Tydzień Blogowy 7/2018 – o Gdańskich Targach Książki i poziomie czytelnictwa

Moi Drodzy,

Zdradzę Wam, że promowanie czytelnictwa potrafi przynosić niemałą radość i pyszne ukojenie. Okazało się bowiem, że według najnowszych badań Biblioteki Narodowej nas – czytaczy – jest już w Polsce 38%, czyli o 1% więcej niż rok temu! (szczegóły TUTAJ) Jako że nie lubię marudzić, ani porównywać się do innych (takie postępowanie rodzi niepotrzebne frustracje i bolączki natury duchowej, których należy unikać po trzydziestce), to dla mnie te wieści są nie lada optymistyczne, bo słowami Josepha Conrada: „Pod wiatr, ciągle pod wiatr – to jedyny sposób, żeby się przebić.”

Ilustracja poglądowa: książki to życie. Obiekt przyłapany na selfiakowym stoisku Biblioteki Gdyni.

A przebijać się trzeba! Każdego dnia powtarzam niezmiennie i morderczo monotonnie, że czytanie to jest pasja, to zabawa, to odkrywanie swoich korzeni, to odkrywanie samego siebie, a to jedynie poszerza horyzonty, sprawia radość, a za radością przychodzi redukcja niektórych zmarszczek. Czytać nie umierać!

Dlatego też Wielki Buk będzie dalej wytrwale i niezmiennie zachęcał do czytania, do eksperymentowania z gatunkami, do szukania swoich czytelniczych ścieżek – BO WARTO CZYTAĆ. O czym Wy już dobrze wiecie.

Promować czytelnictwo można na wiele przeróżnych sposobów, dla przykładu odwiedzając pierwsze Gdańskie Targi Książki!

Na Targi wpadłyśmy z ciekawości razem z moją niewidzialną towarzyszką Justyną z Wełniastego Podejścia do Literatury, by przywieźć ze sobą nie tylko książki, ale również odmrożenia – czego nie robi się dla książek!

Niech nie zwiedzie Was przejrzyste niebo, bo temperatura odczuwalna wynosiła minus milion.

Wrażenia z Targów możecie obejrzeć na pierwszym Wielkobukowym vlogu, podobnie jak książkowe zakupy ostatnich dni:

A teraz czas na Tydzień Blogowy, czyli same smakowite linki z blogów o książkach, vlogów książkowych i nie tylko, oraz recenzje książek!

Do czytania, do oglądania i do polubienia.

Bo warto czytać.

O.

Dr Wielkobuczek & POGOTOWIE CZYTELNICZE:

„5 sekund do Io” Małgorzata Warda – literatura młodzieżowa:

 

Komentarze do: “Tydzień Blogowy 7/2018 – o Gdańskich Targach Książki i poziomie czytelnictwa

  1. Ella H. napisał(a):

    Podoba mi się ten twój format vlogowy. Odświeżający jest, rześki. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wróci. 🙂

Dodaj komentarz: