Wielkobukowe Ciekawostki Literackie: Rok 2017 rokiem JANE AUSTEN

bombla_ciekawostka

Moi Drodzy,

Nie wiem, czy wiecie, ale rok 2017 ogłoszone rokiem Jane Austen! <3

Jak dobrze wiecie, przepadam ogromnie za prozą tej wspaniałej angielskiej pisarki, za „Emmą” w szczególności, ale nie ukrywajmy – to właśnie „Duma i Uprzedzenie” uznawana jest za jej najwspanialsze i najsłynniejsze dzieło, z Panem Darcym na czele.

To dobry moment, by przybliżyć Wam postać panny Jane, by zdradzić kilka ploteczek z jej niby tak zwykłego życia.

Temat na dziś:

JANE AUSTEN, 24-GODZINNE ZARĘCZYNY & PRAWDZIWY PAN DARCY!

Miłego oglądania!

O.

Komentarze do: “Wielkobukowe Ciekawostki Literackie: Rok 2017 rokiem JANE AUSTEN

 1. Roksana napisał(a):

  Co tu dużo mówić … Jane Austen uwielbiam <3. To -oprócz niesamowitych perypetii miłosnych-fantastyczna podróż w czasie 🙂 <3 . I pewnie, że więcej filmików o tej cudownej autorce chętnie bym zobaczyła na Twoim kanale 🙂

 2. Karpacka Biel napisał(a):

  Pamiętam swoje pierwsze doświadczenia z twórczością Jake Austen, które zaowocowały radosnym zaskoczeniem. Ujął mnie jej język, zręczność w kreśleniu znakomitych, wyrazistych portretów postaci, które z miejsca stają się bliskie i cudownych, błyskotliwych dialogów.

  Może właśnie z tego uregulowanego, statecznego życia bierze się wirtuozeria w stwarzaniu opowieści przesyconych prawdą. Jane Austen zaimponowała mi swoją spostrzegawczością i zarazem nauczyła podglądactwa.

  Cieszy mnie, że ten rok upłynie pod jej gwiazdą. Nie oprę się, by odświeżyć przyjemne lektury 🙂

  • Bombeletta napisał(a):

   Faktycznie, dzięki temu, że Jane wychowała się w dużej i popularnej rodzinie, miała szansę poznać i popodglądać intrygujących i ciekawych ludzi.
   Również ogromnie się cieszę. 🙂

Dodaj komentarz: