Zapowiedzi książkowe: CZERWIEC 2020

Moi Drodzy,

Czerwiec rozkwita szaleństwem książkowych premier! Wydawnictwa po kilku tygodniach wstrzymywania oddechu wracają z impetem, by jeszcze bardziej rozbuchać nasze literackie apetyty. Powiem Wam, że jest z czego wybierać, bo to jeden z tych miesięcy, kiedy pyszne książkowe premiery zdają się nie mieć końca. Zobaczcie sami co też dla Was wybrałam!

PATRONATY

„Ostatni lot” Julie Clark
Premiera: 3 czerwca
Wydawnictwo MUZA

Cudownie porywający thriller, który sprawi, że nie zaśniecie póki do końca nie poznacie historii Claire i Evy! Dwie zdesperowane kobiety. Dwie ucieczki. Jedna decyzja, która odmieni wszystko. Ale czy na lepsze? Absolutne szaleństwo brutalnych wrażeń!

„Odmęt” Jacek Łukawski
Premiera: 17 czerwca
Wydawnictwo Czwarta Strona

Małe miasteczko na uboczu, dziennikarz z przeszłością i tajemnica pewnej brutalnej zbrodni. Czyli nie ma to jak opowieści o małych społecznościach, w których nic nie jest takie  jak mogłoby się wydawać, a zbrodnia czai się za każdym zakrętem.

„Kieszonkowiec” Fuminori Nakamura
Premiera: 1 czerwca
Wydawnictwo Kwiaty Orientu

Japoński autor, który zbił nas z tropu „Dzieckiem ziemi”, teraz znów napina nasze nerwy do granic wytrzymałości. Przed czytelnikiem historia pewnego kieszonkowca, którego dopada przeszłość, dopada zbrodnia, dopada zło. Znów będzie bardzo niepokojąco…

„Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz” Nina Majewska-Brown
Premiera: 3 czerwca
Wydawnictwo Bellona

Tym razem Nina Majewska-Brown mierzy się z nazistowską propagandą, ukazuje portrety mężczyzn i kobiet, oprawców, którzy wypierali prawdę, ich pełną fałszu i okrucieństwa codzienność. Wstrząsająca lektura, którą warto poznać, by zobaczyć jak spreparowane kłamstwa potrafią całkowicie odmienić ludzkie postrzeganie rzeczywistości.

BEZSENNE PATRONATY

„Jedna krew” Stefan Darda
Premiera: 17 czerwca
Wydawnictwo Videograf

Kto czekał na pełną mroku i tajemnicy prozę naszego rodzimego mistrza horroru, ten doczekał się „Jednej krwi” i klątwy, która dręczy pewną bieszczadzką wioskę. Przed Wami czysta dawka grozy i przepysznej opowieści, która zapewni Wam niejedną bezsenną noc.

„Abominacja” Dan Simmons
Premiera: 17 czerwca
Wydawnictwo Vesper

Autor porywającego „Terroru” znów zabiera nas w lodowate ostępy naszej planety, prosto w ośnieżone szczyty Himalajów lat 20. XX wieku, gdzie coś tropi i poluje na kolejnych wspinaczy. Czekacie z niecierpliwością? Ja bardzo!

„Wyspa Doktora Moreau” H.G. Wells
Premiera: 17 czerwca
Wydawnictwo Vesper

„Prawem jest, by nie chodzić na czterech łapach – czyż nie jesteśmy Ludźmi?”, czyli mroczna opowieść o pewnej wyspie i zwyrodniałym eksperymencie. Tytuł dla mnie szczególny, unikatowy, bo porusza jeden z moich najulubieńszych motywów, czyli MIT PROMETEJSKI, zabawę w Boga, która wciąż trwa i pewnie nigdy się nie skończy…

„Sprzedaliśmy dusze” Grady Hendrix
Premiera: 17 czerwca
Wydawnictwo Vesper

Mroczna, pełna tajemnic historia pewnego zespołu, która na swój własny sposób porusza temat zaprzedania duszy diabłu.

INNE

„Liliowe opium” Julia Gambrot
Premiera: 10 czerwca
Wydawnictwo LIRA

Po „Różanym eterze”, czyli poprzednim wspaniałym kryminalne retro Julii Gambrot nie mogę już doczekać się kolejnej powieści tej autorki! Czas płynie, nadchodzi Wielka Wojna, a w życiu Lilii von Schiller pojawia się tajemnica…

„Dorośli” Marie Aubert
Premiera: 10 czerwca
Wydawnictwo PAUZA

Zapowiada się fascynująca, gorzka opowieść o zmarnowanym życiu, o zerwanych więzach rodzinnych, o zazdrości, a wszystko to w zjawiskowych okolicznościach przyrody. Nie mogę się już doczekać!

„Malarz dusz” Ildefonso Falcones
Premiera: 17 czerwca
Wydawnictwo Albatros

Hiszpania czasów największych przemian i największego chaosu. Europa wchodzi w wiek XX, a w Barcelonie przelewa się fala społecznych niepokojów. A w to wszystko zaplątany pewien artysta, którego życie odmieni się na zawsze.

„Moja mroczna Vanesso” Kate Elizabeth Russel
Premiera: 17 czerwca
Wydawnictwo Otwarte

Mroczna opowieść, przerażająca. Miałam szansę czytać ją przed premierą i to jedna z tych historii, które mogły przytrafić się każdej dorastającej dziewczynie i przytrafiają się każdego dnia. Opowieść o manipulacji, o zakazanych pragnieniach, a wszystko z nostalgiczną nutką jak z „Lolity” Nabokova.

„Ogród kobiet” Carla Montero
Premiera: 16 czerwca
Wydawnictwo Rebis

Przeszłość i przyszłość, dwie wyjątkowe kobiety, dwa odmienne światy. I tajemnice przeszłości, które trzeba rozwikłać.

„Zapłacz dla mnie” Piotr Borlik
Premiera: 2 czerwca
Wydawnictwo Prószyński

Najnowsza powieść wyjątkowego twórcy thrillerów, który zachwycił nas w zeszłym roku trylogią Boskiej Proporcji. I znów Trójmiasto, Sopot, zagadka morderstwa uczennicy elitarnego liceum. Jestem ogromnie ciekawa.

„Ballada ptaków i węży” Suzanne Collins
Premiera: 17 czerwca
Wydawnictwo Media Rodzina

Kto czekał na kolejny tom kultowej opowieści Igrzysk Śmierci, ten doczekał się tomu, który przybliży czytelnikom postać tak znienawidzonego Corionalusa Snowa. Jesteście ciekawi?

15 wyjątkowych premier, na które warto polować tym bardziej, że właśnie wystartowały Targi Książki Online, których zostałam ambasadorką! Od 1-21 czerwca czeka na Was moc smakowitych rabatów, pyszne konkursy, spotkania i nie tylko! Link do wydarzenia znajdziecie w opisie pod filmem serdecznie Was zapraszam! Warto skorzystać, warto coś upolować.

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Zapowiedzi książkowe: CZERWIEC 2020

  1. Patrycja Łukaszyk napisał(a):

    Jestem bardzo ciekawa „Kieszonkowca”, po opisie widzę, że będzie to kawał naprawdę solidnej literatury 🙂

Dodaj komentarz: