KSIĄŻKOWE NOWOŚCI MAJA 2017

Moi Drodzy,

Majowe słońce powoli przebija się przez nieskończone morze chmur. Wydaje się, że wiosna, taka prawdziwa wiosna pełna ciepła i delikatnej nutki odrodzenia, w końcu nadchodzi. Przeczuwam, że równie szybko przekształci się w letni skwar, ale nie ma co poganiać Niech przytupta, przysiądzie na chwilkę, posiedzi z nami z majową aurą i donikąd się nie spieszy.

A my poszperajmy w nowościach, bo maj zapowiada się przepiękny książkowo! <3

Świat dla ciebie zrobiłem Zośka Papużanka od Wydawnictwa ZNAK

Premiera: 15.05.2017

Kto pamięta bolesną opowieść On, ten z pewnością sięgnie po więcej!

To książka o tym, że nie ma nas bez innych. Że nie umiemy być ze sobą, chociaż tego właśnie potrzebujemy najbardziej. I że bycie razem nie jest ani trudne, ani łatwe. I że z tej łatwości i trudności robią się historie, które trzeba opowiedzieć.

Gorące mleko Deborah Levy od Wydawnictwa ZNAK

Premiera: 22.05.2017

Skomplikowane związki matki i córki, porównywane do twórczości Virginii Woolf.

Andaluzja. Idylliczne plaże, kłębiące się emocje. Dla Sofii i jej matki to podróż ostatniej szansy Rose cierpi na trudny do zdiagnozowania paraliż. Gomez lokalny lekarz, podejmuje próbę leczenia. Uśpiony bunt, lęk przed wolnością, chęć odnalezienia własnej drogi buzują w Sofii, przywiązanej do wózka inwalidzkiego matki. Czy cudowne uzdrowienie może oznaczać zerwanie więzi?

Całe życie Robert Seethaler od Wydawnictwa Otwarte

Premiera: 24.05.2017

Powieść nazywana historią XX wieku w pigułce zapowiada się tak pięknie, że przeczuwam Dużego Buka.

Andreas Egger to prosty człowiek, który wiedzie spokojne, wypełnione fizyczną pracą życie w sercu austriackich Alp. Mężczyzna stara się nie odciskać piętna na otaczającej go naturze, ale ta nie zawsze okazuje mu swoją wdzięczność. Nic, nawet miłość, nie burzy ładu i monotonii jego codzienności. Gdy w dolinę wkracza cywilizacja, idylliczny świat nieodwracalnie się zmienia. Bo przecież jedyną pewną w życiu rzeczą jest zmiana.

PATRONATY

W maju prezentuję Wam z nieukrywaną dumą moje dwa PATRONATY medialne! <3

b5

Akademia PennyRoyal. CienieKadetek M.A. Larson od Wydawnictwa MAMANIA

Premiera: MAJ 2017

Okrutne wiedźmy, ziejące ogniem smoki, mężni rycerze i wojownicze księżniczki, które nie dają sobie w kaszę dmuchać, a biorą sprawy i magię w swoje ręce tak oto jawi się Akademia Pennyroyal w pigułce. M.A. Larson, czerpiąc z tradycyjnych baśni Braci Grimm, klasycznie disneyowskiego kreowania fabuły oraz z doświadczenia tak wielu magicznych gawędziarzy ostatnich lat, stworzył swój własny, wyjątkowy świat, który zachwyci zarówno młodszych czytelników, jak i tych starszych o młodych sercach. RECENZJA 1 tomu Akademii PennyRoyal TUTAJ.

Triumfalnym zwycięstwem nad wiedźmami kadetka Evie udowodniła, że w pełni zasługuje na miejsce w Akademii Pennyroyal. Wiedza o jej bohaterskich czynach rozniosła się po całym królestwie i sprawiła, że do szkoły napłynęły rzesze nowych uczniów.

Ale choć dobrze jest być już na drugim roku, nie wszystko jest takie, jak powinno. Kiedy Evie jest świadkiem dokonanego przez trzy księżniczki napadu na bezbronną kobietę, nikt jej nie wierzy. A kiedy dostaje list z pogróżkami, wie, że po raz kolejny przyjdzie jej zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagłady świata, który dopiero co poznała Komu może zaufać? Kto jej nie zawiedzie, kiedy przyjdzie godzina próby?

Grimm City. Bestie Jakub Ćwiek od Wydawnictwa Sine Qua Non

Premiera: 10.05.2017

Pośród neonów i mętnych kałuż, w smugach dymu pogrążone ponure miasto Miasto wielu grzechów. A w nim Jakub Ćwiek wytrawny bajarz snujący swoje czarne opowieści o seryjnych mordercach, o mafijnych porachunkach i o ludziach, którzy znikają w wiecznej ciemności Grimm City. Posępne aż do samego dna duszy!

Nagła śmierć głowy jednej z rodzin mafijnych oznacza zerwanie paktu. Grimm City grozi wojna totalna. W obliczu tych wydarzeń i bodaj najważniejszego procesu sądowego w historii miasta nawet pojmanie krążącego po ulicach psychopaty zwanego Drwalem wydaje się kwestią drugorzędną. Pech chce, że to właśnie ta sprawa przypada inspektorowi Evansowi i że przyjdzie mu ją dzielić z samozwańczym stróżem prawa z ubogiej dzielnicy po drugiej stronie mostu Emethem Braddockiem, byłym bokserem, Bestią.

A co Wy upolujecie w maju? 🙂

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “KSIĄŻKOWE NOWOŚCI MAJA 2017

 1. Agata napisał(a):

  Ja miałam już przyjemność przeczytania powieści Seethalera i potwierdzam – to piękna opowieść o prostym, pokornym człowieku. Naprawdę warto.

 2. Gaba napisał(a):

  Jestem fanką minimalizmu, a więc zdecydowanie czytam na „Całe życie” <3 Zapowiada się dobra literatura na wysokim poziomie 🙂

 3. Mon. napisał(a):

  Ciekawi mnie ta Akademia PennyRoyal. A ja upolowałam ostatnio Nędzników i chyba ta lektura pochłonie cały mój maj 😀

 4. DeVi napisał(a):

  zdecydowanie nic. z okazji dnia ksaizki kupilam i dsotalam ble wiec odechciewa mi sie kupowania xD Zostane przy tym co jest ^^ Ale ciekawi mne iaptronat!

Dodaj komentarz: