Dzień Matki: TOP 10 książek dla 10 typów mam

Bombla_DzieńMatki2016

Moi Drodzy,

Wielkimi krokami zbliża się TEN dzień. Wyjątkowy, specjalny, taki, o którym trzeba pamiętać i z radością świętować: Dzień Matki! <3

Święto wszystkich rodzicielek, matek, mam, mamuś i macoch już za progiem, tuż, tuż, więc czas przygotować coś, co sprawi im najprawdziwszą radość. Warto uzbroić się w wielgachny uśmiech, rozwarte do przytulania ręce, kwiatek pod pachą ulubiony i… w przypadku mam zaczytanych – bukową niespodziankę oczywiście.

Z myślą o Mamach-Książkoholiczkach wybrałam dzisiaj dla Was:

 TOP 10 KSIĄŻEK DLA 10 RÓŻNYCH TYPÓW MAM

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pomimo różnorodności wyboru w zestawieniu, to typów mam jest tyle ile samych mam na świecie, niemniej mimo wszystko mam nadzieję Was zainspirować i pomóc w wyborze tej wyjątkowej, idealnej książki.

Koniecznie dajcie znać, czy Wy także sprawiacie swoim Mamom bukowe prezenty!

Dla Mamy-Niedźwiedzicy, która zrobi wszystko, by ochronić swoich bliskich:

B1

„Powieść wpisuje się idealnie w nurt thrillerów, w których wszystko może się zdarzyć, a czytelnik od początku do końca stąpa w mlecznej mgle, zbierając poszczególne elementy psychologicznej układanki. Gilly Macmillan udowodniła, że niby najprostsza fabuła – zaginięcie chłopca i poszukiwania w najbliższym gronie – może ukrywać w sobie nieskończone pokłady inspiracji, meandry zagadek i niejasności.” Więcej do poczytania TUTAJ.

Dla Mamy-Historyczki, która uwielbia literackie podróże w przeszłość i skrycie marzy o prawdziwym księciu:

B2

„Tutaj odnajdziemy przyprawiającą o dreszcz przemoc, uwiedzenia i seksualne wybryki, politykę pełną rzeczywistej grozy, gdzie nie liczy się dobro ogólne, ale interes jakiejś jednostki, kogoś, kto akurat walczy o swoje (i zazwyczaj skazany jest na porażkę), by za chwilę zrobić miejsce innym. Wypieki na twarzy gwarantowane i bezsenne noce być może też.” Więcej do poczytania TUTAJ.

Dla Mamy-Sentymentalistki, która uwielbia wspominać dawne czasy, wracać do przeszłości i plotkować rodzinnych dziejach:

B3

Według krytyków, czytelników i ludzi kultury jest to jedna z najpiękniejszych pozycji ostatnich lat. Wyjątkowa rodzinna saga z Gruzją w tle. Opowieść o kolejnych pokoleniach kobiet, epicka, pełna rozmachu i prawdziwej, zapomnianej historii.

Dla Mamy-Idealistki, której niestraszne przytulanie się do drzew i bezmięsne eksperymenty kulinarne:

B4

„Atmosfera w „Wegetariance” przypomina duchotę ogrodu botanicznego, osaczanie przez napierającą zieleń, która emanuje z wnętrza bohaterki. To piękna, tajemnicza opowieść o przemianie, która nigdy nie będzie możliwa.” A na dokładkę zdobyła Międzynarodową Nagrodę Bookera! Więcej do poczytania TUTAJ.

Dla Mamy-Detektywki, która ma nosa do wszystkiego i zawsze o wszystkim się dowie:

B5

John Grisham stworzył wyjątkową kobiecą postać – młodą prawniczkę, dziecko nowojorskiego kryzysu, której przyszło rzucić wszystko i wynieść się na praktykę w Appalachy. A tam gigantyczne korporacje i mali ludzie walczą na śmierć i życie, czemu przygląda się obezwładniająca, górska przyroda.

Dla Mamy-Romantyczki, której śnią się wypady w świetle księżyca i czułe uściski w objęciach ukochanego:

B6

„Historyczny romans i opowieść o namiętności. Dla koneserów gatunku spragnionych gorących wrażeń w pięknej historycznej i dopracowanej otoczce, „Obca” będzie prawdziwym klejnocikiem, ucztą wypełnioną po brzegi najlepszymi kąskami, tym bardziej wspaniałą, bo kontynuowaną w siedmiu kolejnych tomach.” Więcej do poczytania TUTAJ.

Dla Mamy-Marzycielki, która potrafi odlecieć myślami hen, hen w przestworza:

B7

„To opowieść o kobietach – ich lękach, bolączkach, ale przede wszystkim o poświęceniu wbrew swoim pragnieniom i marzeniom. O granicach oraz przeszkodach, które samemu stawiamy sobie ze strachu przed tym, co kryje się za kolejnym zakolem rzeki.” Więcej do poczytania TUTAJ.

Dla Mamy-Tradycjonalistki w najlepszym tego słowa znaczeniu, która nie lubi zbyt wielu zmian:

B8

„ Last night I dreamt I went to Manderley again.” – to jedno z najpiękniejszych otwierających zdań w historii literatury, które od razu wrzuca czytelnika w bezkresną tajemnicę. Wspaniała hitchcockowska atmosfera, napięcie rosnące z każdym rozdziałem… „Rebeka” to klasyka thrillera małżeńskiego i niezapomniane doznanie literackie.

Dla Mamy Podróżniczki, Poszukiwaczki Przygód, której wystarczy jedno słowo, a już ma plecak gotowy i wałówkę na rodzinną wycieczkę:

B9

Dzika Droga wydaje się być klasyczną opowieścią na miarę ostatnich lat, gdy czytelnik poszukuje inspiracji, motywacji i przysłowiowego „kopa”, który pozwoliłby zrobić coś ze swoim życiem, ułatwić podjęcie najważniejszych decyzji, czy popchnąć zwyczajnie do spełniania marzeń.” Więcej do poczytania TUTAJ.

Dla Mamy Domowniczki, strażniczki domowego ogniska:

B10

„Historia małżeńska niby taka jakich wiele, pełna białych kłamstewek, sekretów, skrywanych uraz, a jednak unikatowa, działająca na wszystkie zmysły. Proza wybitna, którą pragnie się czytać, i o której pragnie się pisać, a której nie sposób zapomnieć.” Więcej do poczytania TUTAJ.

O.

*Zestawienie powstało we współpracy z Księgarnią Internetową WOBLINK. <3

10334272_728095953916811_3581742241897736084_n

**Filmik także czeka już na Was na kanale!  🙂 

Komentarze do: “Dzień Matki: TOP 10 książek dla 10 typów mam

 1. Marre napisał(a):

  Świetne zestawienie, ale przydałoby się coś dla mamy, która ma ochotę udusić swoje maluchy… Jakieś propozycje? 😀

 2. Agata napisał(a):

  Ja mamie ostatnio Sułtankę Kosem kupiłam, tak bez okazji 🙂 „Dziewięć dni” też bardzo jej się podobało 🙂

  • Bombeletta napisał(a):

   „Sułtankę…” będe kupować siotrze mojego Ukochanego – uwielbia serial „Wspaniałe stulecie” i pożera wszystko w tych klimatach. 😀

 3. Monika napisał(a):

  Co prawda, nie dla mamy, ale dla mnie idealna byłaby „Wegetarianka”. Moja mam gustu je w typowo babskich, polskich powieściach.

  • Bombeletta napisał(a):

   To obowiązkowo „Fortuna i namiętności: Klątwa” M. Gutowskiej-Adamczyk – MEGA godna historia. <3
   A "Wegetariankę" polecam z całego serducha – poetycka, kobieca, wyjątkowa. <3

Dodaj komentarz: