HIPER-gigantyczny KONKURS URODZINOWY WIELKIEGO BUKA!

Bombla_KONKURS3Lata

Moi Drodzy, Moi Kochani!

Już za pięć dni mijają trzecie urodziny Wielkiego Buka! TRZECIE URODZINY!

Trzy lata blogowania, niemal rok vlogowania, 481 (słownie: czterysta osiemdziesiąt jeden) tekstów opublikowanych od pierwszego  wpisu o samej idei Wielkiego Buka TUTAJ i pierwszego wpisu recenzenckiego o „Hobbicie” J.R. R. Tolkiena TUTAJ, który teraz jak do niego wracam wydaje mi się taki poczciwy i uroczy.

Trzy lata absolutnego zaczytania, literackich obsesji mniejszych i większych, buków genialnych, niemal WIELKICH, i tych lekko średnich, a nawet padlina od czasu do czasu też się trafiła.

Trzy lata ciężkiej pracy, bo nie ma co tego ukrywać – blog stał się już nie tylko moim hobby, ale gigantyczną pasją, która przynosi coraz to nowe wyzwania.

Trzy lata poznawania książkowej blogosfery i vlogosfery, nawiązywania cudownych znajomości z innymi ludźmi, z blogerami, vlogerami, którzy dzielą ze mną miłość do buków.

Jednak… przede wszystkim mój blog, mój vlog, Wielki Buk to jesteście WY. <3

Tak, moi Drodzy. Właśnie WY i nie kto inny, bo to dzięki Wam mam motywację, żeby pisać, żeby nagrywać i gadać o książkach ile wlezie. To dzięki Wam potrafię zarywać noce, czytając do padnięcia ryjowcem w poduchę, bo wiem, że jesteście tu, czekacie, przeczytacie i obejrzycie to, czym będę chciała się z Wami podzielić. Że napiszecie przemiłe słowa, sympatyczny komentarz, czasami coś krytycznego, ale jesteście tutaj i to jest NAJCUDOWNIEJSZE! DZIĘKUJĘ!

I właśnie dlatego, na tę okazję razem z zaprzyjaźnionymi wydawnictwami zorganizowałam dla Was specjalny i wyjątkowy HIPER-GIGANTYCZNY KONKURS! <3

Nagrodami w konkursie są trzy OLBRZYMIE zestawy książkowe, PO 19 KSIĄŻEK W ZESTAWIE, zebrane nieprzypadkowo, bo zawierają w sobie tytuły, o których już mogliście niejednokrotnie przeczytać bądź usłyszeć na Wielkim Buku (bądź usłyszycie za chwilę moment), a które lubię i gorąco polecam.

Zobaczcie sami!

ZESTAWY

A na dokładkę Księgarnia Wirtualna VIRTUALO przygotowała dla Was specjalny KOD RABATOWY -10% na Kryminały i Sensację (łączy się z innymi promocjami); wystarczy, że wpiszecie: stolatwielkibuk

Czyż nie są to imponujące zestawy? To oznacza, że w jednym jest aż 19 książek!

To teraz czas na najważniejsze, czyli na PYTANIE KONKURSOWE:

Napiszcie mi (w komentarzu pod tekstem lub pod filmikiem), który z moich tekstów bądź filmików z tych wszystkich lat na Wielkim Buku spodobał Wam się najbardziej i podajcie krótkie uzasadnienie 🙂

REGULAMIN:

 • Organizator: Olga Kowalska blog Wielki Buk
 • Konkurs trwa: Od piątku 20 listopada 2015 do poniedziałku 23 listopada 2015 do godz. 23:59
 • Zwycięzcy: Wyłanianie zwycięzców odbędzie się w środę 25 listopada 2015, czyli w URODZINY WIELKIEGO BUKA
 • Nagroda:  1 z 3 zestawów książek zaprezentowanych na zdjęciu – 1 zestaw dla 1 zwycięzcy
 • Uczestnikiem konkursu zostaje osoba udzielająca odpowiedzi na pytanie konkursowe, w formie pisemnej, w komentarzach pod tekstem bądź filmikiem. Zwycięzca wyłoniony zostanie z puli uczestników drogą losową.
 • Koszt nadania nagród ponosi organizator. Nagrody nie są wysyłane poza granice Rzeczypospolitej Polskiej. Termin zgłaszania się po nagrodę to 15 grudnia 2015, po którym to terminie zwycięzca automatycznie zrzeka się nagrody w przypadku niepodania swoich danych do wysyłki.

Przystępując do konkursu, akceptujecie jego regulamin i wyrażacie zgodę na przetwarzanie danych osobowych. 

POWODZENIA!

Mam nadzieję, że konkurs Wam się podoba, że weźmiecie udział i będziecie pysznie się bawić 🙂

RAZ JESZCZE DZIĘKUJĘ WAM ZA WSZYSTKO!

Bo warto czytać.

O.

*A na VLOGU czeka konkursowy filmik, gdzie gadam króciutko o każdej z książek 🙂

 

Komentarze do: “HIPER-gigantyczny KONKURS URODZINOWY WIELKIEGO BUKA!

 1. Redi napisał(a):

  Moim ulubionym postem jest ten, w którym przedstawiasz Wichrowe wzgórza. Jest to dla mnie cudowna książka, więc gdy przeczytałam opinię zbliżoną do mojej, byłam wniebowzięta. Dobrze jest wiedzieć, że ludzie dalej czytają klasykę i się nią zachwycają. Za to właśnie Olgo, bardzo Ci dziękuję!

 2. Dianek20 napisał(a):

  Cóż za wspaniałe urodziny!! I oby Wielki Buk cieszył nas jeszcze wiele wiele lat, żeby tylko książek nie zabrakło:)))
  Vloga oglądam od samego początku, z bloga przeczytałam chyba wszystko, a że często nasze zdanie co do książek się pokrywa, jest mi przez to niesamowicie trudno wybrać tylko jeden wpis, jest to zwyczajnie niemożliwe, niech mój głos powędruje zatem na 100 Książek, Które Chcę Przeczytać, część z nich znajdowała się już wcześniej i na mojej liście, a resztę dopisałam w ciemno i jakoś jestem pewna, że się nie zawiodę;-)))

 3. Joanna Maziarka napisał(a):

  Olga, powtarzałam to już parę razy, ale absolutnie mnie rozwaliłaś w „Bukowe Newsy Tygodnia #13 + wyniki konkursu z „Panią Bovary” [WielkiBuk.com]” xD Twoja pamiętna mina wyrażająca wszystko była idealnym podsumowaniem decyzji pani Meyer^^ Po za tym w tym odcinku jest to co w każdym Twoim filmiku – rzetelne informacje lub recenzje, Twoja szczera i emocjonalna, a jednak w jakimś stopniu wzięta w ryzy reakcja i jakoś lubię Twój głos xD Tak się z nim zaprzyjaźniłam, że słyszę go nawet czytając wpisy na blogu. I tak fajnie uciekasz oczami na bok ja się czymś przejmujesz 🙂 Widać, że nie robisz tych recenzji na siłę, tylko sprawia Ci to ogromna radość 🙂 I za to podoba mi się ten jeden filmik i to składa się na sympatycznego Wielkiego Buka, którego ogromnie polubiłam 🙂

 4. jagoda napisał(a):

  Po dłuższym namyśle wydaje mi się, że najbardziej podobała mi się Twoja recenzja „Wyspy Skarbów” Roberta Luisa Stevensona.

  Przypomniałaś mi o książce, która wydaje się poczciwa i swojska – kto nie ma żadnych skojarzeń na dźwięk słowa „piraci”? Już dawno temu miałam do czynienia z tą historią, ale nigdy nie przeczytałam jej od początku do końca.
  W recenzji ciekawie nakreśliłaś klimaty, jakie nieodłącznie wiążą się z piratami (ahoj, przygodo!). Zachęciłaś mnie do powrócenia do klasyka. Sięgnęłam więc po tę morską opowieść i znów mogłam pośpiewać sobie „Piętnastu chłopów na Umrzyka Skrzyni – Jo-ho-ho! i butelka rumu!” 🙂 Szczególnie, że ostatnie zdanie recenzji prowadzi do Wolnych Lektur, gdzie ta powieść jest!

  Bloga najbardziej cenię za profesjonalizm. Mam nadzieję, że jeszcze długo będziemy mogli czytać Twoje recenzje… i odnajdywać książki, o których zdarzyło się zapomnieć 🙂 Życzę znalezienia Wielkiego Buka!

  PS. Coś nie chciało mi opublikować komentarza za pierwszym razem 🙁

 5. Ania napisał(a):

  Ciężko wybrać jeden tekst/ film. Niewątpliwie świetnie wychodzą Ci filmy/ teksty o horrorach, aż chce się je pożerać. Najlepsze ekranizacje które pojawiły się przy okazji Halloween to też majstersztyk. Ale chyba najbardziej urzeka mnie sposób w jaki pisałaś o Wichrowych wzgórzach, sposób w jaki wspominasz czasem o Cathy i Heatcliffe. Wynika to pewnie z tego, że to jedyny klasyk o miłości, który przeczytałam kilka razy i zapewne jeszcze przeczytam nie raz i nie dwa. Recenzja Dygotu też bardzo zapadła mi w pamięć i to nie jest zasługa li tylko książki ale w dużej mierze sposobu w jaki Dygot przedstawiłaś. W pewnej mierze Twój blog i kanał sprawiły, że udało mi się powrócić do literatury klasycznej, którą porzuciłam przed kilku laty na rzecz reportażu, który wyznaczał mi rytm dni i nocy ale też eksploatował. Dzięki!

 6. touchless napisał(a):

  Tyle wspaniałych wpisów i filmików, ale mój głos musi paść na recenzję „Magicznych Lat” Roberta McCammona, a to z bardzo prostego powodu – kilka osób namawiało mnie kilkakrotnie do tej lektury, ale dopiero po przeczytaniu Twojej recenzji chwyciłam za książkę i ją przeczytałam, no i oczywiście ją pokochałam!!! Dzięki!!!

 7. Kaśka napisał(a):

  Najbardziej podobała mi się Twoja recenzja 'Alicji w Krainie Czarów’, ze względu na trafne spostrzeżenie, że w tej historii dla dzieci znajdują się interesujące aluzje do świata dorosłych 🙂

 8. Karolina napisał(a):

  Wiem, że po czasie, ale zaczytałam się, zgubiłam gdzieś godzinkę i nie zdążyłam przed północą. Niemniej jednak dla samej potrzeby pisania, pochwalę się, że moja czytelnicza uczta z Wielkim Bukiem rozpoczęła się przy okazji filmiku o „Smażonych zielonych pomidorach”. Stąd też jest on moim ulubionym. Mnogość smakowitych przymiotników nie tylko rozbudziła apetyt literacki, ale też ten kulinarny. Entuzjazm widoczny w każdej sekundzie filmiku sprawił, że miałam ochotę rzucić wszystko i smażąc wspomniane pomidory, konsumować powieść Fannie Flagg. Czułam się podwójnie zaproszona do Whistle Stop, nie tylko przez Wielkiego George’a, ale też przez – nomen omen – Wielkiego Buka. Przepyszna uczta nadal trwa i z okazji urodzin życzę, by nigdy się nie skończyła. Pasja, z jaką opowiadasz o książkach wywołuje uśmiech, a celne uwagi pozostają w pamięci i pobudzają do szerszej refleksji podczas czytania polecanych powieści. 🙂

 9. KaroLina napisał(a):

  Wiem, że po czasie, ale zaczytałam się, zgubiłam gdzieś godzinkę i nie zdążyłam przed północą. Niemniej jednak dla samej potrzeby pisania, pochwałę się, że moja czytelnicza uczta z Wielkim Bukiem rozpoczęła się przy okazji filmiku o „Smażonych zielonych pomidorach”. Stąd tez jest on moim ulubionym. Mnogość smakowitych przymiotników nie tylko rozbudziła apetyt literacki, ale też ten kulinarny. Entuzjazm widoczny w każdej sekundzie filmiku sprawił, że miałam ochotę rzucić wszystko i smażąc wspomniane pomidory, konsumować powieść Fannie Flagg. Czułam się podwójnie zaproszona do Whistle Stop, nie tylko przez Wielkiego George’a, ale też przez – nomen omen – Wielkiego Buka. Przepyszna uczta nadal trwa i z okazji urodzin życzę, by nigdy się nie skończyła. Pasja z jaką opowiadasz o książkach wywołuje uśmiech, a celne uwagi pozostają w pamięci i pobudzają do szerszej refleksji podczas czytania polecanych powieści. 🙂

Dodaj komentarz: