Premiery książkowe: MARZEC 2024

Premiery książkowe - Marzec 2024

1 marca, a tu już wiosna w powietrzu! Nie wiem, czy to tylko u mnie, czy u Was też, ale powiem Wam, co jest i u Was i u mnie – premiery książkowe marca!

WIELKOBUKOWE PATRONATY

"Smolarz" Przemysława Piotrowskiego, "Mój Dom" Tomasza Sablika, "Ostatnie słowo" Agnieszki Pietrzyk, "Metro 2033. Paryż: Lewy Brzeg" Pierre Bordage, "Tak się rodzą bohaterki"

Smolarz” Przemysław Piotrowski
Premiera: 13 marca
Wydawnictwo Czarna Owca

Igor Brudny powraca! I w zasadzie to wystarczy, ale dodam jeszcze, że to szósta już odsłona serii thrillerów kryminalnych z Igorem, która zabiera nas prosto w Bieszczady, gdzie ożywa pewna ponura legenda. A to wszystko ze względu na zaginięcie turystek i okoliczności przyrody. Cudo! I takiego powrotu chcieliśmy!

Mój dom” Tomasz Sablik
Premiera: 27 marca
Wydawnictwo Czarna Owca

Psychologiczna groza od Tomasza Sablika to prawdziwy smakołyk, na który warto sobie ostrzyć pazury. Czyli opowieść o pewnym domu, o pewnej parze i o duchach, które istnieją. A na dokładkę szykuje się ekranizacja!

Ostatnie słowo” Agnieszka Pietrzyk
Premiera: 13 marca
Wydawnictwo Czwarta Strona

To thriller z książkami w tle. Mroczna opowieść o opowieści, o pewnym zleceniu i o otchłani sekretów, w które można nieopatrznie wpaść. Czyli zagadka pewnego zaginięcia, w której nic nie jest takie, jak się wydaje.

Paryż: Lewy brzeg. Uniwersum Metro 2033
Premiera: 27 marca
Wydawnictwo Insignis

Wchodzę do Uniwersum Metra! Tylko od francuskiej strony! A tak jest brudno, lepko, ludzie są bezwzględni i obrzydliwi. Czyli o ludzkości zmiecionej pod ziemię i o przetrwaniu, wbrew wszystkiemu. Aż żałuję, że dopiero teraz poznaję ten świat!

Tak się rodzą bohaterki” Claire Vigarello
Premiera: 28 lutego
Wydawnictwo Albatros

Urocza, ciepła, jedna z tych powieści, których potrzebujemy! Czyli historia zwykłej kobiety, która pragnie odmienić swój los, a wszystkie swoje marzenia zaklina w bohaterce swojej powieści. Powieści, która przypadkowo staje się bestsellerem i robi z niej kobietę sukcesu. Ale czy ta zmiana to naprawdę to czego pragnęła?

PREMIERY W POLSCE

Jeleni sztylet” Marta Mrozińska
Premiera: 5 marca
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Fantasy z motywami słowiańskimi o dziewczynie, która traci wszystko i musi przetrwać. Po śmierci bliski trafia do puszczy, a tam stawia czoła istotom z legend i… sama będzie musiała walczyć, by stać się bohaterką swojego świata. Pasjonująca!

Kajkeji” Vaishnavi Patel
Premiera: 13 marca
Wydawnictwo Fabryka Słów

Tej powieści jestem wyjątkowo ciekawa – to fantastyka z motywami hinduistycznymi. Historia kobiety, jej ścieżki życia, jej stawania się i jej spuścizny. Niewiele więcej wiem, ale szykuje się epicka opowieść, to wiem na pewno.

Gdy leżę konając” William Faulkner
Premiera: 27 marca
Wydawnictwo ZNAK

Jak ja czekałam na nowy przekład tego absolutnego amerykańskiego klasyka! Doczekałam się! To historia rodziny, która wyrusza w podróż, by pochować ciało ukochanej matki. Przed nimi długa droga, która zakończy się… No właśnie. To tragiczna historia, przewrotna i… komiczna.

To moja ulubiona powieść Faulknera.

Ten głód” Chelsea G. Summers
Premiera: 13 marca
Wydawnictwo MOVA

Horror z motywami kulinarnymi? Poproszę, poproszę bardzo! Tym bardziej, że mamy tu również motywy feministyczne. Czyli okraszona czarnym, makabrycznym humorem historia pewnej psychopatki, która opowiada nam swoje dzieje zza więziennych krat. Szykuje się coś genialnego!

Jedyne ocalałe” Riley Sager
Premiera: 13 marca
Wydawnictwo MOVA

Riley Sager powraca! Współczesny mistrz dekonstrukcji thrillera i grozy w opowieści z motywem „final girls”, czyli ostatnich ocalałych z masakry dziewczyn. Znamy ten motyw dobrze z filmów, a teraz Sager tworzy coś zupełnie swojego w temacie. Ja już nie mogę się doczekać!

Robaki w ścianie” Hanna S.Białys
Premiera: 13 marca
Wydawnictwo SQN

Przenosimy się do Bydgoszczy lat 90., a tam seryjny morderca, który… pragnie zostać odkryty. O rodzinie, o brudnych sekretach, które są jak robactwo krążące po ścianach… I pierwszy tom serii kryminalnej na dokładkę. Za chwilkę moment zabieram się za lekturę!

Furia” Alex Michaelides
Premiera: 27 marca
Wydawnictwo W.A.B.

Nowy thriller od twórcy „Bogiń” i „Pacjentki”, więc na pewno pojawi się u nas. Historia grupki znajomych, spontanicznego wypadu do Grecji i… morderstwa. Będzie się więc działo, bo wszystkie sekrety wyjdą na jaw.

Diabelska góra” Preston & Child
Premiera: 13 marca
Wydawnictwo AGORA

Kolejny tom sensacyjno archeologicznej serii z Norą Kelly w roli głównej. Tym razem zajmie się wykopaliskami na zlecenie pewnego miliardera i wpadnie na trop… cywilizacji pozaziemskiej. Jestem po lekturze i to jest absolutna miazga!

Kolonia” Audrey Magee
Premiera: 13 marca
Wydawnictwo Poznańskie

Przenosimy się do roku 1979 na jedną z irlandzkich wysepek. Na ową wysepkę przybywa dwóch nieznajomych. Jeden jest malarzem. Drugi jest językoznawcą. Obaj szukają ciszy i izolacji. Obaj chcą w spokoju prowadzić swoje badania. A w tle konflikt wojny domowej. Czuję, że to będzie coś wyjątkowego.

Lepszy gatunek” Marcin Wilk
Premiera: 13 marca
Wydawnictwo W.A.B.

Psio-ludzkie historie od jednego z największych psiarzy jakich znam. Obserwuję Marcina Wilka od lat i wiem, ile emocji kosztowało go tworzenie tej publikacji. To aspekty historyczno-kulturowe psiarstwa i naszych relacji z kudłatymi pupilami. Jako wielka psiara, która urodziła się do psa i z psami żyje bez przerwy od 38 lat – będę czytać.

Jaskinie umarłych” Katarzyna Wolwowicz
Premiera: 27 marca
Wydawnictwo Skarpa Warszawska

Kasia Wolwowicz jest niezrównana, więc czuję w kościach, że jej thriller, którego punktem wyjścia jest makabryczna zbrodnia i ciało znalezione w jaskini w lesie. Sprawą zajmuje się profilerka, która musi dotrzeć do głębi sprawcy. Czuję, że to będzie hit!

Przyjaciółka” B.A. Paris
Premiera: 13 marca
Wydawnictwo Albatros

Bestsellerowa B.A. Paris powraca z mrożącym krew w żyłach dreszczowcem w duchu domestic. Śmierć syna sąsiadów, jego ostatnie słowa, zdradzona przyjaciółka, nowi sąsiedzi… I kulminacja napięcia między nimi wszystkimi. Jestem ciekawa, jaką zagadkę ukryła Paris.

Klub Pickwicka” Charles Dickens
Bracia Karamazow” Fiodor Dostojewski
Upiór opery” Gaston Leroux
Premiery marca
Wydawnictwo Świat Książki

Trzy cuda światowej klasyki literatury w pysznym i zjawiskowym wydaniu, które z przyjemnością położycie na swojej półeczce.

PREMIERY ZA OCEANEM

The Last Murder at the End of the World” Stuart Turton
Premiera: 28 marca

Autor dwóch fenomenalnych wydanych w Polsce powieści powraca z kolejną pyszną, pokręconą zagadką. Tym razem serwuje dystopię i thriller w jednym. Historię wysepki, którą w harmonii dzielą naukowcy i wyspiarze. Do czasu. Morderstwo jednego z naukowców zagraża przetrwaniu całej wyspy. I reszty świata.

Until August” Gabriel Garcia Marquez
Premiera: 12 marca

To jest sprawa kontrowersyjna – Marquez nigdy nie chciał wydawać tej powieści i przed swoją śmiercią zaznaczył, że ma pozostać w szufladzie. Ale jego spadkobiercy uznali, że nie uznają jego ostatniego życzenia i tym samym na rynek trafia dzieło Noblisty, w którym pojawiają się i realizm magiczny i sensualność i namiętność, ale… no właśnie. Będę jeszcze ten wątek poruszać na Instagramie i na Facebooku, więc obserwujcie i zapraszam Was do dyskusji!

Diavola” Jennifer Marie Thorne
Premiera: 26 marca

Wakacyjny gotyk – brzmi genialnie! Czyli rodzinne wakacje i rodzinne zgromadzenie w willi na odludziu, która okazuje się mieć wszystkie możliwe znamiona nawiedzenia! Podobno historia z pysznym twistem!

Under This Red Rock” Mindy McGinnis
Premiera: 19 marca

Mindy McGinnis znów porusza temat chorób psychicznych, bezsilności, kobiecego uwikłania i skomplikowanych uczuć. Jest też motyw zabójstwa i poszukiwań, które prowadzą prosto w ciemność. Szykuje się nieoczekiwany thriller psychologiczny.

Bo warto czytać.

O.

Komentarz do: “Premiery książkowe: MARZEC 2024

Dodaj komentarz: