Podsumowanie miesiąca: CZERWIEC 2020

Moi Drodzy,

Pół roku Kochani minęło jak z bicza strzelił, czerwiec przeminął z upalnym wiatrem, więc czas na podsumowanie miesiąca!

Poznaliście już najlepszych z najlepszych minionych miesięcy, a teraz polujemy na kolejne wyjątkowe tytuły 2020.

TOP 3 CZERWCA 2020

Celowo pominęłam już książki z filmu o najlepszych z najlepszych, ale wybrałam 3 tytuły, które liczę już na nowe półrocze.

„Powrót” Wojciech Gunia

Perełka pośród literatury grozy i horroru. Gunia zabiera czytelnika do bezimiennych miast, w szarość i mgłę, gdzie trwa niekończąca się zgnilizna jesiennych dni… To zbiór opowiadań niesamowitych i nadzwyczajnych, które zapisują się w sercu czytelnika i zostają w głowie na zawsze. Czternaście opowieści niczym w kolorach sepii, spranych, groteskowo wypaczonych…

Recenzja TUTAJ

„Ogród kobiet” Carla Montero

Nie umiem oprzeć się książkom z jedzeniem w tle i w ten sposób przepadłam w tej przepysznej opowieści o słonecznej Italii, o rodzinnej tajemnicy i smakowitej kuchni, która śni mi sie po nocach.

Recenzja TUTAJ

„Wyrwa” Wojciech Chmielarz

Dramat małżeński o ludziach, którzy gdzieś, kiedyś rozminęli się, a teraz – gdy ona nie żyje – sekrety wychodzą na jaw. Chmielarz snuje przygnębiającą, pełną niepokojącego napięcia opowieść o śmierci, żałobie, rozbitej rodzinie i o tajemnicach małżeństwa, które gdzieś po drodze straciło uczucie, które połączyło je na początku.

Recenzja TUTAJ

ZDOBYCZE KSIĄŻKOWE

W trzech wyjątkowych częściach!

  • Pierwsza porcja dobroci w book haulu, to książki z Księgarni Muzeum Warszawy, z którym podjęłam oficjalną współpracę.

Powód mojej decyzji Kochani jest prosty: lwia część mojej Rodziny od strony Babci pochodzi właśnie z Warszawy, to tam mieszkają bliskie mi osoby, a co najważniejsze – to właśnie w stolicy pozostała ogromna porcja wspomnień mojej Babci, która podczas pierwszych bombardowań w 1939  straciła nie tylko dom, ale także dwie siostry i ojca. Warszawa pozostała w jej sercu, podobnie jak pamięć o bliskich i ja również tę pamięć pragnę pielęgnować.

Stąd moje działania z Muzeum Warszawy i wyjątkowe książki, które dla Was wybrałam – mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu!

Wszystkie dostępne są na stronie Muzeum – link znajdziecie tutaj! (klik! klik!)

  • Kolejna porcja to tytuły BEZSENNE
  • I wreszcie… kultura i jedzenie!

Wszystkie tytuły szerzej omawiam w filmie, na kanale:

NA ŻYWO Z WIELKIM BUKIEM

W czerwcu odwiedzili mnie wyjątkowi Goście – zapraszam do oglądania!

A jak Wam minął czerwieć? Jestem ciekawa co u Was słychać, co dobrego ostatnio przeczytaliście i jak mijają Wam letnie tygodnie?

Bo warto czytać.

O.

Dodaj komentarz: