Site icon Wielki Buk

Horrory na Halloween | 31 książek

Horrory na Halloween i 31 książek! Tytuły gotyckie, nastrojowe, ale też te popaprane i w końcu… NAJSTRASZNIEJSZE!

Obejrzyj tutaj:

Poczytaj:

Gotyckie

„Mexican Gothic” Silvia Moreno-Garcia

Nie ma to jak opowieść o nawiedzonym domu, nie, nawiedzonym dworze, w sercu Meksyku, skąd nie ma ucieczki. Coś dziwnego dzieje się w tym domu, ściany pulsują szalonym zielonkawym blaskiem, a młoda kobieta musi rozwiązać zagadkę tego, co dzieje się wokół. Meksyku tu co prawda jak na lekarstwo, ale nastrój osaczenia, uwięzienia jest pierwsza klasa.

„Hacjenda” Isabel Cañas

A tutaj Meksyk jest i to bardzo. Czyli nawiedzona tytułowa hacjenda na pustyni, do której przybywa młoda żona właściciela owego majątku. To jego druga żona, warto dodać, więc jęki w ścianach i nienaturalne wydarzenia, które mają tam miejsce mają prawo się przytrafiać. Co takiego wydarzyło się w hacjendzie?

„Spuścizna” Nora Roberts

Nora Roberts, jedna z najpoczytniejszych współczesnych pisarek, w iście gotyckiej opowieści o nieoczekiwanym spadku – dostać w spadku starą posiadłość w Maine to jak wygrać na loterii, no chyba, że wiąże się z rodzinną klątwą. A tak jest w tym przypadku. Nie będziecie żałować!

„Trzynasta opowieść” Diane Setterfield

Mówiąc o pozycjach nastrojowych – pełna pasji, pełna zakazanej miłości, szaleństwa i mroku opowieść o książkach, o pewnej rodzinie i jej dramatycznych losach, a także o siostrach i siostrzanych więzach silniejszych niż śmierć. Zmiata z planszy!

„Kobieta w Czerni” Susan Hill

Najbardziej horrorowa z proponowanych pięciu gotyckich opowieści. Angielskie mokradła, bagna, wrzosowiska, wzgórza, doliny brytyjskich wsi, a na nich dom. Dom na Węgorzowych Moczarach, który był świadkiem niewyobrażalnej tragedii. I jej echo wciąż odbija się w ścianach.

Thrillery z twistem

„Misery” Stephen King

Kto jeszcze nie zna Annie Wilkes, ten musi ją poznać. To bardzo sympatyczna i urocza miłośniczka pewnej literackiej serii romansów. I tak się składa, że jej ukochany pisarz właśnie uśmiercił jej równie ukochaną bohaterkę. I teraz ona za to zapłaci.

„Wyznania” Kanae Minato

Chora na głowę, pełna zwrotów i twistów historia pewnej japońskiej nauczycielki, która dokonuje tej ostatecznej zemsty. Hipnotyzująca i straszna do szpiku.

„Szeptacz” Alex North

To jest bardzo sprytne połączenie kryminału z grozą! Historia okrutnego seryjnego mordercy, mrocznego śledztwa i tajemnicy, która osadza się w wyobraźni czytelnika. Cała fabuła wciąga, trochę straszy i gra na emocjach.

„Dom po drugiej stronie jeziora” Riley Sager

Pogrążona w alkoholizmie aktorka podgląda sąsiadów po drugiej stronie jeziora i jest świadkiem czegoś, czego nie powinna zobaczyć. Motyw hitchcockowski, ale ogarnięty na modłę dekonstrukcji Sagera wraz z nietuzinkowym twistem.

„American Psycho” Bret Easton Ellis

Najmocniejsza pośród thirllerów. To historia Patricka Batemana, który poluje w mroku nowojorskich ulic. Za dnia makler, yuppie, młody i zadbany, a nocami potwór w ludzkiej skórze. Szaleństwo na najwyższych obrotach.

Wampiry

„Drakula” Bram Stoker

Nie ma Halloween bez króla wampirów! Nie ma Halloween bez Hrabiego Drakuli! Bo krew jest życiem!

„Poradnik zabójców wampirów Klubu Książki z Południa” Grady Hendrix

Przełom lat 80. i 90., amerykańskie senne przedmieścia i pojawienie się nowego, kuszącego sąsiada w okolicy, który okazuje się nie być tym, kim wydawał się być. Opowieść o potworach realnych i namacalnych, która daje do myślenia i poprzez sprytnie przekierowaną metaforę sprawia, że to zupełnie inny poziom grozy.

„Miasteczko Salem” Stephen King

Kto nie wystraszy się martwych dzieci podlatujących do okien, ten ma u mnie szacun na resztę tego dnia. To historia pewnego miasteczka, w którym zaczyna panować dziwna choroba – znikają dzieci, znikają dorośli, a potem… przeobrażają się. Czy to może mieć coś wspólnego z mieszkańcem pewnego domu? Być może.

„Carmilla” Sheridan LeFanu

Carmilla. Najpiękniejsza, najbardziej wyjątkowa, jedna z najsłynniejszych, pierwszych, niesłychanie gotyckich wampirzyc w literaturze. Jak rasowy drapieżnik przybiera perfekcyjny kamuflaż i rzuca urok na każdego wokół. Rozkochuje w sobie delikatne niewieście serce, obiecuje miłość po grób i jeszcze dalej, by zaatakować znienacka.

„Wpuść mnie” John Ajvide Lindqvist

Wampir zamknięty w ciele dziecka na lodowatej północy? Dokładnie tak! To historia chłopca, który wpada w hipnotyzujący urok swojej małej sąsiadki. Dziwnej sąsiadki, która bierze go pod swoją nietypową opieką.

Popaprane

„Czarny Anioł” Graham Masterton

Wstrząsająca historia – jeśli przebrniesz przez pierwszy rozdział – rzucam piąteczkę z ekranu! To historia seryjnego mordercy, który dokonuje makabrycznych zbrodni. Ale to nie wszystko, bo jego zbrodnie, poziom przemocy, jaką operuje przypominają śledczym pewne niewyjaśnione sprawy sprzed lat.

„Ludzie z bagien” Edward Lee

Zwolniony gliniarz wraca do rodzinnej miejscowości po latach, by przekonać się, że od jego czasów sporo się na dzielni zmieniło. Na przykład, teraz rządzą tu Bagienni, zdegenerowani ludzie gór, którzy za nic mają prawo. W końcu mają swoje.

„Ten głód” Chelsea G. Summers

Kanibalizm i kulinaria w jednym – czy może być lepiej? Nie sądzę! Czyli historia seryjnej morderczyni i kanibalki w jednym. Kulinarna uczta!

„Dyniowaty” John Everson

Dyniowaty – czy to tylko makabryczna legenda, a może istnieje naprawdę? Chatka w lesie, dwie dziewczyny i seryjny morderca o potwornym obliczu. A do tego dużo krwi, spirytystycznych akcji i klasycznie ekstremalnej zabawy formą.

„Puste mogiły” Dominik Łuszczyński

Historia pewnej przeklętej wioski, nad którą ciąży… klątwa. Na klątwę jest sposób – tak mówią niektórzy. Przemoc, ofiara, śmierć. I niefortunnie wybór pada na kobietę, która właśnie wybudowała sobie tam dom i chciała odnaleźć spokój.

Czarownice

„Godzina czarownic” Anne Rice

Poznajcie dzieje niezwykłego rodu upadłych kobiet z Nowego Orleanu i towarzyszącego im mężczyzny imieniem Lasher! On jest niczym rodzinny klejnot, przechodzi tu z matki na córki, jest siłą ciemności, z której one czerpią swoje magiczne siły. Porywająca, seksowna, pełna niezwykłej mocy.

„Dom Maynarda” Herman Raucher

Podobno jego fundamenty sięgają czasów czarownic z Salem. Zresztą, z domem związana jest opowieść o czarownicy. Podobno od czasu jej linczu przed wiekami dom robił wszystko, by wyplenić nowych mieszkańców. A teraz jego nowy właściciel musi stawić czoła nie tylko własnym demonom, ale demonom jego własnego domu.

„Sny w Domu Wiedźmy” H.P. Lovecraft

Keziah Manson. Wiedźma Keziah Manson. Legendarna i potworna. Dawniej mieszkała w tym domu. Dawniej została skazana za swoje potworne praktyki. I zniknęła. Ale powraca… Tak jak jej kultowy już chowaniec zwany Brązowym Jenkinem.

„Drapieżcy” Graham Masterton

I znów Keziah i Brązowy Jenkins, ale pod piórem mistrza horroru. Jest krwawo, jest naprawdę makabrycznie i bywa też seksownie, jak to u Mastertona. A wszystko to w najbardziej horrorowej otoczce z możliwych.

„Hex” Thomas Olde Heuvelt

Czarownica z Black Spring, niewielkiego amerykańskiego miasteczka na obrzeżach Nowego Jorku. Przed wiekami, mieszkańcy miasteczka skazali ją na wieczne męczarnie i teraz ona skazuje na męczarnie ich. I obecna jest w życiu KAŻDEGO, kto tu mieszka. Mocne sceny, mocny finał, mocna rzecz.

Najstraszniejsze

„Smętarz dla zwierzaków” Stephen King

To opowieść o niemożności pogodzenia się z odejściem bliskich, ale także przede wszystkim próba odpowiedzi na pytanie: jak daleko posunie się człowiek, by cofnąć śmierć? Czy da się przed nią uciec? A może istnieje coś gorszego od śmierci?

„Wyklęty” Graham Masterton

Moja TOP of the TOP, śmietanka, mastertonowe creme de la creme. Scena z huśtawką to w ogóle już przeszła do historii. Małe miasteczko w okolicach legendarnego Salem, mężczyzna, który traci ukochaną żonę i dziwny ładunek na zatopionym przed wiekami statku. DZIEJE SIĘ!

„Jak sprzedać nawiedzony dom” Grady Hendrix

To jedna z najlepszych i najstraszniejszych powieści ostatnich lat. Horror jak ta lala! Para rodzeństwa musi pozbyć się domu po tragicznie zmarłych rodzicach. Domu, w którego murach czai się coś złowrogiego. I to coś postanowi objawić się swoim nowym właścicielom.

„Gość z koszmaru” J.H. Merkert

Na spotkaniu autorskim znanego pisarza horrorów jeden z czytelników zarzucił mu, że ten ukradł mu koszmar i… na oczach wszystkich kończy własne życie. Jak to możliwe, że pisarz poznał cudzy sekret? I kim jest tajemniczy Gość z Koszmaru, seryjny morderca, który poluje po okolicznych gospodarstwach. To czysty horror i sama przyjemność bania się.

„Szczelina” Jozef Karika

Jedna z najbardziej przerażających opowieści, jakie możecie wziąć w swoje ręce. Tutaj bowiem można umrzeć ze strachu – to jeden z najstraszniejszych horrorów jakie powstały. W paśmie górskim Trybecz na Słowacji ludzie giną nieco częściej niż w innych rejonach świata, a ich zniknięcia miewają tragiczne i specyficzne zakończenia. To żadna tajemnica. Cisza w tych lasach ma przecież oczy. No właśnie.

O.

Exit mobile version