Dzień Matki: 10 KSIĄŻEK DLA 10 TYPÓW MAM

Moi Drodzy,

Wielkimi krokami nadchodzi święto naszych rodzicielek, matek, mam, mamuś i macoch! Ta wyjątkowa okazja do wspólnych rodzinnych przeżyć, do wspólnej radości Dzień Matki! <3

W ten wyjątkowy dzień warto przygotować ręce do przytulania, uzbroić się w piękny uśmiech, przygotować kwiatek, może ulubione słodkości i w przypadku zaczytanych Mam bukową niespodziankę oczywiście.

Podobnie jak rok temu, z myślą o Mamach-Książkoholiczkach wybrałam dzisiaj dla Was:

10 KSIĄŻEK DLA 10 TYPÓW MAM!

Tym razem nieco inne typy niż rok temu (poprzedni wpis TUTAJ), z nutką buntu i kobiecej siły, ale jednocześnie to kolejna porcja doskonałych lektur i idealne wybory na prezent. <3

DLA KAŻDEJ MAMY ŚWIADOMEJ SWOJEJ KOBIECOŚCI:

Opowieść podręcznej Margaret Atwood kultowa już emancypacyjna powieść niosąca za sobą silne przesłanie prokobiece i profeministyczne. To antyutopia, w której kobiety skazane są na piekło braku wyboru, niewolnictwa i całkowitego poddaństwa.

Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość.

DLA MAMY O MROCZNEJ DUSZY:

Zapisane w wodzie Paula Hawkins zapominamy o średnio udanej, schematycznej Dziewczynie z pociągu. Ta powieść to całkowita rehabilitacja autorki, historia kobiet i dziewcząt przeklętych, tych, które za bardzo się wyróżniają, te które sprawiają kłopoty i sprowadzają je na innych. Fascynujący kameralny thriller, który wciąga w głębiny opowieści.

Recenzja TUTAJ.

DLA MAMY PLOTKARY:

Wielkie kłamstewka Liane Moriarty niewielka społeczność bogatej dzielnicy na przedmieściach Sydney. Nieszczęśliwa plotka, kobieca rywalizacja, toksyczne małżeństwo i zagadka pewnej śmierci. Co tak naprawdę wydarzyło się tamtego wieczoru? Cudownie dowcipna, zaskakująco brutalna, niebanalna opowieść ze zbrodnią w tle.

DLA MAMY RODZINNEJ:

Biała Rika Magdalena Parys Pod płaszczykiem prostej narracji ukrywa się wymagająca historia o pokoleniach kobiet o rozdwojonych duszach. Kobiet, które może wcale nie chciałyby wybierać, ale zmusiło je do tego życie, sytuacja polityczna, zwyczajnie miłość. Piękna, szczera, prawdziwa do bólu.

Recenzja TUTAJ.

DLA MAMY MIŁOŚNICZKI SAG:

Czerwone dziewczyny. Legenda Rodu Akakuchibów Kazuki Sakuraba Trzy kobiety, trzy historie, trzy epoki. Epicka, wielowątkowa opowieść o trzech pokoleniach rodziny Akakuchibów, barwny portret Japonii od 1945 roku po czasy współczesne i mroczna zagadka pewnego morderstwa.

Opowieść o kobiecych więzach zawieszona między prawdą a legendą Dalekiego Wschodu.

DLA MAMY POETKI:

Mleko i miód Rupi Kaur czy tomik wierszy kanadyjskiej poetki może stać się międzynarodowym bestsellerem? Tak! Tym bardziej, gdy dotyka najdelikatniejszych tematów związanych z kobiecą cielesnością, z sensualnością, z krzywdą, od której można się odwrócić.

DLA MAMY OBSERWATORKI PRZYRODY:

Strażnicy światła Abby Geni Witajcie na Wyspach Farallońskich, na Wyspach Umarłych. Powieść, która oczarowuje grozą, wywołuje dreszcze niepokoju, niezmiennie hipnotyzuje narastającym napięciem, a Wyspy Farallońskie jeszcze nigdy nie miały takiego wspaniałego kronikarza po swojej stronie! Jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza powieść 2017!).

Recenzja TUTAJ.

DLA MAMY ROMANTYCZKI:

Anhusz Martine Madden opowieść o rodzącym się uczuciu tureckiego żołnierza i ormiańskiej, młodej dziewczyny. Miłości zakazanej, miłości skazanej na zagładę u progu jednej z największych współczesnych tragedii ludzkości.

Recenzja TUTAJ.

DLA MAMY MIEJSKIEJ BUNTOWNICZKI:

Złota Godzina Sara Donati To niesamowita, monumentalna, emocjonująca opowieść, rodzinna saga, miejski romans, a nawet nowojorski kryminał, który pozostawi Was bez tchu, zahipnotyzuje jak ostatnie promienie słońca, jak godzina na granicy światła i ciemności.

Recenzja TUTAJ.

DLA MAMY REFLEKSYJNEJ:

LISTY. Najlepiej w życiu ma twój kot Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz piękna, subtelna korespondencja, miejscami zabawna, miejscami wzruszająca, ale przede wszystkim to dowód wielkiej miłości, niezwykłej czułości zamkniętej w najprostszych słowach.

Recenzja TUTAJ.

A co dobrego czytają Wasze Mamy? Czy mają swoje ulubione gatunki? Ukochane powieści? Koniecznie dajcie znać, co też Wy planujecie podarować swoim Mamom w tym wyjątkowym dniu!

Bo warto czytać.

O.

*Zestawienie powstało we współpracy z Księgarnią NIEPRZECZYTANE.PL. <3

Komentarze do: “Dzień Matki: 10 KSIĄŻEK DLA 10 TYPÓW MAM

  1. DeVi napisał(a):

    bardzo cieakwy pomysl na posta. watpie by cos do mojej mamy pasowalo 😉 czytalam akakuchibow ona nie lubi, zlota godxzina dla mnie mega dla niej nie…ciezki typ 😉

  2. tanayah napisał(a):

    Ja w tym roku postawiłam na „Żercę” Katarzyny Bereniki Miszczuk, mama się bardzo wciągnęła w tę historię 😀 A jeszcze udało mi się zdobyć imienną dedykację od autorki na Warszawskich Targach Książki, więc mam nadzieję, że mama się ucieszy 😀

Dodaj komentarz: