Zapowiedzi książkowe: PAŹDZIERNIK 2018 | BACHANALIA LITERACKIE

Jeśli wrzesień nazwałam miesiącem szalonym, to październik będzie niczym BACHANALIA LITERACKIE!

Nadchodzące targi książki sprawiły, że wydawcy postanowili dokręcić śruby i wydać wszystkie tytuły możliwe w jednym miesiącu. Nie wiem, czy to tak ładnie, bo wszyscy pójdziemy z torbami, wszyscy zbankrutujemy. Zobaczcie sami!

UWAGA! Warto zwrócić uwagę, że mnóstwo na dniach pojawi się wznowień: Wiesław Myśliwski, Zygmunt Miłoszewski, Joanna Bator, Jakub Żulczyk, Szczepan Twardoch, a to tylko góra lodowa masowych wznowień na polskim rynku, więc zwracajcie na to uwagę i uważajcie, żeby nie dac się nabrać na nowe okładki!

WIELKOBUKOWE PATRONATY

Nikt nie idzie Jakub Małecki

Premiera: 31.10.2018

Wydawnictwo SQN

Jedna z najpiękniejszych, najczulszych opowieści, jakie przeczytacie w tym roku! Jakub Małecki potrafi zamykać emocje w najprostszych słowach, poruszać najdelikatniejsze struny w sercu czytelnika. Warto poddać się jego magii!

Lalkarz z Krakowa R.M. Romero

Premiera: 03.10.2018

Wydawnictwo Galeria Książki

Cudownie baśniowa, przeszywająca serce milionami utraconych głosów opowieść o piętnie wojny. Historia niewyobrażalnego cierpienia, wszechpotężnego zła, ale także prawdziwego dobra, które w chwilach największej ciemności było ostatnim ze świateł. „Lalkarz z Krakowa” poruszy młodszych i starszych czytelników, przypominając, że zawsze jest wybór, zawsze jest nadzieja.

Zabójczy pocisk. Polska krew

Premiera: 31.10.2018

Wydawnictwo Skarpa Warszawska

Zakup tej książki wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce! <3

15 najgłośniejszych spraw. 15 najlepszych polskich pisarzy.

Polscy mistrzowie gatunku wzięli na warsztat głośne sprawy kryminalne, którymi żyła cała Polska: precyzyjnie zaplanowane zabójstwa bossów polskiej mafii, morderstwa na zlecenie, zbrodnie popełniane w afekcie, tajemnicze zniknięcia.

Joseph Conrad i narodziny globalnego świata Maya Jasanoff

Premiera: 31.10.2018

Wydawnictwo Poznańskie

Wychodząc ze szkoły zapominamy o Josephie Conradzie, a to duży błąd, bo Conrad był jednym z naszych największych polskich pisarzy, który pisząc za granicą Polskę zawsze miał w sercu.

Książka łączy w sobie historię, biografię i relację z podróży. Maya Jasanoff, jedna z najlepiej zapowiadających się historyczek młodego pokolenia, podąża śladami Conrada i historii z jego czterech największych dzieł: Tajnego agenta, Lorda Jima, Jądra ciemności i Nostromo. W wizjonerskim stylu zgłębia życie i czasy Conrada, ukazując dwie burzliwe epoki globalizacji współczesną i tę z przełomu XIX i XX wieku.

W tej wykraczającej poza ramy gatunkowe, porywającej intelektualnie i głęboko ludzkiej publikacji wyruszamy z autorką w podróż do mrocznego jądra Conradowskiego świata a stamtąd prosto do naszego własnego jądra ciemności.

b14

„Omen” David Selitzer

Premiera: 17.10.2018

Wydawnictwo Vesper

Kultowy horror teraz w wersji literackiej!

Jeremy Thorn jest amerykańskim ambasadorem w Wielkiej Brytanii. Jego cierpiąca na depresję żona, po latach bezowocnych starań o potomstwo i kilku poronieniach, w końcu rodzi dziecko. Gdy jednak ambasador zjawia się w rzymskim szpitalu, słyszy od pracującego tam księdza, że jego nowo narodzony synek nie żyje, lecz może przyjąć dziecko, jako własne, kobiety, która zmarła podczas porodu. Thorn zgadza się na propozycję duchownego, nikomu o tym nie mówiąc, nawet żonie. Chłopcu nadano imię Damien.

Kilka lat później, podczas hucznej imprezy urodzinowej czteroletniego już Damiena, jego niania popełnia samobójstwo. To jedynie początek całej serii tajemniczych i złowróżbnych wydarzeń, które Thorn będzie próbował zrozumieć, aby zapobiec kolejnym nieszczęściom…

b15

„Upiorna opowieść” Peter Straub

Premiera: 17.10.2018

Wydawnictwo Vesper

Kultowa powieść grozy znowu dostępna w Polsce!

Jaka była najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłeś?

Stany Zjednoczone, lata siedemdziesiąte XX wieku. W Milburn, niewielkim miasteczku w stanie Nowy Jork, działa Stowarzyszenie Chowder. Tworzy je grupa starszych panów, przyjaciół, którzy spotykają się, by opowiadać sobie historie niektóre prawdziwie, inne zmyślone, wszystkie przerażające. Jednak echa przeszłości domagają się sprawiedliwości jedna z opowieści wraca, by ich prześladować. Opowieść o czymś, co zrobili dawno temu. Opowieść o tragicznym błędzie, przerażającym wypadku. Nad Milburn nadciąga nadnaturalna, gęstniejąca z każdym dniem groza…

INNE DO WYBORU, DO KOLORU

Ucho igielne Wiesław Myśliwski

Premiera: 17.10.2018

Wydawnictwo ZNAK

Nowa powieść mistrza prozy to murowana zapowiedź i obietnica pięknej, niezapomnianej lektury napisanej wyjątkową polszczyzną.

To poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata. Piękna, głęboka literatura, w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym.

Niewidzialni Roy Jacobsen

Wydawnictwo Poznańskie

Premiera: 03.10.2018

Pierwszy tom wznowionej serii wydawniczej skandynawskich pisarzy.

Nikt nie może opuścić wyspy, wyspa to miniaturowy kosmos, w którym gwiazdy śpią w trawie pod śniegiem. Zdarza się jednak, że ktoś podejmuje próbę.

Rodzina Barrøy jest biedna, ale na pewno nie brak jej odwagi i chęci przetrwania. Żyją z uprawy niewielkiej ziemi, mają trochę żywego inwentarza, łowią ryby i korzystają z tego, co fale wyrzucą na brzeg. Gdy dorastająca Ingrid decyduje się opuścić wyspę, nie zwiastuje to niczego dobrego.

Życie to wojna prowadzona każdego dnia Oriana Fallaci

Premiera: 20.10.2018

Wydawnictwo Cyklady

Jak jest Oriana, to musi być Oriana, nic dodać, nic ująć.

Książka jest nie tylko zbiorem najważniejszych korespondencji wojennych, jest również zapisem jej osobistych bitew z dramatami i przeciwnościami losu: trudnej miłości do Alekosa Panagulisa i jego tragicznej śmierci, walki z rakiem, z którym ostatecznie przegrywa.

NIEznajomi Ursula Poznanski i Arno Strobel

Premiera: 17.10.2018

Wydawnictwo MANDO

Zapowiada się intrygujący małżeński dreszczowiec, który doprowadzi czytelnika na skraj wyczekiwania!

Szaleńcza gra. Erotyczne napięcie. Śmiertelna intryga.

Dwoje autorów. Dwie perspektywy. Bestsellerowy duet pisarski w znakomitym thrillerze psychologicznym.

Wyobraź sobie: w twoim salonie stoi mężczyzna. Twierdzi, że jest twoim narzeczonym. Nie znasz go. I nic w twoim domu nie świadczy o tym, że mówi prawdę. Paraliżuje cię strach. Masz ochotę chwycić za nóż.

Wyobraź sobie: wracasz do domu, a twoja narzeczona cię nie poznaje. Bierze cię za włamywacza. Gorzej, za gwałciciela. Robisz wszystko, by się opamiętała. Ona jednak zażarcie cię atakuje. Uważa, że oszalałeś.

Co jest prawdą? Komu uwierzysz?

Skazany na zło Adrian Bednarek

Premiera: 03.10.2018

Wydawnictwo Novae Res

Mordercze opowieści Bednarka przypadły mi do gustu i tutaj mam przeczucie, że szykuje się pełna napięcia lektura.

Jedno wydarzenie. Jedna decyzja. Jeden błąd. I twoje życie już nigdy nie będzie takie samo.

Dom na kredyt, skromna firma i kochająca żona oto życie niespełna trzydziestoletniego Wiktora Hauke. Ale pewnego dnia wszystko, co uznawał za najważniejsze, zostanie przekreślone, a to za sprawą jednego, niewybaczalnego błędu…

Małe ogniska Celeste Ng

Premiera: 03.10.2018

Wydawnictwo Papierowy Księżyc

Powieść, która za oceanem zrobiła absolutną furorę i została okrzyknięta jedną z najlepszych książek roku.

Małe ogniska to powieść, która zgłębia wagę tajemnic, naturę sztuki i tożsamości oraz niemal zwierzęcą siłę matczynej miłości, jak również niebezpieczeństwa czyhające za przekonaniem, że trzymanie się zasad może nas obronić przed katastrofą.

Dobre miasto Mariusz Zielke

Premiera: 17.10.2018

Wydawnictwo Czarna Owca

Te małe społeczności to jest jakieś przekleństwo!

Duszna atmosfera prowincjonalnego miasteczka, zamknięta, nieprzychylna społeczność oraz dojmujące przekonanie, że życie nie przyniesie nic lepszego czy to wystarczy, aby zwyczajny człowiek stał się zabójcą?

Histeryczki Roxane Gay

Premiera 03.10.2018

Wydawnictwo Poradnia K

Zbiór opowiadań jednej z najgłośniejszych feministek pośród współczesnych pisarek, która niezłomnie walczy o kobiety na całym świecie.

Zbiór opowiadań, na który składają się różne historie kobiet: przegranych, szalonych, matek, sióstr, oscylujące wokół tematów miłości, przemocy, skomplikowanych międzyludzkich relacji. Nieprzewidywalne, odważne i niepozbawione pikanterii. Roxane Gay po tej książce została okrzyknięta mistrzynią opowiadania i znawczynią kobiecej natury w jej różnych odcieniach.

Krwawy Księżyc K.C. Hiddenstorm

Premiera: 05.10.2018

Wydawnictwo Kobiece

Małżeński thriller z literackim sznytem zapowiada się doskonale.

Każde marzenie może stać się koszmarem. Każdy człowiek może stać się potworem.

Victoria Page i Thomas Wilde są małżeństwem światowej sławy pisarzy. Gdy Thomas oznajmia żonie, że zamierza wydać swój pierwszy kryminał, kobietę ogarnia nieuzasadniony niepokój.

Księżycowy zabójca szybko staje się bestsellerem. W tym samym czasie Victoria zauważa dziwne zmiany w zachowaniu partnera. Kobietę zaczynają nękać koszmary, w których doświadcza śmierci z rąk własnego męża.

Dorzućcie koniecznie tytuły od siebie!

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Zapowiedzi książkowe: PAŹDZIERNIK 2018 | BACHANALIA LITERACKIE

  1. Ola napisał(a):

    Faktycznie, pójdę z torbami a mój stosik hańby znów wzrośnie… czytałam, że ma się pojawić również nowa książka S.Kinga

  2. takitutaki napisał(a):

    ale dużo ciekawych zapowiedzi na ten miesiąc odkopałaś.. ja czekam na „Świnie” Edwarda Lee i kombinuje jak wygospodarować więcej czasu na czytanie 🙂

Dodaj komentarz: