Premiery miesiąca: LISTOPAD 2021

Koniec roku w świecie wydawniczym oznacza liczne wznowienia, zestawy książkowe, całe masy poradników. Pojawiają się dodruki książek, które w ostatnich miesiącach były trudno dostępne, ale też pojawiają się świeżynki, na które warto zwrócić uwagę i na tych świeżynkach dzisiaj się skupimy.

Wybrałam dla Was 14 świeżutkich premier listopadowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jest na czym zawiesić oko, oj jest i to bardzo! Zobaczcie sami!

WIELKOBUKOWE PATRONATY

Miłość i inne klątwy” Małgorzata Starosta
premiera: październik
Wydawnictwo Vectra

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie… Mord będzie, trup będzie, klątwy, upiory i cztery przyjaciółki, które składają się na jedną milionerkę. Wracamy do Babiboru, na Podlasie, by wspólnie przeżyć prawdziwie dziadowską Wigilię Wszystkich Świętych w genialnej komedii kryminalnej od Małgosi Starosty. RECENZJA

Milcząc jak grób” Małgorzata Rogala
premiera: październik
Wydawnictwo Czwarta Strona

Najbardziej klimatyczny, jesienny kryminał tego sezonu pióra Małgorzaty Rogali, która powraca z nową serią kryminalną i nową bohaterką, której przyjdzie rozwikłać zagadkę zaginięć w odciętym od świata miasteczku w sercu lasu. Rewelacja! RECENZJA

Kod Róży” Kate Quinn
premiera: 10 listopada
Wydawnictwo MANDO

Trzy tak różne kobiety i jeden wspólny cel, który pozwoli pokonać nazistów. Kate Quinn jest mistrzynią historycznych opowieści z prawdziwie kobiecym pazurem, o czym przekonaliśmy się nieraz! Przed czytelnikiem opowieść o II Wojnie Światowej, o wyjątkowej kobiecej odwadze i przyjaźni, a wszystko to oparte o prawdziwe wydarzenia. Przejmująca i widowiskowa!

Ciemna dolina” Thomas Arnold
premiera: 26 listopada
Wydawnictwo Vectra

Wciągający w odmęty thriller kryminalny z pysznym, growym twistem! Zagadka zbrodni, niebezpieczne śledztwo i szaleństwo, w które można popaść. Hipnotyzująca do samego końca!

POLSKIE PREMIERY

Zaraza” Przemysław Piotrowski
premiera: 10 listopada
Wydawnictwo Czarna Owca

Kto czekał na kontynuację arcy mrocznej i brutalnej serii z komisarzem Igorem Brudnym w roli głównej – nadszedł ten czas! Pokiereszowany Igor próbuje wrócić do formy, ale zło nigdy nie śpi, o czym wkrótce boleśnie się przekona. Nie mogę się już doczekać!

Mursz” Ewa Przydryga
premiera: 24 listopada
Wydawnictwo MUZA

Topieliska” wciągnęły czytelnika prosto w swoje otchłanie, a „Mursz” trzyma go, pochłania i nie chce wypuścić ze swoich szponów. Ewa Przydryga po mistrzowsku meandruje po bagiennych odmętach ludzkiej psychiki, umiejętnie odwraca naszą uwagę, żongluje emocjami czytelnika. Co jest prawdą, a co wykwitem chorego, rozkładającego się umysłu? Komu możemy zaufać? „Mursz” to thriller psychologiczny najwyższej klasy – nie sposób się oderwać.

Lichwiarz” Tomasz Bartosiewicz
premiera: 15 listopada
Wydawnictwo Initium

Niby kryminalna intryga, niby thriller, a tak naprawdę pyszny, sprytnie ukryty kawał grozy, idealny dla miłośników Bezsennych Śród. Brutalne zbrodnie, zaskakujące zwroty akcji i ścieląca się podstępnie groza…

Drood” Dan Simmons
premiera: 24 listopada
Wydawnictwo MAG

Jedna z najbardziej kultowych powieści grozy od autora „Abominacji”, „Terroru” i „Pieśni Bogini Kali”. To powieść grozy oparta o prawdziwe fakty zaczerpnięte z życia nie kogo innego, jak Charlesa Dickensa. Zaczyna się od wypadku, który cudem przeżył, a potem stacza się prosto w mrok.

Nigdy” Ken Follett
premiera: 10 listopada
Wydawnictwo Albatros

Zwykli ludzie, wielka polityka, równie wielka intryga we thrillerze politycznym pióra mistrza epickich i widowiskowych powieści historycznych. Jestem ogromnie ciekawa efektu!

Siedem głazów przeznaczenia” Diana Gabaldon
premiera: 24 listopada
Wydawnictwo Świat Książki

Wielbicieli serii o „Obcej” mogą zacierać ręce, bo nadszedł czas na… zbiór opowiadań osadzonych właśnie w uniwersum powieści! Znajomi bohaterowie, rozwinięte pomniejsze wątki, romans, humor, tajemnic – wszystko to tu jest i czeka na odkrycie!

Szelest” Małgorzata Oliwia Sobczak
premiera: 10 listopada
Wydawnictwo W.A.B.

Autorka serii mrożących krew w żyłach thrillerów z Trójmiastem w tle powraca z nową opowieścią o pewnej trójmiejskiej dziennikarce, która przypadkiem natyka się na ciało zamordowanej kobiety. Otwiera się przed nią droga ku najmroczniejszej ciemności.

Nowy księżyc na wodzie” Mort Castle
premiera: 17 listopada
Wydawnictwo Videograf

Prawdziwa gratka dla miłośników horroru i grozy! To wznowienie zbioru przerażających opowiadań autora m.in. „Przeklęte bądź dziecię” – nie ominą mnie, co to, to nie!

PREMIERY ZAGRANICZNE

Five Tuesdays in Winter” Lily King
premiera: 9 listopada

Autorka wybitnej „Euforii” powraca w opowiadaniach, w których penetruje to, czym rozkwita jej proza – ludzkie namiętności, miłości, bolączki… Szykuje się coś naprawdę pięknego!

The Fell” Sarah Moss
premiera: 11 listopada

To będzie jeden z absolutnych hitów i mam nadzieję, że u nas również się ukaże! Autorka m.in. „Muru duchów” powraca z powieścią o kwarantannie, o zaginięciu, o spacerze, który zakończył się tragedią. Nie mogę się już doczekać!

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Premiery miesiąca: LISTOPAD 2021

  1. Gdańszczanka napisał(a):

    Dziękuję za świeże premiery! Do swojej listy zakupowej dopisuję „Kod Róży” – uwielbiam książki opowiadające o II Wojnie Światowej, a tu jeszcze kobiety w roli głównej, co pewnie pozwoli bardziej się utożsamić, niż gdyby bohaterem byli mężczyźni. Zaciekawił mnie też „Szelest” z racji tego, że jestem z okolic Trójmiasta. Fajnie jest móc czytać dobrą lekturę w kawiarni, a jednocześnie móc spacerować uliczkami, które są w niej opisywane. Działa na wyobraźnię!

  2. zaczytanalala napisał(a):

    Ciekawą listopadową premierą jest kryminał „Zew”. Intrygujący i niezwykle wciągający.

Dodaj komentarz: