Premiery miesiąca: KWIECIEŃ 2021

Przeglądanie premier książkowych to dla mnie doświadczenie porównywalne do buszowania po sklepie ze słodyczami lub zabawkami za dziecięcych lat. A jest w czym buszować, jest w czym przebierać. Zapraszam na premiery książkowe kwietnia!

W kwietniu premier kwietniowych zatrzęsienie, a ja wybrałam dla Was 24 książki, na które warto zwrócić uwagę.

WIELKOBUKOWE PATRONATY

„Amok” Izabela Janiszewska
Premiera: 14 kwietnia
Wydawnictwo Czwarta Strona

Po „Wrzasku” i „Histerii” przyszedł czas na „Amok”, który zamknie trylogię z Larysą Luboń i Brunonem Wilczyńskim. Szykujcie się na finał z prawdziwym przytupem! A kto jeszcze nie zna tej serii – macie akurat dwa tygodnie, by nadrobić zaległości!

„Terapeutka” B.A. Paris
Premiera: 14 kwietnia
Wydawnictwo Albatros

Piękne, zamknięte osiedle, wymarzony dom i… mroczna tajemnica, którą skrywają jego ściany. Do tego domu wprowadza się nowa para, ale ta, która mieszkała tu wcześniej już ma ich na oku. Poznajcie terapeutkę!

„Bibliotekarka z Saint Malo” Mario Escobar
Premiera: 14 kwietnia
Wydawnictwo Kobiece

Książka o książkach, książka o wojnie, książka o miłości. To poruszająca serce opowieść o bibliotekarce, która gotowa była zrobić wszystko, by ratować ukochane książki przed oprawcą. Będą zachwyty, będą wzruszenia!

„Telefonistka z ulicy Próżnej” Weronika Wierzchowska
Premiera: 14 kwietnia
Wydawnictwo Szara Godzina

Koniec XIX wieku, początek nowej epoki i nadchodzących z nią zmian, także społecznych. Telefonistka Hanka umiera z nudów w pracy, która jej nie rozwija, marząc jedynie o lepszym, niedostępnym dla samotnej kobiety życiu. Do dnia, gdy podsłuchana przypadkiem rozmowa zmieni wszystko. Powieść babska, z humorem i przymrużeniem oka!

„Kuklany las” Anna Musiałowicz
Premiera: kwiecień
Wydawnictwo Stara Szkoła

Anna Musiałowicz snuje oniryczną, niepokojącą opowieść, w której miesza się obawa, mieszają lęki z pełną czułości matczyną miłością. To piękna, subtelna groza i piękna proza.

„Pieśń Bogini Kali” Dan Simmons
Premiera: 14 kwietnia
Wydawnictwo Vesper

Lata 70. XX wieku. Kalkuta. Dziennikarz literacki wraz ze swoją rodziną wyjeżdża do Indii, by tam ruszyć w pogoń za pewnym poematem i poetą, który go stworzył. Sęk w tym, że ów poeta zaginął, a nasz dziennikarz zamiesza się w niebezpieczną intrygę, która zaprowadzi go prosto w szpony pewnej sekty… Czy ujdzie stamtąd żywy?

„Śpiący przebudzony” H.G. Wells
Premiera: 28 kwietnia
Wydawnictwo Vesper

Wells jak zwykle wyprzedza swoją epokę snując opowieść o mężczyźnie, który wpada w śpiączkę, by obudzić się 200 lat później w obcym, antyutopijnym świecie, tak odmiennym od tego, w którym zasnął. Wells jest niesamowitym wizjonerem, do bólu współczesnym, który wciąż zaskakuje.

„Zabawmy się u Addamsów” Mendal W. Johnson
Premiera: 29 kwietnia
Wydawnictwo Vesper

Na ten tytuł uważają wrażliwcy – przed Wami splatterpunk w czystej postaci. Tutaj człowiek dla drugiego człowieka jest potworem, a brutalne opisy stanowią integralną część fabuły. Historia opiekunki, która pada ofiarą dorastających, znudzonych dzieci. Brrr…

WARTO SIĘGNĄĆ TEŻ PO…

„Rzeki płyną jak chcą” Ałbena Grabowska
Premiera: 13 kwietnia
Dom Wydawniczy Rebis

Na książki Ałbeny Grabowskiej czekam z prawdziwą przyjemnością. To kolejna kobieca opowieść autorki – trzy siostry, miłość i wojna. Przemijanie czasu i przemijanie pokoleń. Nie mogę już doczekać się lektury!

„Rok zaćmienia” Marta Knopik
Premiera: 14 kwietnia
Wydawnictwo LIRA

Marta zachwyciła mnie swoją debiutancką powieścią „Czarne miasto”, a teraz kontynuuje swoją realistyczno-dymno-magiczną opowieść. Opowieść o tytułowym roku zaćmienia, o tajemnicy i poszukiwaniu tożsamości.

„Pomiędzy” Paweł Radziszewski
Premiera: 7 kwietnia
Wydawnictwo SQN

Realizm magiczny, cygańskie opowieści i stary, dawno zapomniany świat przeszłości. O cudach i tajemnicach, o magii i o miłości. Zapowiada się naprawdę pięknie!

„Pogranicznik” Joanna Bagrij
Premiera: 28 kwietnia
Wydawnictwo MOVA

Zawsze jest pora na smakowity kryminał! Ciało odnalezione w górach, jedna dziurawa moneta i żadnych konkretnych śladów. A zagadka prowadzi w przeszłość, a jakże! Zapowiada się prawdziwa frajda z lektury!

„Dziewczyna, kobieta, inna” Bernardine Evaristo w przekładzie Agi Zano
Premiera: 14 kwietnia
Wydawnictwo Poznańskie

Zwyciężczyni Nagrody Bookera w 2019 roku. Dwanaście opowieści, dwanaście postaci i dwanaście historii o bolączkach kobiecości. A w tle Wielka Brytania.

Dwóch kolegów po blogerskim fachu wydaje swoje książki!

„Gorsza” Jarosław Czechowicz
Premiera: 14 kwietnia
Wydawnictwo Czarna Owca

Trzy kobiety. Dwanaście godzin. Winy, za które muszą zapłacić. Szykuje się fascynujący dreszczowiec o traumach, koszmarach, przeszłości.

„Izbica, Izbica” Rafał Hetman
Premiera: 21 kwietnia
Wydawnictwo Czarne

Reportaż (a jakże!) o podlubelskim żydowskim miasteczku i cieniach przeszłości, które zostały po jego dawnych mieszkańcach. Ich losy powracają w opowieściach, wypływają po latach milczenia i niepamięci.

„Czarnolas” Jaga Słowińska
Premiera: 21 kwietnia
Wydawnictwo Ha!Art

Poruszająca opowieść niczym baśń dla dorosłych. Smutna baśń. O nienazwanej małej wsi, o widmie śmierci, o przemijaniu. O godzeniu się ze śmiercią i bólem straty.

„Wzgórze wisielców” Yrsa Sigurdardottir
Premiera: 14 kwietnia
Wydawnictwo Sonia Draga

Islandia, pełna miejsc o ponurej przeszłości i zbrodni przyczajonej w cieniu. Jest ciało, jest śmierć, jest dziecko, które stanowi klucz do rozwiązania zagadni. Szykuje się mocna i przeszywająca lektura!

„Cicho, cichutko” Ignacy Karpowicz
Premiera: 14 kwietnia
Wydawnictwo Literackie

Przewrotna saga, historia dwóch osób, które połączył tragiczny los. Będzie sekretnie, będzie tajemniczo, będzie słodko-gorzko i tragikomicznie. Jestem ogromnie ciekawa lektury!

„Utraceni” Marcel Moss
Premiera: 14 kwietnia
Wydawnictwo FILIA

Ten twórca dreszczowców potrafi przywalić czytelnikowi prosto w splot. Jego kolejna opowieść rozpoczyna nowy cykl… kryminalny, zanurzony we naszej polityczno-społecznej rzeczywistości. Jestem ogromnie ciekawa co z tego wyniknie.

„Zmora” Robert Małecki
Premiera:14 kwietnia
Wydawnictwo Czwarta Strona

Zaginięcia sprzed lat, powrót tajemnic z przeszłości i dziennikarka, która wpada w sidła tajemnic. Jeśli „Zmora” będzie w połowie tak smakowita jak „Żałobnica”, to piszę się na to bez dwóch zdań!

„Gdzie poniesie wiatr” Kristin Hannah
Premiera: 14 kwietnia
Wydawnictwo Świat Książki

Na tę powieść Kristin Hannah czekaliśmy, zacierając łapki z ekscytacji! Uwielbiana autorka „Słowika” i „Wielkiej samotności” powraca z powieścią historyczną o kobietach, które muszą walczyć o przetrwanie podczas Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych.

PREMIERY ZAGRANICZNE

„The Drowning Kind” Jennifer McMahon
Premiera: 6 kwietnia

Od lat żałuję, że w Polsce dostępna jest tylko jedna powieść grozy pióra tej niezwykłej autorki… McMahon lubi wracać w liściaste krajobrazy Vermontu, prowadzić dwutorową fabułę z historyczną nutą i nie inaczej jest w jej najnowszej opowieści o tajemnicy pewnej rodzinnej posiadłości i kobiecie, która musi rozwiązać zagadkę śmierci swojej siostry.

„Near The Bone” Christina Henry
Premiera: 13 kwietnia

Samotny domek na zboczu góry, w samym środku lasu, a w nim pewna kobieta i jej mężczyzna, ten, którego nie można drażnić, który nie może się wściekać. Straszne rzeczy bowiem dzieją się, gdy mężczyzna zaczyna się złościć. Ale nie wiedzą o tym ci, którzy przybyli, by upolować bestię. To będzie fenomenalna groza!

„The Mary Shelley Club” Goldy Moldavsky
Premiera: 13 kwietnia

Młoda dziewczyna, która uwielbia horrory i tajemniczy, ekskluzywny klub, który testuje ludzką wytrzymałość, czyli szykuje się walka na śmierć i życie w duchu klasycznych slasherów z tajemniczym twistem.

Wpadło Wam coś w oko?

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Premiery miesiąca: KWIECIEŃ 2021

 1. Katarzyna Pilśniak napisał(a):

  Czekam na premierę „Pomiędzy” od wydawnictwa. SQN. Zainteresował mnie opis.

  • Olga Kowalska napisał(a):

   Idealny pomysł na początek przygody – powieść historyczno-obyczajowa od Kristin Hannah to zawsze jest smakołyk. 🙂

 2. Jowita napisał(a):

  „Utraceni to świetna książka, od której nie można się oderwać. Niesamowicie wciąga i wywołuje dreszczyk strachu podczas czytania. Nie mogę się doczekać dalszego ciągu.

Dodaj komentarz: