„Piosenki o miłości oraz inne kłamstwa” Jessica Pennington – PATRONAT

W czasie wolnym od szkoły i obowiązków, wakacyjną i leniwą porą warto sięgnąć po niezobowiązującą lekturę o miłości, muzyce i nastoletnich dramatach Piosenki o miłości i inne kłamstwa Jennifer Pennington.

Bywa, że przeznaczenie bawi się nastoletnim sercem w kotka i myszkę. Gorączka pierwszych wielkich uniesień na śmierć i życie, pierwszych wielkich namiętności i burzy hormonów. Raz kochamy na zabój, raz nienawidzimy ponad wszystko, raz gotowi jesteśmy skoczyć za drugą osobą w ogień, by zaraz samemu ją w ten ogień zepchnąć. Dramaty, które z czasem wydadzą się niczym w porównaniu z dorosłymi problemami, teraz zajmują cały czas, zaprzątają umysł, nie dają spać po nocach i raz wywołują bóle brzucha z nerwów, by zaraz zamienić się w gilgoczące motyle. Ot, szaleństwo młodzieńczych uczuć.

Dziewiętnastoletnia Vee liczy na szalone, pełne muzyki i przygód wakacje u boku kilku przyjaciół, którym towarzyszy podczas trasy koncertowej. Nie spodziewa się jednak, że w autokarze czeka na nią prawdziwa niespodzianka Cameron, jej dawny przyjaciel, jej wielka miłość, ten, który przed laty złamał jej dziewczęce serce. Żadne z nich nie może się wycofać, więc raz jeszcze próbują odbudować swoją relację. Czy tym razem uda im się ujawnić wszystkie tajemnice i zacząć od nowa?

„Piosenki o miłości i inne kłamstwa” Jessica Pennington, przeł. Małgorzata Żbikowska

Jennifer Pennington wzrusza, zaskakuje, porusza serce snując historię pełną muzyki i nastoletniej miłości. To miłość naznaczona rodzinnymi tragediami, skrywanymi zbyt długo tajemnicami i rozpaczą, która zalęgła się w sercach. To opowieść o drugich szansach i wybaczaniu, oraz odbudowywaniu związku na zgliszczach uczuć z przeszłości. Jak to bywa z książkami dla nastolatków Piosenki o miłości i inne kłamstwa bywa filmowo uproszczona, miejscami naiwna, jednak w sympatyczny sposób pokazuje zmieniające się relacje między młodymi ludźmi, którzy z liceum przenikają do dorosłego świata studiów i pierwszych odpowiedzialnych wyborów.

Letnią porą młodsi czytelnicy szukają odprężenia i ucieczki od sztywnego szkolnego reżimu lektur, a Piosenki o miłości i inne kłamstwa Jennifer Pennington zapewnią im urocze chwile relaksu tak potrzebne wakacyjną porą. To inteligentnie napisana powieść obyczajowa, która zawiera w sobie wszystko to, co trzeba, żeby sprawić czystą radość z czytania lato, miłość i muzykę. Czy wchodzącym w dorosłość czytelnikom potrzeba czegoś więcej?

O.

*Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Jaguar. <3

**Zapraszam na filmik!

Komentarz do: “„Piosenki o miłości oraz inne kłamstwa” Jessica Pennington – PATRONAT

Dodaj komentarz: