Podsumowanie miesiąca: CZERWIEC 2017

Bombla_cZERWIEC2017

Moi Drodzy,

CZERWIEC! <3 Cóż to był za przepyszny miesiąc! Ekstremalnie zapracowany, szaleńczo zaczytany, gdzie to właśnie literatura królowała niemal 24/7. Niewyspanie, wymęczenie, ale wielka radość również uwielbiam takie miesiące! (pracoholizm w normie)

W czerwcu opublikowałam 23 teksty w tym KSIAŻKI NA LATO & NA WAKACJE, TRENDY LITERACKIE: LATO 2017, nowy odcinek NABOKOVIADY, czyli PRZEMIANĘ Franza Kafki, oraz nowego Pulitzera, czyli Kolej Podziemną Colsona Whiteheada.

W tym miesiącu przeczytałam 16 książek. <3

Co ciekawe, zazwyczaj muszę mocno się wysilać, żeby wybrać tylko trzy najważniejsze tytuły miesiąca, ale w przypadku czerwcowych książek nie było takiego problemu sprawa jasna.

Na miejscu 1:

 • Zabawa w chowanego Jack Ketchum za pierwszą wielką i dziką miłość i za rozleniwione lato w małym nadmorskim miasteczku zakończone cudownie splatterpunkowym rozlewem krwi. Do poczytania TUTAJ.

Na miejscu 2:

 • Dziedzictwo Ann Patchett za oscylowanie między geniuszem a przeciętnością, za pocałunki o smaku pomarańczy i za rodzinne tajemnice. Do poczytania TUTAJ.

Na miejscu 3:

I tak minęło pół roku zaczytania! Moim osobistym faworytem tego półrocza niezmiennie pozostaje: Tajemna Historia Donny Tartt. <3

Recenzja TUTAJ.

Czerwiec był miesiącem urodzinowym, dlatego pośród prezentów pojawiła się obowiązkowa paczucha z książkami chwaliłam Was się nią na kanale:

A tak prezentują się wszystkie zdobycze czerwca:

 • Pięść Boga, Weteran & Diabelska Alternatywa Frederick Forsyth cudowne uzupełnienie urodzinowej paczuchy od Ukochanego;
 • Typhoon Joseph Conrad morska klasyka i cudowny Conread;
 • Wiek niewinności Edith Wharton jak dotąd znam jedynie ekranizację i czas nadrobić zaległości;
 • Isle of Dogs Patricia Cornwell bunt na małej wyspie i policyjne śledztwo, a to brzmi doskonale;
 • Daleko stąd Evelyn Waugh jeden z autorów, który chodzi za mną od lat i muszę wreszcie go poznać bliżej;
 • Strażnik Sadu Cormac McCarthy kto zna mnie od dłuższego czasu, ten wie, że uwielbiam prozę McCarthyego obsesyjnie i teraz uzupełniam biblioteczkę o wszystkie jego tytuły.
 • Koniec samotności Benedict Wells okrzyknięty geniuszem w Niemczech, pomimo młodego wieku i kontrowersyjnej rodzinnej przeszłości. Podobno trzeba znać. Z urodzinowej paczki.
 • Całe życie Robert Seethaler tutaj nie potrzeba tłumaczenia. Z urodzinowej paczki.
 • Październikowa Kraina Ray Bradbury cudeńko, które znam z pojedynczych opowiadań w oryginale. Z urodzinowej paczki.
 • Zagroda zębów Wit Szostak mit Odyseusza na różne sposoby. Zakupione podczas Miasta Słowa.
 • Inwazja Wojtek Miłoszewski młodszy brat Zygmunta kupił moje serce podczas rozmowy z Anią Dziewit-Meller na Mieście Słowa.
 • Szepty Dean Koontz kolejny tytuł mistrza grozy wielokrotnie przez Was polecany;
 • Czarwone dziewczyny Kazuki Sakuraba z urodzinowej paczki.
 • Bohater o tysiącu twarzy Joseph Campbell z urodzinowej paczki.
 • Cywilizacja Niall Ferguson z urodzinowej paczki.

MIASTO SŁOWA! <3

Z Adamem Wajrakiem po rozmowie

Po raz pierwszy miałam szansę prowadzić rozmowę na żywo i powiem Wam, że pomimo lekkiego stresiku (kto był, ten widział lekkie poddenerwowanie) wyszło całkiem godnie. <3 Adam Wajrak okazał się być wspaniałym, wygadanym interlokutorem, który potrafi fascynująco opowiadać o tak o zwierzakach, o swojej pracy, jak i książkach. To była prawdziwa przyjemność i mam nadzieję, że nieostatnia taka przygoda.

Fot. Bogna Kociumbas

Fot. Bogna Kociumbas

W czasie Festiwalu spotkałam Anię Dziewit-Meller i Wojtka Miłoszewskiego. <3

A co ciekawego wydarzy się jeszcze w lipcu?

Jak już widzieliście, zaczęłam z impetem pierwszy WYWIAD pojawił się na blogu, wywiad REMIGIUSZEM MROZEM. <3 Na kanale pojawiły się także Ciekawostki Literackie o Harrym Potterze.

Ponadto, w tym miesiącu na Wielkim Buku spodziewajacie się kolejnej odsłony WARTO CZYTAĆ, recenzji w ramach akcji #CzytamCoPolskie i mocy pysznych książek, które już na mnie czekają.

W ogóle lipiec również zapowiada się pełen wrażeń, bo już w weekend spotkanie blogerów w Sopocie, czyli Nad Morze z Książką, a 22 i 23 lipca SEE BLOGGERS! <3 Szykując się cudowne spotkania będą foteczki.

PYTANIE MIESIĄCA:

KOCHANI! Dajcie znać, czy chcielibyście (tak jak rok temu) poznać najlepsze dotychczasowe książki tego roku! <3

Życzę Wam samych pięknych lektur i pysznego zaczytania!

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Podsumowanie miesiąca: CZERWIEC 2017

 1. znerwicowana179 napisał(a):

  Taaaaak, chcielibyśmy, prosimy! 🙂 Ja się przyznaję, że mimo usilnych prób ze względu na bardzo ciężką sesję mam mnóstwo zaległości, i to mimo tego, że sama przecież prowadzę bloga, więc staram się być cały czas na bieżąco. A takie rankingi są fajne, żeby się zorientować, na co zwrócić uwagę 🙂

  • Bombeletta napisał(a):

   Bradbury jest cudowny! Znam kilka z tych opowiadań, ale teraz w końcu mam w całości i po polsku. 🙂 Nowy Ketchum – MIODZIO!
   Pozdrowienia!

 2. Julia32 napisał(a):

  Hej 🙂
  Bardzo dobry wynik 16 książek w miesiąc. Tylko pogratulować. Mam pytanie. Czy kiedykolwiek mierzyłaś swój czas w czytanie słów/min i jaki procent zrozumienia z tekstu? Jeżeli nie, to zachęcam na zrobienia sobie takiego tekstu.
  Jestem bardzo ciekawa jaki masz wynik.

  ZNERWICOWANA179 też tak sądzę, dobre książki są rzadziej tworzone, właśnie rankingi pomagają, na którą książkę zwrócić uwagę.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz: