Premiery książkowe: GRUDZIEŃ 2020

Na wzór „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa zabawię się w Ducha Przyszłych Świąt – uchylę Wam rąbka przyszłości, rąbka tajemnic miesięcy, które dopiero nadchodzą.

Przed Wami 3 polskie premiery, które pojawią się w księgarniach w grudniu i… 7 premier zagranicznych, które z pewnością pojawią się na polskim rynku niebawem, a które chciałabym już dzisiaj zapowiedzieć i Wam pokazać.

Zapraszam do oglądania!

PREMIERY POLSKIE

„Belgravia” Julian Fellowes

Premiera: 9 grudnia
Wydawnictwo Marginesy

Julian Fellowes zachwycił nas scenariuszami do wybitnego filmu „Gosford Park” czy serialu „Downton Abbey”, a teraz powraca z powieścią kostiumową, która zabiera czytelnika do Wielkiej Brytanii XIX wieku. Dwie rodziny, pilnie strzeżona tajemnica i ludzkie namiętności tworzą zimową mieszankę idealną!

„Odrodzone Królestwo” Tom 5 Elżbieta Cherezińska

Premiera: 8 grudnia
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Nadchodzi wyczekiwany przez czytelników finał monumentalnego historycznego cyklu! A w nim autorka zakończy wszystkie możliwe wątki, wyjawi długo skrywane sekrety i zachwyci misterną fabułą, jak tylko ona ma w zwyczaju.

„Migracje” Charlotte McConaghy

Premiera: 9 grudnia
Wydawnictwo Czarna Owca

Prawdziwa perełka dla miłośników dystopijnych opowieści. Przyroda na naszej planecie zaczyna umierać, a ktoś pragnie wybrać się w ostatnią podróż zanim będzie za późno. Ekscentryczni bohaterowie, niekończąca się podróż i tajemnice przeszłości w tle.

PREMIERY ZAGRANICZNE

„The Wrong Family” Tarryn Fisher

Premiera: 29 grudnia

Autorka genialnych i mrocznych thrillerów jak „Bad Mommy” czy „Margo” powraca z domestic thrillerem i opowieścią o tajemnicach za drzwiami małżeńskiej sypialni. Historia pozorów i sekretów, których nikt nie powinien był podsłuchiwać. Szykują się twisty, których nikt się nie spodziewa!

„The Mystery of Mrs. Christie” Marie Benedict

Premiera: 29 grudnia

To będzie wspaniały hit, którego nie mogę się doczekać! Po fenomenalnych opowieściach o pani Einstein i pani Churchill nadchodzi opowieść o… Agacie Christie!  Autorka bierze na tapet tajemniczy moment autorki, gdy ta zniknęła, by pojawić się znów po 11 dniach. Co wydarzyło się w tym czasie?

„Every Last Secret” A.E. Torre

Premiera: 1 grudnia

Dwie przyjaciółki. Dwie sąsiadki. Idealne domy. Idealne życie. Ale tylko jeden idealny mąż… Nadchodzi czas rywalizacji, brudnych zagrywek i niebezpiecznych obsesji, które mogą doprowadzić do prawdziwej tragedii.

„The Lies You Told” Harriet Tyce

Premiera: 1 grudnia

Autorka „Czerwonej pomarańczy” powraca z intrygującym dreszczowcem psychologicznym. Przeprowadzka,  ekskluzywna szkoła, nowe życie… ale czy na pewno? A w tle intryga sądowa i sprawa, która osadzi się cieniem na życiu bohaterów.

„The Cousins” Karen M.McManus

Premiera: 1 grudnia

Klub Marudnych Zaczytanych Ciotek uwielbia pełne brudnych tajemnic, zbrodni i zagadek powieści Karen M. McManus! Trójka kuzynów, którzy nic o sobie nie wiedzą. Listy, które ich wszystkich połączą. Wyspa, na której będą walczyć o życie i odkryją tajemnice swojej rodziny.

„The Arctic Fury” Greer Macallister

Premiera: 1 grudnia

Tej powieści historycznej żadne wydawnictwo nie odpuści! Zaginiona ekspedycja Sir Johna Franklina (pamiętacie genialny „Terror”?) i dwanaście wyjątkowych silnych kobiet, które wyruszą na lodowatą północ w poszukiwaniu swoich mężczyzn. Czuję, że to będzie prawdziwy ogień!

„Layla” Coleen Hoover

Premiera: 8 grudnia

Colleen Hoover to mistrzyni powieści new adult, która przyzwyczaiła swoich czytelników do poruszających serce opowieści o miłości i rozpaczy. Nie inaczej jest z „Laylą”! Skrzywdzona kobieta, emocjonalne rany i uczucia, które nie wybierają.

Bo warto czytać.

O.

Dodaj komentarz: