Podsumowanie miesiąca: MAJ 2019

Moi Drodzy,

Za mną miesiąc intensywnych lektur i pięknych bukowych przygód. Uwielbiam takie właśnie miesiące – literackie i pozostawiające po sobie swój wyjątkowy ślad.

Przed Wami PODSUMOWANIE MAJA!

TOP 6 MAJA

„Gambit” Maciej Siembieda

Wojna, miłość, zdrada, tajemnica i prawdziwy skarb, o który i dzisiaj wybuchają konflikty, a wszystko to oparte o prawdziwe wydarzenia! U Macieja Siembiedy rozmywa się granica między powieścią historyczną, pasjonującym dreszczowcem, wojennym dramatem wszystko to się spójnie łączy, nakłada na siebie, przenika. Po takie powieści sięgać warto, ba, sięgać nawet trzeba to historia tak fascynująca i tak niesamowita, że aż trudno uwierzyć, że po części wydarzyła się naprawdę. A kiedy zamykamy ostatnią stronę z trudem łapiemy oddech ze wzruszenia i z tęsknoty, że to już koniec, a więcej nie ma już nic.

„Współczesna rodzina” Helga Flatland

Porywający portret rodzinny, w którym niby nie dzieje się nic, a dzieje się wszystko powieść, która jak u Hitchcocka wybija z rytmu, by przyciągnąć czytelnika wnikliwym upadkiem struktury rodzinnej.

„Ćma” Jakub Bielawski

Polski horror, którego nie można ominąć. Bielawski wyszedł poza schematy podgatunku grozy jakim jest weird fiction, by osaczyć swojego czytelnika, zahipnotyzować go i przyciągnąć na powrót w sidła dziwacznej, pokrzywionej opowieści o dorastaniu i ciemności.

„Po piśmie” Jacek Dukaj

Eseje, które wywołują dyskusje, inspirują rozmowy, niepokoją i trochę smucą. Stoimy na krawędzi. Nadeszła generacja postpiśmienna. Pokolenie, które odchodzi od pisma, a które operuje obrazem, operuje emocją. Dukaj otwiera oczy na zmiany, które już dzieją się wokół nas, a od których raczej nie uda nam się uciec.

„Jestem śmiercią” Chris Carter

Już dawno żaden thriller nie zrobił na mnie tak piorunującego wrażenia, jak Jestem śmiercią Chrisa Cartera. Ta powieść wywołuje inny rodzaj strachu, odmienny od przerażenia rodem z horrorów to ten rodzaj strachu, który wywołuje prawdopodobieństwo wydarzeń, to, że człowiek potrafi stworzyć piekło dla drugiego człowieka.

„Psy ras drobnych” Olga Hund

Powiastka nominowana do tegorocznej Nagrody Literackiej Gdynia. Przejmująca historia choroby i samotności. Szpitala psychiatrycznego i młodej kobiety, która utknęła między jego murami. A wokół niej kobiety i mężczyźni tacy jak ona – odmienni, zagubieni, zaplątani w swoich emocjach. Z dala od świata, a tak blisko, stęsknieni za normalnością, Mała, bolesna, świetna.

BOOK HAUL

WYDARZENIA

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JACKIEM DUKAJEM

Pierwsze spotkanie autorskie, które miałam szansę prowadzić w Bibliotece Sopockiej, czyli Sopotece – dziękuję za zaufanie! Rozmowa wokół najnowszego tomu esejów autora „Po piśmie” zaprowadziła nas w intrygującym kierunku!

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ŁUKASZEM ORBITOWSKIM

Drugie spotkanie w tym roku z cyklu Pierwsze Czytanie w Bibliotece Gdynia w Śródmieściu z okazji premiery nowej powieści Łukasza Orbitowskiego „Kult”. Od zawsze chciałam poprowadzić rozmowę z Łukaszem, więc tym większe ta rozmowa miała dla mnie znaczenie.

A jak Wam minął miesiąc?

O.

Komentarze do: “Podsumowanie miesiąca: MAJ 2019

  1. Cynamonowy Sztruks napisał(a):

    Dukaj to ma dopiero głowę, unikatowy pisarz… a teraz i myśliciel. 🙂 Czytałaś może „Lód”?

Dodaj komentarz: