Zapowiedzi książkowe: LIPIEC 2018

Moi Drodzy,

Chciałabym Wam napisać, że w świecie literacko-wydawniczym mamy prawdziwy sezon ogórkowy, chciałabym też dodać, że będziecie mogli tego lata zaoszczędzić, ale to byłoby oszustwo, a ja nie mogłabym Was okłamywać, nawet jeśli to dla Waszego dobra. Otóż, kiedy jedni odpoczywają, urlopują, biorą oddech i zbierają działkowe plony, to inni wydają na potęgę, a kolejne tytuły kuszą, panoszą się w pełnym letnim słonku i wcale nie ustępują wiosennym nowalijkom.

Wybrałam dla Was 10 moim zdaniem najbardziej smakowitych!

Zaczynamy od WIELKOBUKOWYCH PATRONATÓW:

Kroniki portowe Annie Proulx
Wydawnictwo Poznańskie
Premiera: 4 lipca

Moja prawdziwa patronacka duma tego roku w nowym przekładzie Jędrzeja Polaka.

Nie ma nic bardziej morskiego, nic bardziej północnego jak opowieść rodem z Nowej Fundlandii pełna legend, duchów, śmierci i wody. Wody, która zabija i ożywia jednocześnie. Niezapomniana historia!

To opowieść o człowieku, który na zapomnianej wyspie odnajduje swoją tożsamość i odzyskuje utracone w dzieciństwie poczucie własnej wartości. To także rozgrywająca się na surowych, mroźnych wybrzeżach Nowej Fundlandii historia o tym, że do odwrócenia kolei losu nie zawsze trzeba wielkich rewolucji, tylko wystarczy dać się ponieść sprzyjającym nurtom.

Oblubienica morza Jamal Kanj & Michelle Cohen Corasanti
Premiera: 4 lipca
Wydawnictwo SQN

Jeszcze nie zdążyłam przeczytać Drzewa migdałowego, a tu kolejna pyszna opowieść spod pióra tej autorki!

Cztery różne osoby. Jedna historia o ojczyźnie i miłości ponad podziałami. Ich losy łączą się, tworząc przejmującą opowieść podróż przez pokolenia i kontynenty, historię o tej samej ziemi po obu stronach konfliktu.

Wojna bogów. Tom 2. Bunt starych bogów Tomasz Stężała
Premiera: koniec czerwca
Wydawnictwo Bellona

Kontynuacja rewelacyjnej Wojny Bogów, jednej z najlepszych powieści tego roku!

Fenomenalna średniowieczna opowieść, w której wielka historia, ta, która odmieniła oblicze Europy, oglądana jest z perspektywy zwykłych ludzi. Robotnicy, kupcy, rycerze, bracia zakonni, pogańscy wojownicy To ich świat mieni się nam przed oczami, a jednocześnie pojawia się pewność, że to gdzieś, kiedyś wydarzyło się naprawdę.

INNE, NA KTÓRE WARTO POLOWAĆ:

Hashtag Remigiusz Mróz
Premiera: 18 lipca
Wydawnictwo Czwarta Strona Kryminału

Najpopularniejszy polski pisarz nie pozwala wziąć oddechu i tym razem serwuje swoim czytelnikom thriller psychologiczny z mediami społecznymi w tle.

Jedna przesyłka zmieniła jej życie.

„Twoja paczka już na ciebie czeka!” brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu. Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę i okazało się to największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Wpadła bowiem w spiralę zdarzeń, która miała zupełnie odmienić jej życie Gdy Tesa na nowo odkrywa swoją przeszłość, przez media społecznościowe przetacza się nowy trend. Kolejni internauci zamieszczają wpisy z hashtagiem #apsyda. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoby te od lat uznawane były za zaginione

Helikopter Jonas Bonnier
Premiera: 4 lipca
Wydawnictwo ZNAK

Szykuje się ekranizacja na Netflixie z Jakem Gyllenhaalem, więc warto poznać pierwowzór literacki tej niezwykłej szalonej historii!

22 września 2009 o 5:15 na dachu najbardziej niedostępnego budynku w Sztokholmie wylądował helikopter. Dwadzieścia minut później było już po wszystkim. Pod okiem policji i mediów skradziono 39 milionów szwedzkich koron. Pieniędzy nigdy nie odnaleziono. Czterech śmiałków z dnia na dzień trafiło na pierwsze strony gazet całego świata i stało się bohaterami. Kim byli? Jak zaplanowali ten napad stulecia?

noc Ósma Sebastian Fitzek
Premiera: 19 lipca
Wydawnictwo AMBER

Zapowiada się rewelacyjny thriller, który znowu zbije mnie z nóg!

Jest ósmy dzień ósmego miesiąca, ósma wieczór. Masz osiemdziesiąt milionów wrogów. Czy przeżyjesz Noc Ósmą?

Wyobraź sobie internetową loterię. Każdy może zgłosić najbardziej znienawidzoną osobę. W noc ósmego sierpnia zostanie wylosowany jeden człowiek.

Przez całą noc będzie on wyjęty spod prawa. Każdy w kraju może go bezkarnie zabić. I otrzyma za to nagrodę – dziesięć milionów euro.

Uwaga: to dzieje się naprawdę.

Masowy eksperyment psychologiczny, który wymknął się spod kontroli.

A twoje nazwisko zostało wylosowane…

Komandos Robert ONeill
Premiera: 3 lipca
Dom Wydawniczy Rebis

Historia komandosa elitarnej jednostki Navy SEAL, który m.in. unieszkodliwił Bin Ladena.

W „Komandosie” ONeill przenosi nas do Iraku i Afganistanu, nie szczędzi czarnego humoru związanego z długotrwałym uwikłaniem w walkę i szczegółowo opisuje działania najskuteczniejszych oddziałów specjalnych. Na koniec zaś pozwala nam poznać z pierwszej ręki szczegóły operacji, w której zastrzelił najsłynniejszego terrorystę świata.

Muzeum dusz czyśćcowych. Opowieści niesamowite Stefan Grabiński
Premiera: 18 lipca
Wydawnictwo VESPER

Wybór noweli jednego z naszych najniezwyklejszych twórców grozy i opowieści weird fiction, który każdy miłośnik horroru powinien poznać!

Maszynista widmowych pociągów, mediumista zabłąkanych dusz, geometra przestrzeni między światami. Nikt tak jak on nie potrafił postrzec grozy przyczajonej w prowincjonalnych miasteczkach, w kątach starych mieszkań, pod podszewką zwyczajności. Nikt prócz niego nie poznał demona ruchu, białego wyraka i zabójcy czasu.

Inwazja porywaczy ciał Jack Finney
Premiera: 4 lipca
Wydawnictwo VESPER

Kultowa już powieść science fiction, która potrafi do dzisiaj wywołać niemałe ciary u co wrażliwszych jednostek!

To historia tytułowej inwazji, inwazji obcych, którzy przejmują ludzkie ciała i tym samym powolutku przejmują nasza planetę.

Żywego ducha Jerzy Pilch
Premiera: 4 lipca
Wydawnictwo LITERACKIE

Nie wiem do końca na co czekam, ale do tej pory nie udało mi się przeczytać jeszcze ŻADNEJ powieści Jerzego Pilcha. Wstyd.

Zagłada cicha jak kot? Potop bez opadów? Terrorystyczny atak z nieba? Globalne wyludnienie? Apokalipsa rozgrywa się w języku. Świat kończy się, bo milknie. Dalekie głuche pożary. Nie ma do kogo gęby otworzyć. Przed aniołem śmierci, który przeszedł przez Warszawę, uchodzi jedynie pisarz odludek . Można powiedzieć trafił żywy duch na swego. Po kolejnych próbach nawiązania kontaktu z kimkolwiek i gdziekolwiek nie może się dłużej łudzić. Został sam. I to sam w sensie ścisłym.

Dajcie koniecznie znać, które tytuły wpadły Wam w oko i na co będziecie polować!

O.

*Zapraszam na filmik!

 

Komentarze do: “Zapowiedzi książkowe: LIPIEC 2018

 1. koty&ksiazki napisał(a):

  Z całego zestawienia czekam niecierpliwie chyba tylko na Grabińskiego. Jakaś posucha dla mojego gustu w tym lipcu z tego, co przeglądam w przyszłych premierach. No nic, Vesper i tak dało sporo radości fanom polskiej literatury grozy 😀

 2. Cynamonowy Sztruks napisał(a):

  W tym miesiącu mniej dla mnie niż w zeszłym chyba, ale coś tam widzę dobrego. 🙂

 3. I. napisał(a):

  Zdecydowanie Grabiński! Chyba nawet kupię, bo mam Poego wydawnictwa Vesper i szata graficzna bardzo mi odpowiada:). Natomiast odpuszczę sobie Mroza po „Czarnej Madonnie” i „Nieodnalezionej”…

  • Bombeletta napisał(a):

   Nie dziwi mnie niechęć po „Czarnej Madonnie” i po „Nieodnalezionej”, ale ja będę testować dalej – Mróz ma dobre i ciekawe pomysły, więc zobaczymy jak tym razem to wszystko wyszło. 🙂

 4. Mario Angelino napisał(a):

  Ciekawi mnie ten „Helikopter”, brzmi to jak całkiem niezła złodziejska historia. Mam do takich słabość od czasu filmu „Włoska robota”. 🙂

Dodaj komentarz: