Zapowiedzi książkowe: GRUDZIEŃ 2018

Moi Drodzy,

Ufff! Kolejny rok dobiega końca i wreszcie, NARESZCIE, wydawcy postanowili leciuchno odpuścić naszym skołowanym po szaleństwie ostatnich miesięcy portfelom, desperacko nieprzygotowanym na przedświąteczną gorączkę. Niemniej, warto pomyśleć o kilku nadchodzących tytułach i na przykład wykorzystać moje propozycje premier przy pisaniu listów do Świętego Mikołaja/Gwiazdora/Gwiazdki/Dzieciątka/Dziadka Mroza (niepotrzebne skreślić).

Zerknijcie sami na te kilka zapowiedzi książkowych premier:

Polskie piękno. Sto lat mody i stylu Karolina Żebrowska

Wydawnictwo ZNAK

Premiera: 28 listopada 2018

Książka o modzie prawdziwej modowej maniaczki, blogerki, kostiumolożki, która ze stylu vintage zrobiła swój znak rozpoznawczy warto śledzić jej kanał na YouTube oraz bloga Domowa Kostiumologia!

Kilka słów ze strony wydawcy:

Odważne pomysły, śmiałe kreacje i przełamywanie tabu przez miliony kobiet. Ostatnie sto lat to prawdziwa modowa rewolucja. Nigdy wcześniej damski strój nie zmieniał się tak szybko. I tak efektownie.

Dla słynących z urody Polek XX wiek był czasem walki: o wolną ojczyznę i o własne prawa. Wydawałoby się, że nie było wtedy czasu na zajmowanie się modą. Ale to właśnie ona dodawała im odwagi i pozwalała poczuć się pięknie. Wyczucie stylu i wyobraźnia stały się ich wizytówką.

O pisaniu. Na chłodno. Remigiusz Mróza

Wydawnictwo Czwarta Strona

Premiera: 28 listopada 2018

Miesiąc bez Remigiusza miesiącem straconym! To już druga książka najpopularniejszego polskiego pisarza w Polsce, który podbija rynek i serca czytelników niczym rozpędzona horda Hunów. Tym razem książka o pisaniu, o warsztacie, o pisarskich trikach i drodze na pisarski szczyt.

Kilka słów ze strony wydawcy:

W tej książce Remigiusz Mróz daje się poznać od dotychczas skrzętnie skrywanej strony. Opisuje swoją pisarską drogę i trzyma czytelnika w napięciu, niczym w jednym ze swoich najlepszych kryminałów. Odkrywa kulisy własnego warsztatu, a ostatecznie udowadnia, że każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nienapisaną książkę. Wszystko to robi na chłodno, ale także z przymrużeniem oka dzięki czemu pozycja ta to nie tylko wyczerpujące kompendium pisarskie dla wszystkich, którzy myślą o stworzeniu własnej powieści, lecz porywająca, zabawna i momentami poruszająca lektura.

Letnia noc Dan Simmons

Wydawnictwo ZYSK i ska

Premiera: 29 listopada 2018

Absolutnie klasyczny horror autora, który podbił moje serce swoim dosłownie mrożącym krew w żyłach Terrorem. Podobno tą powieścią inspirowali się twórcy serialu Stranger Things, więc tym bardziej jestem zaciekawiona, co też straszy tym razem u Simmonsa.

Kilka słów ze strony wydawcy:

Lato 1960 roku. Old Central School to potężny, mroczny gmach w miasteczku Elm Haven w Illinois. Dla bohaterów ta szkoła właśnie przechodzi do historii. Ostatni dzień nauki jest również ostatnim dla tajemniczego, skrywającego wiele tajnych przejść budynku, o którym przez lata krążyły legendy. Teraz budynek ma zostać zamknięty, a w niedługim czasie również wyburzony.

Kiedy w Elm Haven zaczynają ginąć dzieci, nikt nie przypuszcza, że w miasteczku zagnieździły się demoniczne siły. Garstka dzieciaków odkrywa tajemnicę związaną z Old Central oraz z pewnym dzwonem, którego złowieszcze dźwięki rozlegają się po nocach w całym miasteczku. Od tej chwili zło zdaje się deptać im po piętach., a dzieci nie mają wiele czasu opracowują plan działania i stają do nierównej walki z siłami, o których istnieniu nie zdawały sobie dotąd sprawy.

Cynobrowe pola” Aleksandra Radlak

Wydawnictwo SQN

Premiera: 29 listopada 2018

Powieść, która zaintrygowała mnie swoją tajemniczością i oscylowaniem między gatunkami. Gdzieś na granicy fantastyki, opowieść miejska, magiczna, niebezpieczna dobrze mi się kojarzy.

Kilka słów ze strony wydawcy:

Samotna matka z bliznami na ciele i duszy, głodna zemsty. Jednooki drwal udręczony osobliwą pamiątką po dziadku. Kochanka króla wprawiona w sporządzaniu trucizn. Niebieskoskóra gwiazda estrady o syrenim ogonie i wstrętnych zwyczajach.

W smogu między czarnymi wieżowcami i w lasach wśród strzelistych szczytów plątanina mostów utrudnia każdej z postaci drogę do domu. Odnaleźć swoje miejsce pomagają szepty Wszechrzeczy, które prowadzą bohaterów ku nieuchronnemu końcowi znanego im świata.

Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca Ray Bradbury

Wydawnictwo MAG

Premiera: 28 listopada 2018

NARESZCIE! To jedno z tych wznowień, którego wyczekiwałam z zapartym tchem. Proza Raya Bradburyego to nie tylko amerykańska klasyka, ale czarujące piękno języka, frazy, poetyckich niemal opowieści z pogranicza jawy, snu, science fiction Tajemnicze i zjawiskowe!

To wszystko prawda Lygia Day Peñaflor

Wydawnictwo Moondrive

Premiera: 5 grudnia 2018

Historia kłamstw, pisarskiego nadużycia i grupy nastolatków, którzy gotowi są zrobić wszystko dla swojej idolki, czyli lektura leciuchna i młodzieżowa, ku przestrodze.

Recenzja PRZEDPREMIEROWA: TUTAJ

Opowiadania Joseph Conrad

Wydawnictwo Czarne

Premiera: 28 listopada 2018

Zbiór opowiadań jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy anglojęzycznego świata, którego proza zachwyca od dziesięcioleci pokolenia kolejnych czytelników i z roku na rok staje coraz bardziej prorocza, coraz bardziej uniwersalna.

Biografia Josepha Conrada: TUTAJ

Niestety, Wydawca nie podaje tytułów zamieszczonych w zbiorze opowiadań.

Bitwy w świecie Tolkiena David Day

Wydawnictwo Zysk i Ska

Premiera: 26 listopada 2018

Komu nigdy nie jest mało tolkienowskiej prozy i uwielbia powracać do Śródziemia raz po raz, ten z pewnością zanurzy się z radością w publikację Daya, wypełnioną po brzegi rycinami i ilustracjami. Czyli niemała gratka dla kolekcjonerów!

Kilka słów ze strony wydawcy:

Książka Bitwy w świecie Tolkiena przywołuje największe starcia, jakie miały miejsce na przestrzeni trzech er istnienia Ardy, a także przed jej stworzeniem. David Day zwięźle opisuje ludy i bohaterów zaangażowanych w poszczególne konflikty, omawia stosowaną w nich taktykę i przedstawia plany bitew oraz dokładnie umiejscawia je w czasie, najwięcej miejsca poświęcając Trzeciej Erze, a zwłaszcza walkom stoczonym w trakcie Wojny o Pierścień. Niewątpliwą zaletą książki jest porównanie konfliktów i bohaterów stworzonych przez Tolkiena z konfliktami i bohaterami znanymi z legend naszego świata, i to nie tylko z tymi najbardziej oczywistymi, jak greckimi i skandynawskimi, lecz także tybetańskimi.

Dajcie znać, czy na koniec roku polujecie jeszcze na coś, czy odpuszczacie i wyczekujecie gwiazdkowych niespodzianek albo noworocznych wyprzedaży?

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Zapowiedzi książkowe: GRUDZIEŃ 2018

  1. M. Kreft napisał(a):

    Chyba pierwszy miesiąc od dawna w którym żaden z wydawców nie napada brutalnie na mój portfel. 😀

  2. Cyliarenka napisał(a):

    Inni autorzy się teraz tego Mroza naczytają i wszyscy zaczną wydawać 10 książek rocznie… 😀 Utoniemy w książkach! 😀

Dodaj komentarz: