BESTSELLERY ZA DARMO: AKCJA CZYTAJ.PL 2017

Moi Drodzy,

Już po raz drugi wystartowała akcja czytelnicza CZYTAJ.PL!

Jeśli tak jak ja przepadacie za dobrą literaturą, lubicie książkowe świeżynki, czytacie zawsze i wszędzie i polujecie na najlepsze bukowe okazje, to nie możecie jej przegapić!

Wiadomo, czasami biblioteka bywa zamknięta, czasami w portfelu słychać szum przewalających się suchorostów, a czasami nie ma innej opcji – musicie się zaczytać!

Akcja CZYTAJ.PL wychodzi Wam naprzeciw i nie można przejść obok niej obojętnie.

CZYTAJ.PL – co to takiego?

To największa akcja czytelnicza w naszym kraju, która w 2017 roku obecna jest w ponad 30 miastach Polski, a także w 1000 szkołach ponadpodstawowych na terenie całego kraju. Po raz pierwszy akcja przekracza też na taką skalę granice państw – jej plakaty trafiły do 10 Miast Literatury UNESCO na całym świecie! Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków, a Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

📚 To miesiąc, trzydzieści dni listopada, całkowicie DARMOWEJ lektury i 12 świetnych tytułów do wyboru!

➡ Akcja trwa od 1 listopada – 30 listopada 2017.

JAK TO DZIAŁA?

Akcja Czytaj.pl działa na zasadzie wirtualnej wypożyczalni wyselekcjonowanych tytułów.

By korzystać z możliwości darmowej lektury i dzielenia się nią z innymi wystarczy, że:

  1. Ściągniecie lub zaktualizujecie najnowszą aplikację WOBLINK.
  2. Za pomocą aplikacji zeskanujecie kod QR akcji, który znajdziecie:
  • na jednym z plakatów rozwieszonych w strategicznych miejscach, czyli przystankach komunikacji miejskiej i w szkołach w 22 miastach Polski.
  • PONIŻEJ 🤓
  1. Teraz już sami możecie ściągnąć plakat z kodem ze strony CZYTAJ.PL (tutaj!) i dzielić się lekturą z innymi!

➡ A na dokładkę, jeśli sami wydrukujecie plakat, udostępnicie go publicznie w fajnym miejscu i podeślecie fotkę jako dowód, to możecie wziąć udział w prześwietnym KONKURSIE na najlepiej wyeksponowany plakat! (szczegóły tutaj!)

12 TYTuŁÓW DO WYBORU

Wiadomo jednak, że clue programu i całej akcji są KSIĄŻKI! Do wyboru w tegorocznej odsłonie akcji jest 12 ebookowych i audiobookowych bestsellerowych tytułów, do wyboru, do koloru!

Na Waszym miejscu sięgnęłabym po:

„ŚLADY” Jakuba Małeckiego ­– Tadeusz Markiewicz ginie na wojnie, ale nie umiera cały. Pada na ziemię z rozerwaną głową, aby od tej pory trwać w życiach innych. Jego daleka krewna, Bożena Czerska, zostaje po wojnie światowej sławy modelką i uciekając przed samą sobą, odciska ślad na każdym, kogo spotka. Jej ojciec, Ludwik, każdego dnia budzi się, nie wiedząc kim jest, a jednak próbuje być kimś. Kolejne życiorysy przeplatają się coraz gęściej, tworząc niepokojącą mozaikę radości, tęsknoty i strachu.

RECENZJA: tutaj

„WANDA. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” Anny Kamińskiej – „Zginę w górach” — mówiła. Dotrzymała słowa. Zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach. Jej śmierci nikt nie widział, jej ostatniego słowa nikt nie słyszał, jej ciała nikt nie odnalazł. Jej odejście, tak jak wiele zdarzeń z jej życia, do dziś pozostaje tajemnicą. Trzecia kobieta i pierwsza Europejka na Mount Evereście. Pierwsza kobieta, która zdobyła szczyt K2. Anna Kamińska przybliża czytelnikom życie niezwykłej Wandy Rutkiewicz.

RECENZJA: tutaj

„Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” Filipa Springera – Filip Springer przejechał całą Polskę, żeby zobaczyć, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami. Spotykał przedsiębiorców, artystów, aktywistów i bezrobotnych. Zaglądał do lokalnych warsztatów i kafejek, odwiedzał upadłe fabryki i prężnie rozwijające się firmy, dworce i McDonald’sy. Z książki wyłania się migotliwy obraz Polski, gdzie nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

DZIEL SIĘ CZYTANIEM!

📽 Nie może Was również ominąć spot reklamowy akcji:

Cudnego zaczytania! ❤

I pamiętajcie, że i Wy możecie wydrukować plakat i dzielić się lekturą z innymi!

Bo warto czytać.

O.

*Tekst powstał we współpracy z Księgarnią Internetową WOBLINK. ❤

Dodaj komentarz