Podsumowanie miesiąca: LUTY 2016

Bombla_PodsumowanieLuty2016

Moi Drodzy,

Najkrótszy miesiąc roku, z unikatowym twistem, jak zdarza się tylko raz na cztery lata, już za nami! Luty dla Wielkiego Buka intensywny, zapracowany i szaleńczo zaczytany, a to mnie ogromnie cieszy, bo nie ma dla mnie nic piękniejszego od porządnego zapracowania.

W lutym opublikowałam 24 teksty na blogu, w tym TOP 5 ROMANSÓW WSZECH CZASÓW, WALENTYNKOWĄ BITWĘ BUKÓW i rozpoczęłam nową serię WARTO CZYTAĆ.

Za mną aż… 15 KSIĄŻEK. Nie wiem jak to się stało, ale podejrzewam, że mogę obwiniać za ten fakt audiobooki, których słuchałam siedząc w pracy (w końcu wróciłam do słuchania!) i kilka rewelacyjnych pozycji, które pożarłam niemal na raz, zarywając noc lub dwie. 🙂

Top3Luty

W tym miesiącu wybrałam trzy tytuły, które wbiły mnie w fotel i w krzesła, w tym dwa audiobooki, których wykonanie, poza samą treścią, było TAK ZNIEWALAJĄCE, że nie potrafiłam przestać o nich myśleć.

TOP3

Na miejscu 1:

„Fahrenheit 451” Ray Bradbury – za kultową opowieść o mocy, jaką ma na człowieku literatura i za audiobook czytany przez samego Raya Bradbury.

Na miejscu 2:

„Milczenie Owiec” Thomas Harris – za doktora Hannibala Lectera, za Buffalo Billa i za Clarice Starling, których historia wywołała ciary, pomimo że znam ją niemal na pamięć. Do poczytania TUTAJ.

Na miejscu 3:

„Rebeka” Daphne du Maurier – za jeden z najbardziej znanych thrillerów, za mroczną historię małżeńskiego smutku i tajemnicę ukrytą pośród fal. I za audiobook w GENIALNYM wykonaniu Emmy Fielding.

Powieści

  • „Ekspozycja” Remigiusz Mróz – Dżyngis Mróz atakuje nowym cyklem z komisarzem Forstem; do poczytania TUTAJ.
  • „Żniwa Zła” Robert Galbraith a.k.a. J.K. Rowling – trzeci tom kryminalnej serii z Cormoranem Strikem, który zostaje z czytelnikiem na długo.
  • „Magonia” Maria Dahvana Headley – najdziwniejsza powieść miesiąca; do poczytania TUTAJ.
  • „Nieznajomy” Harlan Coben – mój wielki i naprawdę udany powrót do jednego z najpopularniejszych twórców thrillerów; do poczytania TUTAJ.
  • „Arystokratka w ukropie” Evžen Boček – patronat Wielkiego Buka i świetna kontynuacja „Ostatniej Arystokratki”; do poczytania TUTAJ
  • „Wigilijne psy” Łukasz Orbitowski – zbiór opowiadań, który mrozi krew w żyłach; do poczytania TUTAJ.
  • „Ember in the Ashes. Imperium Ognia” Sabaa Tahir – czyli opowieść taka jak wszystkie, tylko w pustynnej otoczce; do poczytania TUTAJ.
  • „Rudy” Jack Ketchum – po latach przełamałam się i w końcu poznałam tę wspaniałą, wzruszającą opowieść o zemście; do poczytania TUTAJ.
  • „Szeptucha” Katarzyna Berenika Miszczuk – a gdyby Mieszko nigdy nie przyjął chrztu? Do poczytania TUTAJ.
  • „Nasze szczęśliwe czasy” Ji-young Gong – jedna z najważniejszych koreańskich powieści; niebawem na Wielkim Buku.
  • „Krótka książka o miłości” Karolina Korwin-Piotrowska – subiektywny przewodnik po doskonałym kinie; do poczytania TUTAJ
  • „Rok w rozmowie. Pisarze Krytycznym Okiem” Jarosław Czechowicz – dowód na to, że sztuka wywiadu jeszcze nie umarła; do poczytania TUTAJ

PasLuty

Nie ma co ukrywać, luty również okazał się być niezwykle zdobyczny dzięki wszystkim niesamowitym współpracom.

ZESTAW 01 (od góry)

Zestaw01

  • „Mały przyjaciel” Donna Tartt – od Wydawnictwa ZNAK.
  • „Dziewięć dni” Gilly Macmillan – świeżynka od Wydawnictwa Świat Książki.
  • „Wariatka” Joanna Jodełka – pyszność od Wydawnictwa Świat Książki.
  • „Córka piekarza” i „Dzieci kartografa” Sarah McCoy – kobiece historie od Wydawnictwa Świat Książki.
  • „Kozioł Ofiarny” Daphne du Maurier – po raz pierwszy w Polsce dzięki współpracy z portalem Okiem na Horror.
  • „11 grzechów głównych” Tomasz Czarny i Tomasz Siwiec – mistrzowie hardcoru niebawem na Wielkim Buku.
  • „Rudy” Jack Ketchum – zakupiona do współpracy z portalem Okiem na Horror.
  • „Ludzie z bagien” Edward Lee – kanibale, gore, czyli czego chcieć więcej?
  • „Gobelin z wampirem” Suzy McKee-Charnas – upolowane na Allegro przez Ukochanego.

ZESTAW 02 (od góry)

Zestaw02

  • „Książka do przeżycia” Tom Chatfield – okołoliteracka niespodzianka od Prószyński i S-ka;
  • „Krótka książka o miłości” Karolina Korwin-Piotrowska – rewelacyjny przewodnik od Prószyński i S-ka;
  • „Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender” Leslye Walton – realizm magiczny od Wydawnictwa Sine Qua Non;
  • „Szeptucha” Katarzyna Berenika Miszczuk – słowiańskie klimaty od Wydawnictwa W.A.B.
  • „Wigilijne psy i inne opowieści” Łukasz Orbitowski – miejska groza od Wydawnictwa Sine Qua Non.
  • Seria BOGOWIE OLIMPIJSCY Rick Riordan – od Księgarni Internetowej Platon 24; już niebawem na Wielkim Buku!

EbookiPasek

„Ekspozycja” Remigiusz Mróz, „Ember in The Ashes. Imperium Ognia” Sabaa Tahir & „Nieznajomy” Harlan Coben od Księgarni Internetowej WOBLINK:

Ebooki

WydarzenieMiesiąca

Luty był miesiącem niezwykłych współprac <3 Dziękuję za zaufanie, dziękuję za świetną zabawę i moc pysznego zaczytania.

Rozpoczęłam moją współpracę z Księgarnią Internetową Woblink i teraz szerzę moją miłość do ebooków. Kolejną współpracą jest bezsenna współpraca z portalem Okiem na Horror, którą planujemy kontynuować raz w miesiącu. Ponadto, Wielki Buk po raz pierwszy recenzował dla Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Co więcej… w lutym Wielki Buk przekroczył 5000 subskrybentów na kanale YouTube i 4000 obserwatorów na Facebooku! DZIĘKUJĘ!!!

Wyzwanie

#WielkobukoweWyzwanie2016 pięknie wypełnia kolejne pola. Jak zawsze pojedyncza gwiazdka oznacza tu pojedynczą książkę, a te lektury, które nie wpasowały się w kategorie, zwyczajnie nie znalazły się w wyzwaniu. A jak Wam idzie Kochani? Czy bawicie się tak dobrze jak ja? 🙂

Wyzwanie2016

Niebawem

Marzec będzie HARDOCOROWY. Nie żartuję, nie udaję – przyfrunęło i przyfruwa do mnie moc wspaniałych buków, które będę recenzować dla Was przez cały miesiąc. <3 W tym miesiącu obiecać Wam mogę wizytę u Doktor Wielkobuczek, niespodziankę na Dzień Kobiet, wiosenne nowinki i może uda mi się pokazać w końcu moją biblioteczkę, ale tego nie mogę obiecać na 100% (będę próbować ogarnąć) 😀

Niemniej, jedno jest pewne zawsze i wszędzie – to będzie cudownie zaczytany miesiąc, czego i Wam również życzę z całego zaczytanego serducha!

Bo warto czytać.

O.

*Podsumowanie w filmikowej wersji 🙂

Komentarze do: “Podsumowanie miesiąca: LUTY 2016

  1. tanayah napisał(a):

    O, najbardziej jestem ciekawa opinii o książce Jodełki – różne zdania już czytałam i nie wiem, czy rozpoczynać przygodę z tą pisarką czy nie 🙂 Wszystkiego dobrego w marcu <3

  2. Iara napisał(a):

    Och, nie mogę doczekać się biblioteczki! Kiedy patrzę na te cudne tomiska za Tobą, gdy nagrywasz, to aż ślinka mi cieknie! Mam nadzieję, że uda Ci się zorganizować to jeszcze w marcu, a jak nie… kwiecień to też piękny miesiąc. Tak czy inaczej czekam!
    Ciekawi mnie Percy, bo od dawna kusi, ale boję się, że okażę się za stara, by poczuć zachwyt. Za to chyba zapoluję na Wigilijne psy. Ach i zazdroszczę Gobelinu z wampirem! Cudowny prezent!
    Będziesz może recenzować Rebeccę? Jestem ogromnie ciekawa tej pozycji, tym bardziej, że niedługo pojawi się polskie wydanie.

    • Bombeletta napisał(a):

      „REBEKA” jest NIESAMOWITA! Jak tylko pojawi sie polska wersja to będę recenzować, ale najpierw „Kozioł ofiarny” tej samej autorki 🙂
      Percy również mnie ciekawi, bo byłam zakochana swojego czasu w mitologii greckiej <3
      A Bookshelf Tour tak obiecuję i obiecuję, ale na to potrzeba o wiele więcej czasu, a nie mam go teraz aż tyle 🙁 Ale może mi się uda 🙂

  3. Agata napisał(a):

    Wow jestem pod wrażeniem, przeczytałaś prawie 3 razy tyle książek co ja… „Rebekę” i „Fahrenheit 451” wspominam jako świetne lektury. Jeśli chodzi o Wielobukowe Wyzwanie to 8 książek za mną 🙂

  4. Asia S. napisał(a):

    Jej, ale raj! Tyle ciekawych książek! I wszystkie super, choć…..marzy mi się Percy….uczniowie zachwalali. 🙂

  5. Miłka Kołakowska napisał(a):

    Twoje podsumowanie robi wrażenie, zarówno jakościowe, jak i wizualne. Muszę wreszcie przeczytać „Milczenie owiec”, wierzę, że zachwyt nie wziął się z powietrza. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz: