DZIEŃ OJCA: 10 propozycji książek na prezent

Moi Drodzy,

Dzień Ojca nadchodzi WIELKIMI krokami! Mam to ogromne szczęście, że w naszej rodzinie czytają wszyscy, więc jest to idealna okazja, by nie tylko przygotować upominki dla naszych zaczytanych tatusiów, ale także pomóc Wam w wyborze książkowych niespodzianek, bo wiadomo to nigdy nie jest taka prosta sprawa.

Nie wiem, czy również to zauważyliście, ale mam pewne spostrzeżenia jeśli chodzi o zaczytanie rodzicieli i pozwólcie, że posłużę się tutaj ujednoliconymi przykładami. O ile mama czyta stabilnie, ma swoje ulubione gatunki, a z czytania robi swoisty rytuał każdego popołudnia lub wieczoru, to czytający ojciec robi to tak jakby od niechcenia. Ot, chwilka czasu, łapie książkę między obiadem a bardzo ważną sprawą na mieście, w wolny weekend, czasami pod wieczór czy przed snem, a sama książka bywa wszędzie w samochodzie, na szafce nocnej, w torbie treningowej, pośród kwiatów na balkonie Z moich obserwacji wynika, że ojcowie czytają dynamicznie, spontanicznie i pod wpływem chwili, a same lektury również dobierają pod wpływem impulsu. Czy macie podobne spostrzeżenia? 🙂

Dlatego, żeby ułatwić Wam nieco sprawę, przygotowałam dla Was kilka podpowiedzi i dobrałam

10 KSIĄŻEK NA PREZENT NA DZIEŃ OJCA

Książki sprawdzone, przetestowane, polecane, które mają szansę zachwycić zaczytanego tatę na kilka porządnych chwil.

Klasyczna sensacja

Dzień Szakala Frederick Forsyth

Płatny zabójca na zlecenie w tajnej misji ma zabić prezydenta Francji Charles’a de Gaulle’a. Szakal, bo taki przyjmuje pseudonim, rusza na łowy i nie odpuści, nawet w obliczu niechybnej porażki.

Kultowa powieść sensacyjna i nietuzinkowa postać Szakala, któremu nie sposób nie kibicować.

Hardcorowa biografia

Życie na ostrzu noża Rafał Jackiewicz

Włamania, pobicia, kradzieże. Ściąganie długów, wymuszanie odszkodowań, porwania i bójki, z których jedna skończyła się nożem wbitym w serce. To nie opis gangsterskiego filmu to życie Rafała Jackiewicza, zanim został zawodowym bokserem.

Do kupienia TUTAJ.

Amerykańska powieść obyczajowa

Amerykańska Sielanka Philip Roth

Sielankowe, dobre życie Szweda Levova prowadzone według amerykańskich wartości runie w gruzach, kiedy jego nastoletnia córka przeprowadzi zamach terrorystyczny w ramach protestu przeciw wojnie w Wietnamie.

Uniwersalna opowieść o fanatyzmie politycznym i rozpadzie więzi rodzinnych.

Przewodnik footballowy

Jak oglądać piłkę nożną? Ruud Gullit

Ta książka zaskakuje, uczy, pozwala poszerzyć horyzonty. To idealna pozycja dla każdego niezależnie, czy uważasz się za eksperta, czy dopiero zaczynasz przygodę z piłką nożną. Nikt wcześniej nie pisał o futbolu w ten sposób!

Do kupienia TUTAJ.

Brutalny western

Krwawy Południk Cormac McCarthy

Najlepsza i najmocniejsza powieść McCarthyego, która zadziała na męską wyobraźnię mocniej od porządnej szklanki bourbona. Okrutna wizja pustynnej wędrówki przez wyjałowione ziemie Pogranicza, na której nikt nie ma litości. A w tym wszystkim Sędzia, któremu daleko jest do wizji prawdziwej sprawiedliwości.

Bezwzględnie mocne.

Powieść łotrzykowska

Wszyscy patrzyli, nikt nie widział Tomasz Marchewka

Jeżeli boisz się ryzykować, nawet nie siadaj do gry. Hausenberg to miasto, które nie ma litości dla słabych. Sposobów, żeby cię przerobić, jest wiele: kieszonkowstwo, obijana albo stara dobra szulerka. Lecz jeśli jesteś charakterny i nie boisz się grać o wysokie stawki, będziesz zachwycony!

Brawurowo napisana, łotrzykowska opowieść o tym, że aby wygrywać z największymi, najpierw trzeba wygrać z samym sobą.

Do kupienia TUTAJ.

Kryminał grozy ze szczyptą noir

Harry Angel William Hjortsberg

Współczesna, miejska opowieść o zakładzie człowieka i Szatana, czyli dzieje współczesnego Fausta. Wyjątkowa powieść grozy, po części detektywistyczny kryminał, po części rasowy horror, który prowadzi czytelnika w coraz większe ciemności, przez miasto opanowane czarną magią widziane oczami człowieka, który utracił tożsamość.

Inna niż wszystkie.

Recenzja TUTAJ.

Powieść fantasy

Krew i Stal. Kraina Martwej Ziemi Jacek Łukawski

Gdy krew bohaterów zrosi Martwą Ziemię, stal będzie musiała dosięgnąć zdrajców.

Sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi z twierdzy granicznej wyrusza oddział żołnierzy, by wąskim przesmykiem przekroczyć zapomnianą krainę. W starym klasztorze u podnóża Smoczych Gór ukryte jest coś, co musi powrócić do królestwa, zanim Zasłona Martwej Ziemi pęknie i zaniknie.

Klimat wczesnego średniowiecza znakomicie miesza się ze słowiańskim kolorytem.

Do kupienia TUTAJ.

Męska powieść grozy

Szczęśliwa Ziemia Łukasz Orbitowski

Czasami Twoje rodzinne miasteczko okazuje się być czymś zupełnie innym, niż wydawało się do tej pory, a w podziemiach zamczyska może ukrywać się coś, co stanowi zagadkę co tajemnicy życia i śmierci.

Legenda o spełnianiu marzeń, o poświęceniu, o miłości i nienawiści. A przede wszystkim o niezwykłym sekrecie i męskiej przyjaźni, która przetrwała lata rozdzielenia, by w chwili największego kryzysu odrodzić się na nowo i stawić czoło koszmarom codzienności. Opowieść mocna, brutalna i niezwykle intensywna w penetrowaniu swoich sekretów.

Recenzja TUTAJ.

Kryminał noir z nutą fantastyki

Grimm City.Wilk & Grimm City. Bestie Jakub Ćwiek

To mocna, męska, brutalna lektur w duchu klasycznych amerykańskich kryminałów noir. Sądowy kryminał, mafijna, czarna historia o mordercach i detektywach, o uciśnionych kobietach, których uratować może jedynie opowieść.

Recenzja TUTAJ.

Dajcie znać, czy wpis okazał się być pomocny i jaki tytuł planujecie upolować dla swoich ojców?

Bo warto czytać.

O.

*Wpis powstał częściowo we współpracy z Wydawnictwem SQN i księgarnią NaRegale.com. <3 Wszystkie tytuły znajdziecie na stronie Księgarni!

Komentarze do: “DZIEŃ OJCA: 10 propozycji książek na prezent

 1. pirokultury napisał(a):

  Wiem, że to niezbyt na temat, ale… okładka Dnia szakala jest nieskończenie brzydka! 🙂 Chociaż McCarthy’ego pewnie bym tacie podrzuciła 😉

  • Bombeletta napisał(a):

   Okładka nie ma znaczenia, bo sama historia jest GENIALNA, a to liczy się najbardziej. 😉
   „Dzień szakala” dostępny jest również w innych wydaniach.

 2. Dafne napisał(a):

  A ja mojemu Tacie kupiłam książkę o Lewandowskim, to jego ulubiony piłkarz. 🙂 Fajne zestawienie, mnóstwo ciekawych książek!

Dodaj komentarz: