Zapowiedzi książkowe: LIPIEC 2020

Letnie miesiące to zazwyczaj w wydawniczym świecie leciuchny sezon ogórkowy i zwolnione obroty. Ale lato 2020 moi Mili jest inne jak cały ten nasz rok jest inny od lat minionych, bo lipiec rozkwita obfitością książkowych premier. Wybrałam dla Was aż 14 wyjątkowych tytułów, na które warto zwrócić uwagę, które warto upolować, jeśli lubicie trzymać rękę na czytelniczym pulsie.

PATRONATY

„Alicja” Christina Henry
Premiera: 15 lipca
Wydawnictwo Vesper

To będzie Kochani jazda bez trzymanki i szaleńcza podróż prosto do króliczej nory, ale… w Bezsennej, krwawej odsłonie niczym z kultowej już gry „Alice. Madness Returns”! Stare miasto pełne zdesperowanych ludzi, szpital i młoda kobieta, która cudem uchodzi z pożaru… Teraz może wrócić do wspomnień sprzed lat, do herbatki, do podwieczorku, do królika, za którym znów podążcy w ciemność!

„Sekrety włoskiej kuchni. Dlaczego Włosi lubią rozmawiać o jedzeniu?” z przedmową Umberto Eco
Premiera: 29 lipca
Wydawnictwo Albatros

Patronat jakże nietypowy, ale nie umiem odmówić sobie opowieści o jedzeniu, tym bardziej gdy mówimy o kuchni włoskiej! I gdy przedmowę stworzył nieodżałowany, jakże genialny Umberto Eco! To barwny przewodnik po kuchni słonecznej Italii, pełen anegdot,  ciekawostek, przepysznych opowieści z kulturą, sztuką i jedzeniem związanych oraz pełen przepisów oczywiście. Obowiązkowa pozycja dla zaczytanych smakoszy!

POZOSTAŁE PREMIERY

„Poparzone dziecko” Stig Dagerman
Premiera: 15 lipca
Wydawnictwo Poznańskie

Kolejny tytuł z Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskich, z którą nie można popełnić błędu! Jedna z klasycznych już powieści prosto ze Szwecji oraz tytuł swojego czasu dość kontrowersyjny. Opowieść o miłosnym trójkącie pomiędzy ojcem, jego młodą kochanką a jego synem. Opowieść o namiętności, o lęku, kolejny przejmujący tytuł z serii.

„Mur duchów” Sarah Moss
Premiera: 29 lipca
Wydawnictwo Poznańskie

Po raz kolejny ta wyjątkowa pisarka o wnikliwym, delikatnym piórze porusza temat ojcostwa, rodzicielstwa, roli ojca w rodzinie. Historia pewnego antropologicznego eksperymentu, który wymknął się spod kontroli. Zapowiada się niesamowicie mocna w przekazie opowieść!

„Green Town” Ray Bradbury
Premiera: 3 lipca
Wydawnictwo MAG Artefakty

Tyle lat czekaliśmy na to wydanie! W końcu w serii Artefakty ukażą się cztery wyjątkowe opowieści spod pióra jednego z najwybitniejszych amerykańskich twórców! „Słoneczne wino”, ”Jakiś potwór tu nadchodzi”, „Pożegnanie lata” i „Letni ranek, letnia noc”. To będzie niezapomniana uczta literacka nie tylko dla wielbicieli grozy, ale także poruszających opowieści o dorastaniu.

„Daisy Jones & The Six” Taylor Jenkins Reid
Premiera: 15 lipca
Wydawnictwo Czwarta Strona

Na tę powieść czeka wielu z Was, a teraz wreszcie nadchodzi! Daisy Jones & The Six to jeden z najpopularniejszych zespołów lat 70, ale w lutym 1979 dają ostani koncert i jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy. Co takiego wydarzyło się między członkami grupy, że musieli się rozstać? Szykuje się pełna emocji lektura!

„Od jednego Lucypera” Anna Dziewit-Meller
Premiera: 15 lipca
Wydawnictwo Literackie

Anna Dziewit-Meller powraca na rodzinny Śląsk, by snuć smutną, poruszającą opowieść o śląskich kobietach, o ciężkich latach najgłębszego stalinizmu, o górniczych trudach, ale przede wszystkim o kobiecości i emancypacji. Długo czekałam na kolejną powieść pióra Ani i powiem Wam, że warto było czekać.

„Auroville. Miasto marzeń” Katarzyna Boni
Premiera: 30 czerwca
Wydawnictwo AGORA

Autorka tak głęboko poruszającego reportażu „Ganbare” powraca z niesamowitą opowieścią o eksperymentalnym indyjskim mieście w stanie Tamilandu, będącym realizacją odwiecznego snu o utopii. Szykuje się porywająca i zaskakująca lektura!

„Sprzedawca” Krzysztof Domaradzki
Premiera: 15 lipca
Wydawnictwo Czarna Owca

Kacper Berger to sprzedawca doskonały, błyskotliwy milioner, ale także urodzony manipulant i prawdziwy psychopata… Jego idealnie ułożone życie pośród sprytnie ukrywanych zbrodni rozsypuje się jednak w gruzy, gdy na jego trop wpada policja. Kryminalny komentarz na polski wielki biznes.

„Pionierzy. Ludzie, którzy zbudowali Amerykę” David McCullough
Premiera: 1 lipca
Wydawnictwo Poznańskie

Historyczna podróż przez amerykańskie prerie, skaliste góry i rozpalone słońcem pustynie śladami pierwszym amerykańskich pionierów. Opowieść o karawanach wozów, które stawiały czoła nowym wyzwaniom i wydeptały szlaki dla kolejnych pokoleń.

„Wzgórze Przyśnień” Arthur Machen
Premiera: lipiec
Wydawnictwo PIW

Absolutna perełka dla wszystkich miłośników niesamowitości, czyli debiutancka powieść wizjonerskiego twórcy Arthura Machena oparta po części na motywach autobiograficznych. Tego nie można przegapić!

„Osiedle RZNiW” Remigiusz Mróz
Premiera: 15 lipca
Wydawnictwo Czwarta Strona

Początek lat 2000., polskie blokowiska, hiphopowe rytmy, zapach marihuany w powietrzu i kryminalna historia zaginięcia, które zmieni życie pewnego chłopaka. Czyli Remigiusz Mróz wraca do przeszłości, by znów nas czymś zaskoczyć.

„Cytryna” Motojirō Kajii
Premiera: 14 lipca
Wydawnictwo Tajfuny

Kolejna w serii Tajfuny Mini książka i zbiór opowiadań japońskiego, nieznanego dotąd w Polsce twórcy epoki modernizmu. Przed czytelnikiem wyjątkowy, poetycki zbiór niewielkich, malowniczych tekstów, które potrafią uchwycić te najmniejsze, a jednak tak ważne momenty, które składają się na codzienność.

„Gra w morderstwo” Rachel Abbott
Premiera: 15 lipca
Wydawnictwo FILIA

Przepadam za książkami tej mistrzyni brytyjskiego dreszczowca i czuję, że ta opowieść również mi się spodoba. Przed czytelnikiem opowieść o ślubie, do którego nigdy nie doszło. O rocznicy, której nie powinno być. O zemście i chorej grze, która dopiero nadchodzi.

Życzę Wam pięknego i zaczytanego lipca!

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Zapowiedzi książkowe: LIPIEC 2020

Dodaj komentarz: