Książkowe NOWOŚCI marca 2017

bombla_premierymarca2017

Moi Drodzy,

Pomimo osobistych smutków i niespotykanych zmartwień mam dla Was co nieco dobrego na początek marca. <3

Przedwiośnie zapowiada się nadzwyczaj interesująco w książkowym świecie! Tym razem poszukiwaniom towarzyszy Vanessa Paradis, która narzuca pozytywny, wiosenny już nastrój. Nie ma innej możliwości będzie pięknie! Musi być pięknie.

Zapraszam na:

PREMIERY MARCA 2017!

*I tym razem złamałam własny wzór nie mogąc zdecydować się wyłącznie na trzy tytuły. <3

b1

STRAŻAK JOE HILL OD WYDAWNICTWA ALBATROS

Premiera: 01.03.2017

Jak powiedział o swojej powieści sam Joe Hill: To moja wersja Bastionu nasączona benzyną i podpalona.

Nikt nie wie dokładnie, kiedy i jak to się zaczęło. Przez kraj przetacza się przerażająca plaga, która uderza w kolejne miasta: Boston, Detroit, Seattle. Lekarze nazywają to Draco Incendia Trychophyton. Dla wszystkich innych to Dragonscale, wysoce zakaźny, śmiertelny zarodnik. Najpierw na ciele pojawiają się piękne czarno-złote plamy, a następnie ludzie stają w płomieniach. Zakażają się miliony, ogień wybucha wszędzie. Nie ma antidotum. Nikt nie jest bezpieczny. Zachowajcie zimną krew, nadchodzi STRAŻAK!

b2

MITOLOGIA NORDYCKA NEIL GAIMAN OD WYDAWNICTWA MAG

Premiera: 01.03.2017

Jedna z najważniejszych europejskich mitologii, która zainspirowała niejedno światowe dzieło popkultury.

Gaiman sięga w odległą przeszłość, do oryginalnych źródeł tych opowieści, by przedstawić nam nowe, barwne i porywające wersje największych nordyckich historii. Dzięki niemu bogowie ożywają pełni namiętności, złośliwi, wybuchowi, okrutni a opowieść przenosi nas do ich świata od zarania wszechrzeczy, aż po Ragnarok i zmierzch bogów. Barwne przygody Thora, Lokiego, Odyna czy Frei fascynują współczesnego czytelnika, a żywy, błyskotliwy język sprawia, że aż proszą się o to, by czytać je na głos przy ognisku w mroźną gwiaździstą noc.

b3

STRAŻNICY ŚWIATŁA ABBY GENI OD WYDAWNICTWA KOBIECE

Premiera: 10.03.2017

Thriller, który brzmi absolutnie zjawiskowo!

Miranda, fotografka natury, zostaje wysłana na małą wyspę, aby sfotografować lokalną przyrodę. Towarzyszy jej jedynie sześciu osobliwych naukowców. Kobieta przywiązuje się do egzotycznej i współtowarzyszy, jednak mimo zażyłości zaczyna odczuwać dziwny niepokój. Atmosfera robi się coraz gęstsza; słychać szepty o legendzie mówiącej, że miejsce ich zamieszkania zwie się Wyspami Śmierci A z każdym kolejnym aktem przemocy robi się duszno. I już każdy jest podejrzany o najgorsze.

b4

KSIĘGA MORZA MORTEN A. STRØKSNES OD WYDAWNICTWA LITERACKIEGO

Premiera: 16.03.2017

Kusi mnie bezmiarem i zachwytem nad tym, co sama tak kocham, czyli morzem! <3

Bestseller z Norwegii o przyrodzie, która nie przestaje nas zachwycać i stawiać przed nami wyzwania oraz drzemiącej w nas tęsknocie za wielką przygodą. Ten arcyciekawy reportaż o morzu, pełen odniesień do historii, literatury, sztuki, mitologii, ekologii czy życiowych mądrości prostych rybaków jest zarazem książką, która pozwala nam uciec na chwilę od cywilizacji i zaspokoić dziecięce marzenie o wielkiej przygodzie.

PATRONAT WIELKIEGO BUKA!

b5

W OPARACH ABSYNTU. SKANDALE MŁODEJ POLSKI IWONA KIENZLER OD WYDAWNICTWA BELLONA

Premiera: 15.03.2017

Bulwersujące opinie publiczną skandale artystyczne i obyczajowe!

W dziedzinie sztuki wiele się działo i w Warszawie, i w Krakowie, także na prowincji. Polski na mapie nie było, a mimo to życie kulturalne Polaków kwitło: pisano i wystawiano sztuki, ukazywały się książki, malowano i tworzono pomimo cenzury we wszystkich zaborach. Nad wszystkim unosił się duch dekadentyzmu, urok końca wieku, co rusz wybuchały skandale i zawzięcie romansowano. W oparach alkoholu i narkotyków, bez grosza przy duszy, ale sztuka nie na pieniądzach wszak polega.

Dajcie znać, czy znaleźliście coś dla siebie! <3

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Książkowe NOWOŚCI marca 2017

  1. sQra napisał(a):

    O „Księdze morza” już myślałam wcześniej, ale to Młoda Polska i jej opary toż to jedna z moich ukochanych epok. Muszę 🙂

  2. takitutaki napisał(a):

    oh ja. ale mam zaległości. .a tu takie nowości! hehe to przszlowie chyba bookoholika jest? hę? ale Joe Hill będzie wiódł prym chyba w tym miesiącu.. ale nie ma sie czemu dziwić.. a książka Abby Geni też zacnie się zapowiada 🙂

Dodaj komentarz: