BESTSELLERY ZA DARMO: AKCJA CZYTAJ.PL 2017

Moi Drodzy,

Już po raz drugi wystartowała akcja czytelnicza CZYTAJ.PL!

Jeśli tak jak ja przepadacie za dobrą literaturą, lubicie książkowe świeżynki, czytacie zawsze i wszędzie i polujecie na najlepsze bukowe okazje, to nie możecie jej przegapić!

Wiadomo, czasami biblioteka bywa zamknięta, czasami w portfelu słychać szum przewalających się suchorostów, a czasami nie ma innej opcji musicie się zaczytać!

Akcja CZYTAJ.PL wychodzi Wam naprzeciw i nie można przejść obok niej obojętnie.

CZYTAJ.PL co to takiego?

To największa akcja czytelnicza w naszym kraju, która w 2017 roku obecna jest w ponad 30 miastach Polski, a także w 1000 szkołach ponadpodstawowych na terenie całego kraju. Po raz pierwszy akcja przekracza też na taką skalę granice państw jej plakaty trafiły do 10 Miast Literatury UNESCO na całym świecie! Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków, a Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

To miesiąc, trzydzieści dni listopada, całkowicie DARMOWEJ lektury i 12 świetnych tytułów do wyboru!

Akcja trwa od 1 listopada 30 listopada 2017.

JAK TO DZIAŁA?

Akcja Czytaj.pl działa na zasadzie wirtualnej wypożyczalni wyselekcjonowanych tytułów.

By korzystać z możliwości darmowej lektury i dzielenia się nią z innymi wystarczy, że:

  1. Ściągniecie lub zaktualizujecie najnowszą aplikację WOBLINK.
  2. Za pomocą aplikacji zeskanujecie kod QR akcji, który znajdziecie:
  • na jednym z plakatów rozwieszonych w strategicznych miejscach, czyli przystankach komunikacji miejskiej i w szkołach w 22 miastach Polski.
  • PONIŻEJ
  1. Teraz już sami możecie ściągnąć plakat z kodem ze strony CZYTAJ.PL (tutaj!) i dzielić się lekturą z innymi!

A na dokładkę, jeśli sami wydrukujecie plakat, udostępnicie go publicznie w fajnym miejscu i podeślecie fotkę jako dowód, to możecie wziąć udział w prześwietnym KONKURSIE na najlepiej wyeksponowany plakat! (szczegóły tutaj!)

12 TYTuŁÓW DO WYBORU

Wiadomo jednak, że clue programu i całej akcji są KSIĄŻKI! Do wyboru w tegorocznej odsłonie akcji jest 12 ebookowych i audiobookowych bestsellerowych tytułów, do wyboru, do koloru!

Na Waszym miejscu sięgnęłabym po:

ŚLADY Jakuba Małeckiego ­ Tadeusz Markiewicz ginie na wojnie, ale nie umiera cały. Pada na ziemię z rozerwaną głową, aby od tej pory trwać w życiach innych. Jego daleka krewna, Bożena Czerska, zostaje po wojnie światowej sławy modelką i uciekając przed samą sobą, odciska ślad na każdym, kogo spotka. Jej ojciec, Ludwik, każdego dnia budzi się, nie wiedząc kim jest, a jednak próbuje być kimś. Kolejne życiorysy przeplatają się coraz gęściej, tworząc niepokojącą mozaikę radości, tęsknoty i strachu.

RECENZJA: tutaj

WANDA. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz Anny Kamińskiej Zginę w górach mówiła. Dotrzymała słowa. Zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach. Jej śmierci nikt nie widział, jej ostatniego słowa nikt nie słyszał, jej ciała nikt nie odnalazł. Jej odejście, tak jak wiele zdarzeń z jej życia, do dziś pozostaje tajemnicą. Trzecia kobieta i pierwsza Europejka na Mount Evereście. Pierwsza kobieta, która zdobyła szczyt K2. Anna Kamińska przybliża czytelnikom życie niezwykłej Wandy Rutkiewicz.

RECENZJA: tutaj

Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast Filipa Springera Filip Springer przejechał całą Polskę, żeby zobaczyć, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami. Spotykał przedsiębiorców, artystów, aktywistów i bezrobotnych. Zaglądał do lokalnych warsztatów i kafejek, odwiedzał upadłe fabryki i prężnie rozwijające się firmy, dworce i McDonald’sy. Z książki wyłania się migotliwy obraz Polski, gdzie nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

DZIEL SIĘ CZYTANIEM!

Nie może Was również ominąć spot reklamowy akcji:

Cudnego zaczytania!

I pamiętajcie, że i Wy możecie wydrukować plakat i dzielić się lekturą z innymi!

Bo warto czytać.

O.

*Tekst powstał we współpracy z Księgarnią Internetową WOBLINK.

Dodaj komentarz: