Premiery miesiąca: GRUDZIEŃ 2021

Nadszedł ten dzień, nadszedł ten moment – zapraszam na ostatnie premiery tego roku, zapraszam Was na premiery książkowe grudnia!

Przed Wami 15 świeżutkich książek, które zawitają lub już zawitały w tygodniach końca roku. Literatura piękna, literatura gatunkowa, trzy intrygujące publikacje ilustrowane i ta przewijająca się tutaj BEZSENNA horrrorowa nuta… Trzeba przyznać bowiem, że wydawcy grozy rozpieszczają nas na koniec.

POLSKIE PREMIERY

Dracula” Bram Stoker
Premiera: 8 grudnia
Wydawnictwo Świat Książki

To pierwszy tom kolekcji grozy Łukasza Orbitowskiego, w której lubiany i nagradzany polski pisarz dzieli się opowieściami, które obudziły w nim pisarski zew. Historia transylwańskiego hrabiego i jego licznych ofiar to klasyk ponad klasykami, a nowych wydań nigdy zbyt wiele. BO KREW JEST ŻYCIEM!

Gwiazdka z duchami. Antologia opowiadań grozy”
Premiera: 7 grudnia
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Zbiór klasycznych opowieści o duchach, nadprzyrodzonych zjawiskach i nawiedzonych domostwach. Zapowiada się bardzo klimatyczny i oryginalny wybór twórców, sporadycznie jedynie spotykanych w innych antologiach. Będzie niesamowicie, będzie gotycko, będzie pysznie!

Na Rozdrożu” Jonathan Franzen
Premiera: 1 grudnia
Wydawnictwo Sonia Draga

Pierwszy tom cyklu „Klucz do wszystkich mitologii”. Lata 70. XX wieku, Chicago, przedmieścia i historia pewnej rodziny, której członkowie staną na tytułowym rozdrożu. Każdy musi dokonać wyboru, a w tle przemiany społeczno-obyczajowe swojej epoki.

Piekło w butelkach” Kyusaku Yumeno
Premiera: 7 grudnia
Wydawnictwo Tajfuny

Zbiór twórczości jednego z najpopularniejszych twórców literatury gatunkowej Japonii. Książka łączy opowieści detektywistyczne, kryminalne z elementami fantastyki. Brzmi niezwykle ciekawie, tym bardziej w japońskiej odsłonie.

Mocni ludzie” Antoni Ferdynand Ossendowski
Premiera: 7 grudnia
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Szykuje się piękna, epicka proza! Rok 1831, po wojnie polsko-rosyjskiej. Syberyjska zsyłka, niewielka wioska na odludziu, która staje się azylem głównego bohatera. I wspólna sprawa, o którą warto podjąć walkę. W imię wolności.

Sekrety” Tomasz Czarny & John Everson
Premiera: grudzień
Wydawnictwo Dom Horroru

John Everson, mistrz krwawych horrorów z erotycznym twistem i Tomasz Czarny, mistrz ekstremy w najmocniejszej postaci – połączenie doskonałe! Czyli zbiór piętnastu opowiadań, którym nie sposób się oprzeć.

Domek dla lalek” Edward Lee
Premiera: grudzień
Wydawnictwo Dom Horroru

Czy może być coś lepszego dla miłośników horroru ekstremalnego jak powieść mistrza tego gatunku? Nie sądzę! Przed Wami opowieść o nawiedzonym… domku dla lalek, który staje się diabolicznym koszmarem pewnego kolekcjonera, w duchu klasycznych wiktoriańskich opowieści z krwawym twistem. Nie mogę się doczekać!

Głos morza” Jarosław Klonowski
Premiera: grudzień
Wydawnictwo Dom Horroru

Szykuje się intrygująco, mrocznie, w duchu gotyckich opowieści o tęsknocie i stracie. Prawdziwe nawiązania, historyczne wydarzenia, lovecraftowski sznyt – czuję, że to będzie wyjątkowa opowieść!

Przeklęty rejs” Krzysztof Kowalski
Premiera: grudzień
Wydawnictwo Phantom Books

Powieść grozy czerpiąca z mitów oraz stylu Howarda Philipsa Lovecrafta, dziejąca się w latach 20. ubiegłego wieku na deskach pokładu statku wypływającego z Gdyni.

Seryjni.pl” Maciej Szymczak
Premiera: grudzień
Wydawnictwo Phantom Books

Coś dla miłośników true crime, czyli opowieści o prawdziwych zbrodniach. Osiem opowiadań zainspirowanych życiorysami największych polskich seryjnych morderców.

Anatomicum. Muzeum anatomii”
Premiera: 8 grudnia
Wydawnictwo Dwie Siostry

Sekrety ludzkiego ciała w zjawiskowej, wizualnej, łatwo przystępnej formie. Pełna ciekawostek, intrygujących informacji, zaskoczy tak młodszych jak i starszych czytelników.

Atlas tamtych światów” Edward Brooke-Hitching
Premiera: 30 listopada
Dom Wydawniczy Rebis

Hitching pokazywał już nam stare mapy, lądy prawdziwe i wyobrażone, atlas nieba i szaleństwo książek, a teraz zabiera nas w podróż po życiu pozagrobowym, w podziemia, wokół wierzeń z całego świata. Książki tego autora to wizualne perełki, pełne rękopisów, manuskryptów, rycin, od których nie sposób oderwać wzroku.

Opakowania, czyli perfumowanie śledzia. O grafice, reklamie i handlu w PRL-u” Katarzyna Jasiołek
Premiera: 8 grudnia
Wydawnictwo Marginesy

Coś dla wielbicieli grafiki użytkowej, historii reklamy i marketingu. Autorka prześledziła tysiące opakowań epoki PRL, zebrała moc ciekawostek i odpowiedzi na te najbardziej intrygujące pytania.

PREMIERY ZAGRANICZNE

Twenty Years Later” Charlie Donlea
Premiera: 28 grudnia

Porywający thriller, w którym dziennikarka telewizyjna powraca do zamkniętego śledztwa sprzed lat, by przekonać się, że jej własna przeszłość kryje te najmroczniejsze tajemnice.

Beasts of a Little Land” Juhea Kim
Premiera: 7 grudnia

Od razu skojarzyłam tę debiutancką powieść ze zjawiskowym „Pachinko”. Porywająca saga, której akcja rozgrywa się na przestrzeni lat, od 1917 roku. Historia miłości, oddania, nierówności społecznych i walki.

Kolejne premiery już na początku stycznia! Do zobaczenia!

Bo warto czytać.

O.

Dodaj komentarz: