LATO na Wielkim Buku – lista TBR

Bombla_TBRlato2016

Moi Drodzy,

In the summertime when the weather is hot
You can stretch right up and touch the sky
When the weather’s fine
You got women, you got women on your mind… 😉

Przed nami rozgrzane do czerwoności letnie miesiące! Pełne gorących dni i upalnych nocy, które aż proszą się o chwilkę odpoczynku i zaczytanie. Jak sami wiecie nie od dziś – UWIELBIAM lato w mieście, a tym bardziej w takim cudnym mieście jakim jest Gdynia. Sezon to wyjątkowy czas i nieporównywalny do niczego innego. Parzące chodniki, krzyki mew, zapach soli w powietrzu…

Naszym zwyczajem razem z Ukochanym spędzamy lato w pracy, bezwakacyjnie, ale to nic nie szkodzi, bo i nawet bez wakacji mogę rozplanować pyszne świeżutkie lektury na nowy sezon. <3

Przed Wami:

Blog3

POWIEŚCI:

Blog1

 • „Góra Tajget” Anna Dziewit-Meller – po spotkaniu z Anią na festiwalu Miasto Słowa i dyskusji książkowej od razu zrozumiałam, że nie mam na co czekać, tylko poznać tę przejmującą, po części osobistą historię.
 • „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes – hicior, bestseller, wyciskacz łez, już nawet zekranizowany, a ja nic nie wiem i muszę nadrobić zaległości.
 • „Krwawy Południk” Cormac McCarthy – to chyba jest najlepsza powieść McCarthy’ego, a przynajmniej najmocniejsza i najbrutalniejsza. Szykuje się ponowna lektura po latach i porównywanie emocji dzisiejszych z poprzednimi.
 • „Euforia” Lily King – Nowa Gwinea, gorączka, tropiki i namiętność. Kiedy indziej czytać to nagradzane wielokrotnie cudeńko jak nie w upalną, letnią noc?
 •  „Ludzie z bagien” Edward Lee – gore, krew, flaki i kanibalizm w małym miasteczku, oddającemu cześć podejrzanym bóstwom, czyli to, co uwielbiam o każdej porze roku.

NON-FICTION

Blog2

 • „Życie na miarę” Marek Rabij – większość naszych ubrań, tych z popularnych sieciówek, pochodzi z Bangladeszu. I to właśnie o przemyśle modowym jest opowieść, smutna i zbyt rzeczywista.
 • „Bestia” Magda Omilianowicz – potwór, który przyznał się do ponad sześćdziesięciu (!) zabójstw, a udowodniono mu zaledwie dwa. Wciąż odsiaduje wyrok dożywocia.

Koniecznie podzielcie się ze mną Waszymi obowiązkowymi lekturami na ten letni sezon!

Życzę Wam pięknych i zaczytanych letnich miesięcy!

Bo warto czytać.

O.

*TBR w filmikowej wersji na kanale! 

Komentarze do: “LATO na Wielkim Buku – lista TBR

 1. znerwicowana179 napisał(a):

  Aż się zdziwiłam, ale „Zanim się pojawiłeś” rzeczywiście jest tak świetne, jak wszyscy mówią 😉 i „Euforia” też super, przy czym zupełnie inna. Miłego wakacyjnego czytania!;-)

 2. Bookowska napisał(a):

  Z gatunku non-fiction mam w planie między innymi te same pozycje co Ty. Na dziś jest tam jeszcze reportaż „All inclusive” i „Księgarz z Kabulu”. Poza tym na liście są: „Małe eksperymenty ze szczęściem” i „Zamki na piasku” Bohjaliana. A wakacje zaczęłam z czeskim kryminałem. :)Zresztą latem najchętniej sięgam po kryminały. PS Przy wielkiej sympatii do samej autorki – „Góra Tajget” była dla mnie rozczarowaniem 🙁

  • Bombeletta napisał(a):

   Bo kryminały idealnie sprawdzają się latem. 😀
   Jestem ciekawa „Góry…” – nie będzie taryfy ulgowej, ale nie nastawiam się w żaden sposób też. 😉

 3. Lolanta napisał(a):

  Widzę, że ambitne plany, choć chyba trochę zwolniłaś w tym roku 🙂 Ja rówież mam w planie „Górę Tajget”, nawet wczoraj sama mi się jakoś wgrała na tablet, chyba bardzo chce być przeczytana 😉 I „Bestia” mnie mocno ciekawi, widziałam u Ciebie w filmiku o trendach i od razu wiedziałam, że będę musiała przeczytać 🙂 Z tym, że ta może odrobinkę dłużej poczekać.

  • Bombeletta napisał(a):

   Musiałam zwolnić, bo bym chyba wybuchła z rozpędu. 😀
   Z tej serii na faktach mam jeszcze „Preparatora” i to po prostu pewniaki są. 🙂

 4. tanayah napisał(a):

  Ja już nie robię list, nigdy mi nic z nich nie wychodzi 😉 Ale „Euforia” – <3 <3 <3 Jestem ciekawa, jak Ci się spodoba, ale czuję, że to coś w Twoich klimatach 😀

 5. takitutaki napisał(a):

  ale smakowitości! ten Lee to już widziałem że pożerasz.. a ja też mam zamiar zaznajomić się z Bestią Pani Omilianowicz.. ciekaw jestem w ogóle książek z tego wydawnictwa.. którego nazwa mi się podoba 😀

 6. Roksana napisał(a):

  Piękna lista 🙂 O ” Górze Tajget” czytałam już wile opinii- tych pozytywnych, jak i negatywnych. Ale chyba zaryzykuję i dam jej szansę:-) . Właśnie zabieram się a ” Zanim się pojawiłeś, i jak tylko przeczytam podzielę się z Tobą wrażeniami po lekturze:_) Ciekawi mnie też „Euforia” King. A przede mną jeszcze najnowszy R. Mróz i trzecia część cyklu neapolitańskiego 🙂

Dodaj komentarz: