Premiery miesiąca: MAJ 2021

Szaleństwo majowych premier książkowy czas zacząć!

Przygotowałam dla Was 25 świeżutkich książek, które pojawią się w najbliższych tygodniach.

WIELKOBUKOWE PATRONATY

„Złoty podział” Wiesław Rybski
Premiera: kwiecień 2021
Wydawnictwo Poligraf

Nel Durand powraca w jedynie sobie znanym, luksusowym stylu! Znów uwodzi w pełnej sensacji i klasycznego bondowskiego uroku kontynuacji serii, której akcja rogrywa się na Dalekim Wschodzie. Dla fanów gatunku – pychota!

„Poszukiwaczka dzieci” Rene Denfeld
Premiera: 19 maja
Wydawnictwo Papierowy Księżyc

Poruszająca serducho, wstrząsają historia zaginionej dziewczynki i prywatnego śledztwa, które odkryje mroczną prawdę. To fenomenalny thriller, który nie pozostawia czytelnika obojętnym!

„Będziesz tego żałować” Alicja Sinicka
Premiera: 19 maja
Wydawnictwo Kobiece

To pierwszy tom nowej serii dreszczowców psychologicznych pt. Uwikłane, w której znów autorka wystawia swoje bohaterki na najgorsze możliwe próby i rzuca je na pastwę jakże ludzkich potworów. Alicja Sinicka nie zawodzi!

„Topieliska” Ewa Przydryga
Premiera: 19 maja
Wydawnictwo MUZA

Ta opowieść od pierwszych stron mrozi absolutnie! Jeden telefon, który zmienia całe życie, tragedia, z której nie sposób się otrząsnąć i tajemnice, które wciągają jak… topieliska. To thriller psychologiczny, który zabiera czytelnika prosto w otchłań szaleństwa.

„Wichry Camino”John Grisham
Premiera: 19 maja
Wydawnictwo Albatros

John Grisham w cudownie książkowej odsłonie, czyli kryminalna zagadka pośród huraganu pustoszącego wybrzeża Florydy, a wokół tajemnice pisarzy i sekrety tych, którzy zapragnęli ich zabić. Pychota!

„Krew z krwi” Przemysław Piotrowski
Premiera: 19 maja
Wydawnictwo Czarna Owca

Po brutalnej serii dreszczowców z komisarzem Igorem Brudnym w roli głównej przyszedł czas na powieść nieco inną, ale wciąż bezlitosną dla czytelnika. Historia pewnego pisarza, zbrodni i ojcowskiej miłości, która nie zna granic.

„Dom Maynarda” Herman Raucher
Premiera: 26 maja
Wydawnictwo Vesper

Dom środku lasu, w stanie Maine oczywiście, legenda o czarownicy, którą stracono w pobliżu i weteran wojny w Wietnamie, który dziedziczy posiadłość i tam stawi czoła nie tylko demonom stresu pourazowego.

„Battle Royale” Koushun Takami
Premiera: 26 maja
Wydawnictwo Vesper

Kto zastanawia się skąd pomysł Suzanne Collins na Igrzyska Śmierci, ten odnajdzie jej inspirację w „Battle Royale”, przy której seria Collins do czysta zabawa.

„Eksperyment” Grzegorz Kopiec
Premiera: 26 maja
Wydawnictwo Vesper

Co roku w całej Europie podczas imprez literackich, zjazdów i konwentów miłośników horroru i grozy dochodzi do tajemniczych zaginięć. Rusza śledztwo, które prowadzi parę detektywów do Francji i pewnego miejsca, które skrywa w podziemiach swoje mroczne tajemnice.

POZOSTAŁE PREMIERY

„Śpiewaczka” Maciej Klimarczyk
Premiera: 19 maja
Wydawnictwo Literackie

Biegły sądowy i ceniony psychiatra napisał thriller psychologiczny, w którym zbrodnia i zbrodniarka są dobrze znane. A jak to wszystko się zaczęło?

„Złudzenie” Nicola Rayner
Premiera: 19 maja
Wydawnictwo W.A.B.

Ona i on. On ma żonę. Ona chce tylko być z nim. Za wszelką cenę. Obserwuje go, marzy, aż pewnego dnia… No właśnie – w swoich thrillerze Nicola Rayner szykuje nam nie lada niespodziankę!

„Krew” Max Czornyj
Premiera: 5 maja
Wydawnictwo FILIA

Tamara Haler i Eryk Deryło powracają w jednej z najbardziej emocjonalnych odsłon serii! Stawią czoła potwornościom i przeszłości, od której nie ma ucieczki. Nawet po wielu latach.

„Henną malowane” Alka Joshi
Premiera: 4 maja
Dom Wydawniczy REBIS

Jedna z ulubionych powieści aktorki Reese Whiterspoon, którą polecała w swoim klubie książki! Historia kobiety, która w Indiach walczy o swoje marzenia i przekracza do tej pory nieprzekraczalne granice. Szykuje się niezwykła, inspirująca opowieść!

„Miasto głupców” Hanna Greń
Premiera: 5 maja
Wydawnictwo Czwarta Strona

Wymarzona przeprowadzka, małżeństwo, które oczekuje narodzin dziecka i tajemnicza klątwa, która podobno dotyka ciężarne kobiety i dzieci. To jedna z tych opowieści, od których nie sposób się oderwać!

„Projekt Hail Mary” Andy Weir
Premiera: 5 maja
Wydawnictwo MUZA

Autor „Marsjanina” znów zabiera czytelników w kosmos i tym razem samotny astronauta musi uratować naszą planetę przed zagładą! Zapowiada się świetna lektura!

„Cienie Paryża” Paulina Kuzawińska
Premiera: 19 maja
Wydawnictwo LIRA

Autorka tak uwielbianej przeze mnie serii z Damą powraca, by snuć opowieść o Paryżu końca XIX wieku i romansie na śmierć i życie. Czuję, że wrażenia będą niezapomniane!

„Niestandardowi” Michał Paweł Urbaniak
Premiera: 19 maja
Wydawnictwo MOVA

Samotne, standardowe, nudne do bólu życie, które przerywa nietypowa prośba. I ciąg wydarzeń, które obnażą okrucieństwo współczesnego świata. Ten młody autor potrafi pisać o uczuciach trudnych, ukazywać współczesne bolączki i niepokoje. Jestem ciekawa, co ukaże w „Niestandardowych”!

„Pogrzebani” Greg Buchanan
Premiera: 5 maja
Wydawnictwo Wielka Litera

Małe miasteczko, niewielka społeczność, sekrety pogrzebane głęboko… I kwarantanna, która spada na mieszkańców, zamykając w klaustrofobicznej bańce domysłów i niedopowiedzeń. Zapowiada się rewelacyjna i mroczna opowieść!

„Miasto Mgły” Carlos Ruiz Zafon
Premiera: 5 maja
Wydawnictwo MUZA

Co prawda Carlos Ruiz Zafon odszedł już z tego świata, ale jego twórczość jest nieśmiertelna, a opowieść o Cmentarzu Zapomnianych Książek niezmiennie trwa. Tym razem w zbiorze opowiadań, które uzupełnią ten niezwykły, jakże książkowy cykl.

„Oneiron” Laura Lindstedt
Premiera: 5 maja
Wydawnictwo Poznańskie

Kolejna odsłona Dzieł Pisarzy Skandynawskich, z którą nie można się pomylić, nie można popełnić błędu. Opowieść o życiach po śmierci i kobietach, które trafiły w zaświaty. Nie mogę się doczekać!

„Ekstremista” Remigiusz Mróz
Premiera: 19 maja
Wydawnictwo FILIA

Po „Behawioryście” i „Iluzjoniście” czas na… Ekstremistę, czyli Gerard Edling powraca! A wraz z nim jego demony przeszłości. Na dokładkę sprawa znikających nastolatków i kart tarota, które po nich zostają. Po „Iluzioniście” szykuję się na nie lada zagadkę!

„Kąkol” Zośka Papużanka
Premiera: 19 maja
Wydawnictwo Marginesy

W zeszłym roku Zośka Papużanka oczarowała mnie minimalistyczną powieścią „Przez”, a teraz szykuje opowieść o rodzinie, wspomnieniach i powrotach do domu. Jestem niezmiernie ciekawa!

PREMIERY ZAGRANICZNE

„The Last Thing He Told Me” Laura Dave
Premiera: 4 maja

Kolejny absolutny bestseller, który jeszcze przed samą premierą podbił serce Reese Whiterspoon. Aktorka i producentka wykupiła prawa do książki i wraz z Julią Roberts planują już serial na jej podstawie. To historia kobiety, która próbuje rozwiązać zagadkę zaginięcia męża.

„Malibu Rising” Taylor Jenkins Reid
Premiera: 27 maja

Autorka uwielbianych „Daisy Jones & The Six” i „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” powraca z opowieścią o pewnym lecie, latach 80. i imprezie, która zmieniła wszystko. Historia o pewnym rodzeństwie, ich sekretach i dwudziestu czterech godzinach, które obnażą wszystkie tajemnice.

„The Year of The Locust” Terry Hayes
Premiera: 27 maja

Autor tak uwielbianego „Pielgrzyma” kazał czekać na kontynuacje losów swojego bohatera kilka grubaśnych lat, ale! Doczekaliśmy się! Ciekawe, kiedy pojawi się w Polsce?

Pięknego majowego zaczytania!

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Premiery miesiąca: MAJ 2021

  1. Emilia napisał(a):

    I „Wilkołak” Wojciecha Chmielarza też wychodzi w maju 🙂

    Zachwycam się okładkami książek, są coraz piękniejsze!

  2. Jowita napisał(a):

    Wśród majowych nowości zdecydowanie godna uwagi jest także książka „Wszyscy pragnęliśmy miłości”. Piękna i głęboko poruszająca historia o rodzinnych tajemnicach i trudnej miłości.

Dodaj komentarz: