Premiery książkowe: LUTY 2024

Napis: premiery książkowe miesiąca, luty 2024, rysunek chłopca czytającego książki

Nowy miesiąc w kalendarzu to znak, że czas już poznać też nadchodzące premiery książkowe – zapraszam na nowości lutego!

Okładki trzech książek, Zapomniane niedziele, Dom Klepsydry i Dziewięć Kołatek Troya

Wielkobukowe PATRONATY

„Zapomniane niedziele” Valérie Perrin
Premiera: 15 lutego
Wydawnictwo Albatros

Autorka „Życia Violette” i „Cudownych lat” w swojej debiutanckiej, poruszającej opowieści o opiekunce w domu spokojnej starości, która słucha opowieści swoich podopiecznych. Słodko-gorzka, przejmująca melancholią i bardzo francuska. Zapiszcie sobie koniecznie!

„Dom Klepsydry” Gareth Rubin
Premiera: 28 lutego
Wydawnictwo Albatros

Dwustronna książka! Serio! Jedna z najbardziej intrygujących! Historia dwóch domów, w dwóch liniach czasowych i zagadki zbrodni i niewyjaśnionych tajemnic, która kryje się między słowami. Fascynująca zabawa i porywająca lektura! Niezapomniana na dokładkę!

„Dziewięć kołatek Troya” Alicja Czarnecka-Suls
Premiera: 24 lutego
Wydawnictwo Mięta

Prawdziwe cozy mystery, w którym śledztwa podejmuje się grupa przyjaciół po sześćdziesiątce. A samo śledztwo to wspaniała historyczno-archeologiczna zagadka z motywem templariuszy! Nie da się przejść obojętnie!

PREMIERY W POLSCE

Okładki książek "Lista sędziego", "Blizna", "Jej sprawa" i "Krwawy wierch"

Lista sędziego” John Grisham
Premiera: 28 lutego
Wydawnictwo Albatros

Nowa powieść Grishama to zawsze jest wyczekiwany przeze mnie moment. Mistrz thrillerów prawniczych znów w sądowniczym klimacie, a wnioskując z opisu – będzie i motyw zabójstwa, i śledztwa i niecnych sądowych intryg.

Blizna” Juan Gómez-Jurado
Premiera: 15 lutego
Wydawnictwo SQN

Pamiętacie genialną trylogię thrillerów sensacyjnych „Reina Roja”, prawda? „Blizna” to prequel to tamtych wydarzeń, do postaci, do intryg! Wspominałam Wam o nim w zeszłym toku i czułam w kościach, że pojawi się u nas! To zresztą nie ostatnia powieść z uniwersum „Czerwonej Królowej”.

Jej sprawa” Anna Kaczanowska
Premiera: 21 lutego
Wydawnictwo MOVA

Thriller z motywem politycznym i sprawa zabójstwa na najwyższych szczeblach władzy. Zapowiada się coś bardzo ciekawego, podobno kontynuacja.

Krwawy wierch. Droga samotnego psa. Tom 2” Arkady Saulski
Premiera: 16 lutego
Wydawnictwo Fabryka Słów

A jeśli kontynuacja, to Arkady Saulski zabiera czytelników z powrotem do Nipponu targanego szaleństwem wojny. Kontynuacja „Czarnych mieczy”, książek, o których opowiem Wam już wkrótce!

Okładki książek: "Shirley" Charlotte Bronte, "A gdy się znów spotkamy" Kristin Harmel, "Zapomniane na śmierć" Nory Roberts, "Sześć powodów, by umrzeć" Marty Zaborowskiej

Shirley” Charlotte Brontë
Premiera: 28 lutego
Wydawnictwo Świat Książki

Kolejna odsłona kolekcji klasyki i absolutnie niezapomniana opowieść o romantycznych uniesieniach i przyjaźni, a wszystko to na tle konfliktów społeczno-obyczajowych epoki.

A gdy znów się spotkamy” Kristin Harmel
Premiera: 14 lutego
Wydawnictwo Świat Książki

Poruszająca opowieść obyczajowo-historyczna o miłosnej tajemnicy sprzed lat, która powraca, by odmienić znów czyjeś życie. Szykujemy się na wzruszenia!

Zapomniane na śmierć” Nora Roberts
Premiera: 14 lutego
Wydawnictwo Świat Książki

Powraca Nora Roberts jako J.D. Robb w kolejnej odsłonie swojej pasjonującej serii z Eve Dallas w roli głównej. Tym razem mierzy się ze śmiercią policyjnego informatora, która prowadzi prosto w ciemność.

Sześć powodów by umrzeć” Marta Zaborowska
Premiera: 14 lutego
Wydawnictwo Czarna Owca

Historia zaginięcia, które prowadzi do makabrycznego odkrycia. Wtedy rozpoczyna się śledztwo, w którym na jaw wyjdzie długo skrywana prawda.

Okładki: "Generał i panna" Daphne du Maurier, "Każdy rok Tommy'ego Llewellyna" Michael Thompson, "Mgła" Anna Brzezińska, "Porwani" Marcel Moss

Generał i panna” Daphne du Maurier
Premiera: 28 lutego
Wydawnictwo Albatros

Kolejna do kolekcji porywająca serce opowieść jednej z najwspanialszych pisarek minionego wieku. Klimatyczna Kornwalia, rozpadająca się posiadłość i para kochanków, która musi walczyć o swoje uczucie. A w tle… zbrodnia!

Każdy rok Tommy’ego Llewellyna” Michael Thompson
Premiera: 14 lutego
Wydawnictwo Ale!

Niezwykła historia chłopaka, który co roku zostaje… zapomniany. Każde urodziny to dla niego wielki Reset i moment, w którym znów zaczyna walkę o swoje istnienie. Zapowiada się bardzo poruszająca lektura.

Mgła” Anna Brzezińska
Premiera: 21 lutego
Wydawnictwo Literackie

„Woda na sicie” była jedną z najciekawszych powieści z motywem czarownic, a teraz znów przed czytelnikiem opowieść o sacrum i profanum, o zbuntowanym mieście i człowieku, który jest skazanym i wybrańcem. Jestem ogromnie ciekawa!

Porwani” Marcel Moss
Premiera: 14 lutego
Wydawnictwo FILIA

Kolejny tom cyklu thrillerów sensacyjnych o agencji osób zaginionych ECHO. Moss nie bawi się w półśrodki, ale atakuje czytelnika frontem. Boję się, co tym razem z tego wyniknie!

Okładki książek: "Dzień zero" Ruth Ware, "Zabij mnie tato" Stefan Darda, "Przeprawa" Jack Ketchum, "Stella" Adrian Bednarek

Dzień zero” Ruth Ware
Premiera: 28 lutego
Wydawnictwo Czwarta Strona

Bestsellerowa autorka thrillerów w kolejnym thrillerze, tym razem sensacyjno-psychologicznym, o kobiecie, która musi udowodnić swoją niewinność i nakierować wzrok na swojego zabójczego męża. Szykuje się ciekawa walka z czasem. I zupełnie nowa odsłona twórczości autorki.

Zabij mnie, tato” Stefan Darda
Premiera: 28 lutego
Wydawnictwo Czarna Owca

Wznowienie wstrząsającej powieści jednego z mistrzów grozy. Tym razem w opowieści o porwaniu dzieci i bestiach, które kryją się za ludzkim obliczem.

Przeprawa” Jack Ketchum
Premiera: 14 lutego
Wydawnictwo Skarpa Warszawska

Nieodżałowany śp. mistrz splatterpunku w nowym wydaniu! Historia porwań, okrutnych czynów i handlu ludzkim towarem na meksykańskim pograniczu.

Stella” Adrian Bednarek
Premiera: 15 lutego
Wydawnictwo Zaczytani

Adrian Bednarek powołuje do życia nową psychopatkę po najcięższych doświadczeniach, która wraca, by rozliczyć się z przeszłością. Szykuje się intensywny we wrażenia thriller.

PREMIERY ZZA OCEANU

Okładka książki "The Teacher" Freidy McFadden

The Teacher” Freida McFadden
Premiera: 6 lutego

Nowa powieść Freidy McFadden, autorki, która od czasu „Pomocy domowej” i „Zamkniętych drzwi” działa na wyobraźnię polskich czytelników! I znów thriller psychologiczny, w którym nikomu nie można ufać i o sekretach, które trzeba głęboko zakopać.

Bo warto czytać.

O.

Dodaj komentarz: