Zapowiedzi książkowe: LISTOPAD 2019

Listopad. Miesiąc na skraju, gdy jeszcze nie ma pierzynki śniegu, gdy mróz nie zaróżawia policzków, a wesoły sezon świąteczny dopiero przed nami. Pora ciemna, gdy zmierzch zapada szybciej niż byśmy chcieli. Gdy światło nie dociera we wszystkie zakamarki. Tam czają się potwory. W listopadzie zło staje się podwójnie złe. Jeszcze bardziej widoczne, pogrubione, jakby podkreślone kilkakrotnie. Gdy w listopadzie znika człowiek, nie można być pewnym, że się odnajdzie…

Ufff! Mrocznie się zrobiło i straszno, dlatego żeby Was nieco pocieszyć, to podrzucę Wam 10 smakowitych tytułów, które nieco ubarwią Wam te listopadowe dni. W tym miesiącu wydawnictwa biorą oddech, ale nic nie szkodzi.

Przed Wami 10 premier książkowych listopada 8 polskich premier i 2 zagraniczne.

PATRONATY

„Upiór opery” Gaston Leroux
Premiera: 20 listopada 2019
Wydawnictwo Vesper

Pewnie niewielu z Was wie, iż ten znany i tak uwielbiany musical Andrew Lloyda Webera (jaki to jest muzyczny szał!), jakim jest historia zamieszkującego w podziemiach paryskiej opery upiora i jego wynaturzonej miłości do młodziutkiej Christine, tak naprawdę oparty jest o powieść. Powieść, która już niebawem pojawi się w nowym pięknym polskim wydaniu.

„Gałęziste” Artur Urbanowicz
Premiera: 13 listopada 2019
Wydawnictwo Vesper

Wznowienie i nowa, ulepszona wersja debiutanckiej powieści jednego z najciekawszych twórców polskiego horroru. To opowieść o wszechwładnej potędze lasu, o pierwotnej naturze, o leśnej potworności, która skrywa się pośród drzew. Dla czytelników z dendrofobią (tak jak ja) lektura idealna.

„Dwanaście żywotów Samuela Hawleya” Hannah Tinti
Premiera: 20 listopada
Wydawnictwo Papierowy Księżyc

Mroczna i brutalna, nieco przerysowana, nieco baśniowa opowieść o rodzinnych tajemnicach, o zbrodni i dziewczynie, która chce poznać prawdę. A także o tym, do czego zdolny jest człowiek, by chronić swoich najbliższych.

„Nawiedzony dom” John Boyne
Premiera: listopad 2019
Wydawnictwo Stara Szkoła

Rok 1867, Anglia. Stara posiadłość na odludziu, cudownie klaustrofobiczna atmosfera i młoda guwernantka, która trafia do domu, w którym mieszka jedynie… dwoje dzieci! I zaczyna się walka o własne życie. Zjawiskowa groza, w fenomenalnie gotyckim klimacie.

INNE

„Obcy” Alan Dean Foster
Premiera: 13 listopada 2019
Wydawnictwo Vesper

„W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku” i to jest prawda. Tym bardziej jeśli jesteśmy załogą transportowca „Nostromo” i odbieramy sygnał z nieznanej planety. A potem to już tylko krew, flaki i skąpany w okrucieństwie strach. Kultowa pozycja.

„Milion małych kawałków” James Frey
Premiera 13 listopada 2019
Wydawnictwo Burda Media

Absolutny bestseller, który sprzedał się w milionach egzemplarzy. Historia pewnego uzależnienia, brutalna opowieść o narkomanii i nadziei, która leży na samym dnie ciemności.

„Papuga i ratlerek” Michał Głowiński
Premiera: 13 listopada 2019
Wydawnictwo Wielka Litera

Opowieści, felietony, krótkie formy o życiu, o otaczającym pisarza świecie, o rzeczach małych i mniejszych, a jednak wciąż tych najbardziej aktualnych.

„Nad oceanem czasu” George MacKay Brown
Premiera: 15 listopada 2019
Wydawnictwo Wiatr od Morza

Nadmorska magiczna opowieść zawieszona między prawdą a legendą, między snem a wyobrażeniem prosto ze szkockiego archipelagu Orkad. To opowieść o chłopcu o niezwykłej wyobraźni, który wychowuje się na północnych wyspach i snuje swoje historie. Zapowiada się wyjątkowa uczta literacka!

PREMIERY ŚWIATOWE

„The Innocents” Michael Crummey
Premiera: 12 listopada 2019

Zachwycił mnie Dostatkiem, zachwycił Pobojowiskiem i czuję, że zachwyci mnie Niewinnymi! Znów wracamy na Nową Fundlandię, tym razem na opuszczone wybrzeże, do jaskini, w której dorastają osieroceni, pozostawieni samym sobie brat i siostra.

Czuję, że poruszy moje serce!

„The Starless Sea” Erin Morgenstern
Premiera: 5 listopada 2019

Autorka zachwycającego „Cyrku Nocy” powraca z kolejną opowieścią o wielkiej miłości, której akcja rozgrywa się w półświatku bohemy i artystów. A wszystko zaczyna się od… tajemniczej książki. Książka o książkach? Pozycja obowiązkowa!

Wpadło Wam coś w oko?

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Zapowiedzi książkowe: LISTOPAD 2019

  • Olga Kowalska napisał(a):

   Ja dopiero dowiedziałam się wczoraj, że jest to wznowienie – jestem bardzo ciekawa tej książki. 🙂

 1. Moreni napisał(a):

  Już mi narobiłaś nadziei, że ktoś Morgenstern po polsku zapowiedział 🙁

  A w „Upiorze opery” zawsze najbardziej fascynowało mnie to, jak bardzo popkultura przerobiła wizerunek tytułowego upiora względem oryginału. Im nowsza adaptacja, tym bardziej 😉

  • Olga Kowalska napisał(a):

   Spokojnie, pewnie nowa Morgenstern niebawem pojawi się i u nas. 🙂 A „Upiór…” w każdej wersji jest intrygujący. 🙂

 2. Alice napisał(a):

  Czekam na „The Innocents”, chociaż ciężko będzie pobić w moim rankingu świetny „Dostatek” 😀

Dodaj komentarz: