dojrzałych ludzi, pozbawione bajkowych złudzeń, wraz ze wzlotami i upadkami, raczej wymyka się poezji, czy sztucznym miłosnym uniesieniom.

Andy Jones opisał taką miłość w niezwykle czuły, wrażliwy sposób, nie pozbawiając jej jednak ciętego, brytyjskiego humoru. Gorzko-słodka historia Fishera i Ivy zaczyna się tak jak wszystkie romanse od szaleństwa hormonów, tygodni bunkrowania w sypialni i zakwasów, gdy pierwszy żar przeminął. A potem czas ni stąd, ni zowąd przeskakuje i nieoczekiwana przyszłość puka do drzwi. Ivy jest w ciąży i teraz wszystko się dla tej pary odmieni.

Dwoje do pary idealna do śmiechu i do wzruszeń też, bo w końcu w miłości, tak jak i w życiu nie wszystko układa się jak byśmy tego oczekiwali.

KONKURS

Zapraszam na WALENTYNKOWY KONKURS z Wydawnictwem Świat Książki!

Nagroda: 1x DWOJE DO PARY Andy’ego Jonesa

65820e7fef

PYTANIE KONKURSOWE:

Jaka jest Twoja ulubiona, nieco/bardzo nietypowa opowieść o miłości?

REGULAMIN KONKURSU:

 • Organizator: Olga Kowalska blog Wielki Buk i Wydawnictwo Świat Książki.
 • Konkurs trwa: Od wtorku 14 lutego 2017 roku do 25 lutego 2017 roku do godz. 23:59
 • Zwycięzcy: Zwycięzcy zostaną wybrani drogą losową po 25 lutego 2017.
 • Nagroda: 1x Dwoje do pary” Andy’ego Jonesa.
 • Uczestnikiem konkursu zostaje osoba udzielająca odpowiedzi na pytanie konkursowe, w formie pisemnej, w komentarzach pod tekstem.
 • Koszt nadania nagród ponosi organizator. Nie wysyłam nagród za granicę RP. Termin zgłaszania się po nagrodę to 10 marca 2017, po którym to terminie zwycięzca automatycznie zrzeka się nagrody w przypadku niepodania swoich danych do wysyłki.

Pysznej zabawy i pięknego Walentynkowego dnia! <3

O.

*Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Świat Książki. <3

swiat_ksiazki_logo

Zapraszam na filmik! <3

Komentarze do: “KSIĄŻKI NA WALENTYNKI + „Dwoje do pary” Andy’ego Jonesa do wygrania!

 1. Rina napisał(a):

  Moją ulubioną książką o miłości jest „Czarne słońce” autorstwa Patrica Redmonda. To opowieść o różnych odcieniach miłości – miłości matczynej, siostrzanej, miłości dobrej i ciepłej, a także tej mrocznej, źle rozumianej i wypaczonej. O miłości, która prowadzi do tragedii i która daje nadzieję, o wielu obliczach tego uczucia. 🙂

 2. Andrzej R. napisał(a):

  Hmmm po dłuższej analizie wybieram „Pani jeziora” Sapkowskiego. Opowiada ona o miłości pomiędzy Wiedźminem i czarownicą, którzy pokochali dziecko przeznaczenia jak wymarzone swoje własne.

 3. Iara napisał(a):

  Moja ulubiona historia miłosna została już wymieniona przez Ciebie, ale chyba nie ma lepszej opowieści niż Wichrowe wzgórza. Uwielbiam te mroczne, tajemnicze wzgórza i błąkające się po nich upiory. Tę pasję i miłość zmieszaną z nienawiścią. Pierwszy raz czytałam tę książkę osiem albo dziewięć lat temu, a mimo to nie znalazłam historii miłosnej, która wywarłaby na mnie takie wrażenie!

 4. Kasia napisał(a):

  Moja ulubiona książka o miłości to „Razem będzie lepiej”-Jojo Moyes. To opowieść o miłości młodej dziewczyny do męża, który w przyszłości zostawia ją z długami.To o miłości do wychowywanego nieswojego dziecka.O miłości matki do córki,która jest skłonna zawieźć ją na konkurs matematyczny na drugi koniec kraju.To opowieść o miłości przrodniego rodzeństwa,o milości do wielkiego,śliniącego się psa.I o miłości kobiety z przeszłością i mężczyzny po przejściach.

 5. Justyna Żędzian napisał(a):

  Nie mam ulubionej opowieści o miłości, nie przeczytałam jeszcze takiej, która by mnie urzekła czy wywołała uśmiech na mojej twarzy… może taka jeszcze przede mną… a zważając na tempo, w jakim pochłaniam książki, może w końcu na taką trafię… może taką stała by się książka wspomnianego wyżej Jonesa, gdyby udało się wygrać:P może….:-)

 6. Basia W. napisał(a):

  Moją ulubioną książką o miłości jest Córka komunisty Dennisa Bocka. Opowiada ona o miłości ojca do córki, której nigdy nie poznał. Jest to historia o autentycznej osobie, która kiedyś żyła. Norman Bethune był bohaterem dwóch narodów: kanadyjskiego i chińskiego, gdzie jako lekarz chciał nieść pomoc rannym ludziom podczas wojny. Są to wspomnienia doktora, które spisuje na maszynie w chwilach wolnych dla jedynej córki. Powieść jest bardzo wzruszająca i przejmująca.

 7. gingerlady92 napisał(a):

  Moją ulubiona książką o nietypowej miłości jest „Kwiat śniegu i sekretny wachlarz ” jest to historia o miłości nietypowej, między przyjaciółkami w dawnych Chinach, o ich sekretach, sekretnym piśmie kobiet, o przyjaźni, która pomogła im poradzić sobie z okrucieństwami losu.

 8. Agatka napisał(a):

  Podam przykład bardzo, bardzo nietypowej książki o miłości. To „Wykłady z historii matematyki” Marka Kordosa, w której autor przedstawia przeróżne oblicza, zmagania i poświęcenia jaką jest miłość do niezaprzeczalnej królowej nauk. To miłość, dla której wielu poświęciło swoje życie, wielu jej się oddało. Ja również jestem zakochana w matematyce i wiem, że ta miłość nigdy nie przeminie. 🙂

 9. Astrey napisał(a):

  Miała być nietypowa więc nie wymienię Dumy i uprzedzenia, którą swoją drogą kocham.
  Podam tu przykład książki Krystyny Siesickiej „Zapałka na zakręcie” lub „Jezioro Osobliwości”. Przepraszam ale nie umiem no po prostu nie umiem wymienić jednej bez drugiej bo obie są moimi ulubionymi tej autorki. Mam nadzieję, że mi to wybaczysz?
  Są to książki obyczajowe i do tego polskiej autorki. Opowiadają w sumie o niczym, bo o codziennym zwyczajnym życiu a do tego życiu sprzed lat, które ja przynajmniej pamiętam. Miłość ukazana na kartach tych książek jest bardzo niedoskonała i zwyczajna a bohaterowie posiadają liczne wady i mogą być denerwujący dla niektórych. I myślę że może się to zaliczać do nietypowych lektur o miłości, ponieważ zazwyczaj mamy na myśli młodzieżówki lub klasykę typu Duma i Uprzedzenie czy Wichrowe Wzgórza.
  Ja natomiast dzięki mojej polonistce w podstawówce „dorwałam” się do książek Krystyny Siesickiej i zakochałam się w ich prostocie.
  Bo czasem można kochać książkę tak po prostu, prawda? Nie wiedząc dokładnie za co.

 10. domisia0607 napisał(a):

  „Kamienie na szaniec” Opowieść o miłości nieco już zapomnianej,przez pędzący za mamoną i brudny świat polityki,mianowicie miłości do Ojczyzny. Młode serca kochające swój kraj każdym skrawkiem siebie,gotowe przelać każdą kroplę krwi w jej obronie.W takiej miłości warto wzrastać i za taką miłość warto jest nawet umrzeć

 11. Bairre napisał(a):

  Na pewno nietypową miłość, a na pewno można spotkać w Lolicie Vladimira Nabokova. Jest to historia o miłości dorosłego mężczyzny do dwunastoletniej dziewczynki. Dzieło dla wielu kontrowersyjne, ale i fascynujące zarazem. Chyba nie ma kogoś, kto czytał tę powieść i jest na nią obojętny – tę książkę albo się kocha, albo nienawidzi. A pomijając skandalizującą tematykę – nie można odmówić autorowi genialnego stylu.

 12. ksiazkoholikzpowołania napisał(a):

  Po przemyśleniu stwierdzam, że moja ulubioną i nietuzinkową historią o miłości jest „Potop”! O miłości do kobiety, miłości do ojczyzny i Boga! Kurcze, na tyle się podjarałam, ze chyba po raz 10 przeczytam Trylogię Sienkiewicza 😀

 13. Gab riela napisał(a):

  Moja ulubiona opowieścią o miłości to zdecydowanie „Oskar i Pani Róża”. Choć może miłość nie jest w tej historii najważniejsza, gdyż charakteryzuje się ona wielką subtelnością. Mimo to sprawiła, że pokochałam tę historię, chorego Oskarka i kobietę, która stała się dla chłopca matką, bo ta prawdziwa za bardzo się bała. Uczucie do drugiej osoby w tej książce jest dla mnie nietypowe właśnie przez to, że miłość ma być zastąpiona. Jak już mówiłam, biologiczna mama nie jest gotowa, boi się żyć ze świadomością, że jej dziecko umiera. Woli mu dawać prezenty niż przy nim być, gdy najbardziej tego potrzebuje. Można powiedzieć, że niemal obca kobieta, która tak naprawdę nie ma prawa opiekować się Oskarem, robi to. I to jest wspaniałe, a zarazem dziwaczne.
  gabrysiek96@gmail.com

 14. Małgosia W. napisał(a):

  W jednej z najbardziej nietypowych historii jakie miałam okazję poznać, udział biorą Kerstin i Viola bohaterki powieści ,,Hotel Angleterre”, połączyła je wielka miłość… Czy aby jednak na pewno było to uczucie, może potrzeba bliskości, samotność, bunt, próba zapomnienia o przykrej rzeczywistości? Kobiety nie potrafią się sobie oprzeć choć od początku wiadomo, że gorący romans żadnej z nich nie przyniesie nic dobrego, po chwilach uniesienia przyjdą te pełne bólu i cierpienia a ich dotychczasowe życie już nigdy nie będzie takie jak kiedyś…

Dodaj komentarz: