Zapowiedzi książkowe: LUTY 2020

Jak to jest, że najkrótszy miesiąc w roku serwuje nam zazwyczaj największą ilość smakowitych premier książkowych?

W tym roku luty będzie miał aż 29 dni i to się ceni, bo jak się okazuje będziemy potrzebować jak najwięcej dni, by przyswoić i ogarnąć te wszystkie wspaniałości, jakie zaserwują nam wydawnictwa w tym miesiącu.

Ale nie bać żaby, trzymam rękę na pulsie, nie zostawię Was z tym wszystkim samych, dlatego też wybrałam dla Was   świeżutkich premier książkowych lutego 2020. Przed Wami premiery polskie i zagraniczne też. Jak sami zobaczycie, jest w czym wybierać.

PATRONATY

„Ślad” Przemysław Żarski
Wydawnictwo Czwarta Strona
Premiera: 12 lutego

Historia pewnego zaginięcia i ciała, które pojawia się po latach. Pytania nasuwają się same: kto zabił i dlaczego akurat teraz ujawnia kulisy zbrodni? Fascynująca opowieść o prawdzie, która powraca z czeluści przeszłości.

„Przełęcz Diatłowa. Tajemnica dziewięciorga” Anna Matwiejeva
Wydawnictwo Mova
Premiera: 26 lutego

Jedna z największych i najbardziej fascynujących zagadek XX wieku! Rok 1959, góry Uralu. To włśnie dziewięcioro uczestników studenckiej wyprawy poniosło śmierć w niewyjaśnionych ostatecznie do dziś okolicznościach.

„Bo trzeba żyć. Gabrynia” Ewa Szymańska
Wydawnictwo Szara Godzina
Premiera: 19 lutego

Historyczna saga rodzinna i dzieje rodziny Apolonii, która rzucona zostaje w wir wielkiej historii. To opowieść o dorastaniu w cieniu wojny, o rodzącej się kobiecości i koszmarze, przed którym nie można uciec.

„Piętno dzieciństwa” Katarzyna Kielecka
Wydawnictwo Szara Godzina
Premiera: 26 lutego

Kontynuacja powieści obyczajowej „Sedno życia”. Historia przejmująca, pełna wzruszeń i bólu, ale także bardzo życiowa opowieść o poszukiwaniu siebie i swojego szczęścia w rodzinie Rawickich.

„Ciemność” Jozef Karika
Wydawnictwo Stara Szkoła
Premiera: 12 lutego

Środek srogiej zimy, zaśnieżone górskie stoki i mała chatka w sercu lasu, w której ktoś próbuje przetrwać. Wbrew narastającej w nim ciemności. Józef Karika jest mistrzem w tworzeniu pułapek, z których nie ma wyjścia i sytuacji bez odwrotu. Znów przeraża. Znów zachwyca. A w bezsenną zimową noc obezwładnia strachem.

PREMIERY LUTEGO

„Życie Sus” Jonas T. Bengtsson
Wydawnictwo Poznańskie
Premiera: 12 lutego

Kolejny tom Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskiej, z którą nie można popełnić błędu. Zapowiada się opowieść nieco przerysowana o nastoletniej dziewczynie i zemście, której musi dokonać. To będzie hit!

„Czarne miasto” Marta Knopik
Wydawnictwo LIRA
Premiera: 19 lutego

Realistyczno-magiczne dzieje pewnej śląskiej rodziny i opowieść o przeszłości, która powraca. Szykuje się piękna i fascynująca opowieść z pogranicza jawy i snu.

„Dama ze szmaragdami” Paulina Kuzawińska (nie ma okładki jeszcze!)
Wydawnictwo LIRA
Premiera: luty

Kontynuacja wspaniałej „Damy z wahadełkiem”, która znalazła się w zestawieniu najlepszych książek roku Wielkiego Buka. Tym razem tajemnica dotyczyć będzie śmierci pewnej młodej dziewczyny i rodzinnych klejnotów…

„Kobieta ze szkła” Caroline Lea
Wydawnictwo Literackie
Premiera: 12 lutego

Fenomenalna opowieść, której akcja toczy się w XVII wieku na skutej lodem Islandii. Historia kobiety, która wbrew swoim uczuciom poślubia starszego od siebie mężczyznę, a ten w swoim domu skrywa pewien sekret… Od razu przywodzi na myśl „Sinobrodego” z baśni!

„W labiryncie” Donato Carrisi
Wydawnictwo Albatros
Premiera: 26 lutego

Zapowiada się fascynujący i morderczy dreszczowiec! Opowieść o porwanej kobiecie i potworze, który ją więził przez piętnaście lat. Nikt nie wie, jak udało jej się zbiec. A teraz sytuacja może się powtórzyć. Czas zapolować na bestię. Nadchodzi ekranizacja!

„Fabryka lalek” Elizabeth Macneal
Wydawnictwo W.A.B.
Premiera: 12 lutego

Szykuje się intrygujący dreszczowiec w duchu retro. Londyn. 1850 rok. Ona poznaje ją i dostaje na jej punkcie obsesji. Obsesji, która prowadzi do porwania i uwięzienia dziewczyny w piwnicy.

„Grób” Max Czornyj
Wydawnictwo FILIA
Premiera: 12 lutego

Mój ulubiony polski twórca dreszczowców powraca z nową, makabryczną historią! Tym razem wszystko zaczyna się pod Gdańskiem od masowego grobu, a potem jest już tylko mroczniej. Już ćwiczę język na imię i nazwisko bohatera, czyli Orest Rembert.

„Tangerynka” Christine Mangan
Wydawnictwo Marginesy
Premiera: 26 lutego

Szykuje się tajemnicza i mroczna opowieść pachnąca Marokiem o dwóch kobietach i niepokojącej grze, którą podejmują na malowniczych uliczkach Tangeru. Niebawem ekranizacja ze Scarlett Johansson w roli głównej!

ZAGRANICZNE PREMIERY

„The Glass Hotel” Emily St John Mandel
Premiera: 15 lutego

Autorkę pokochałam za wybitną powieść postapokaliptyczną „Stacja Jedenaście”. Zachwyciła mnie swoją wrażliwością i w tym przypadku szykuje się chyba równie poruszająca i równie pogmatwana opowieść z nutką tajemnicy, która zostanie w sercu na długo.

A Wy? Na jakie premiery czekacie?

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Zapowiedzi książkowe: LUTY 2020

Dodaj komentarz: