Zapowiedzi książkowe: CZERWIEC 2019

Moi Drodzy,

Jakimś cudem minęło pół roku! Pół roku wspaniałych książek i wyjątkowych tytułów, a to nie koniec! Przed Wami dwadzieścia premier czerwca siedemnaście tytułów polskich i trzy zagraniczne. Dwadzieścia. Chciałabym żartować, ale nie jest to żart. W końcu czas się zaopatrzyć na lato i przygotować na nowy sezon. Szykujcie się!

WIELKOBUKOWE PATRONATY

Materiał ludzki Piotr Borlik
Premiera: 4 czerwca 2019
Wydawnictwo Prószyński i Spółka

Pamiętacie Boską proporcję? Fantastyczny kryminalny debiut prosto z Bydgoszczy o seryjnym mordercy terroryzującym ulice Trójmiasta? To nie był koniec, ale dopiero początek! Powraca komisarz Agata Stec, powraca jej brat Artur Kamiński, a napięcie rośnie!

Nawiedzenia. Historie prawdziwe Ed i Lorraine Warren i Robert David Chase
Premiera: 25 czerwca 2019
Wydawnictwo Replika

Tym razem nie opętania i demony, które pochłaniają ludzkie dusze, ale duchy, zjawy i nawiedzenia oraz ich historie opowiedziane w jedyny sobie znany sposób przez parę najsłynniejszych demonologów.

Kroki mordercy Michaela Klevisová
Premiera: 3 czerwca 2019
Wydawnictwo Stara Szkoła

To więcej niż powieść kryminalna, to więcej niż historia obyczajowa! Tutaj wszyscy zdają się być uwikłani w tajemnice i kłamstwa, a zbrodnie to jedynie pretekst, by prawda o nich wyszła na jaw. Dobrze, że „Kroki mordercy” to dopiero początek serii, bo takich opowieści chcemy więcej i więcej!

„Diabeł wcielony” Donald Ray Pollock
Premiera: ok. 15 czerwca 2019
Wydawnictwo Papierowy Księżyc

Gotyk amerykańskiego Południa, krwawy i brutalny, gdzie przemoc sączy się niespiesznie, a zło triumfuje w pełnym słońcu. Szykujcie się! Tej lektury nie możecie sobie odmówić!

Bułgaria. Złoto i rakija Magdalena Genow
Premiera: 5 czerwca 2019
Wydawnictwo Poznańskie

Patronat inny niż wszystkie, bo reportażowy, ale napisany w tak CUDOWNY sposób – pełny ciekawostek, anegdot, aż chce się jechać!

72 godziny Andrzej Wodzu Kruczyński
Premiera: 19 czerwca 2019
Wydawnictwo Bellona

To relacja wojenna pułkownika Andrzeja Kruczyńskiego Wodza, byłego oficera GROM-u, uczestnika działań specjalnych i misji zagranicznych, specjalisty od akcji antyterrorystycznych. Opowiada od początkach jednostki, o morderczych treningach i jej działaniach GROM-u w Zatoce Perskiej. Mocna i męska rzecz!

INNE TYTUŁY

Przeszłość jest prologiem Jacek Bartosiak
Premiera: 29 maja 2019

Najnowsza książka najgorętszego nazwiska polskiej geopolityki dr Jacka Bartosiaka. Tym razem to zbiór zagadnień geopolitycznych omówionych podczas ostatnich lat kilku lat wykładów, debat i wystąpień publicznych autora, poruszających najważniejsze dla nas dzisiaj kwestie geopolityczne.

Nazywam się Stephen Florida Gabe Habash
Premiera: 5 czerwca 2019
Wydawnictwo Poznańskie

Powieść, o której mówią wszyscy, a którą polecają m.in. Jakub Małecki i Łukasz Orbitowski, a ja ufam ich osądom. Wychowywany przez babkę chłopak trafia do collegu, by dzięki stypendium sportowemu oddać się swojej pasji zapasom. To opowieść o obsesji, o sile przetrwania, o traumie i walce o samego siebie.

Siedmiu mężów Evelyn Hugo Taylor Jenkins Read
Premiera: 5 czerwca 2019
Wydawnictwo Czwarta Strona

Bestsellerowa powieść znad oceanu ma teraz szansę porwać serca Polek! Młoda dziennikarka dostaje propozycję przeprowadzenia wywiadu z Evelyn Hugo aktorką, która ma za sobą imponującą karierę w Hollywood. Warunek jest jeden: ta rozmowa nie może zostać opublikowana przed śmiercią artystki. Dla miłośniczek klasycznego Hollywood i aktorek z tamtych lat.

Przyjaciel Sigrid Nunez
Premiera: 12 czerwca 2019
Wydawnictwo Pauza

Zapowiada się cudowna lektura dla wszystkich psiarzy! Wzruszająca, trafiająca prosto do serca opowieść o przyjaźni, wierności i przywiązaniu, jedynej takiej więzi, jaka istnieje między zwierzęciem a człowiekiem.

Vera Anne Swärd
Premiera: 19 czerwca 2019
Wydawnictwo Literackie

Kobieca powieść napisana przez członkinię Akademii Szwedzkiej, więc tym bardziej wyczekiwana. Zapowiada się prawdziwa opowieść rodem z północy pełna tajemnic, miłości i zdrady, macierzyńskiego oddania. Czekam!

Mroczne szepty Jo McGregor
Premiera: 12 czerwca 2019
Wydawnictwo Kobiece

Thriller medyczny, który od razu przykuł moją uwagę młoda kobieta zwierza się psychoterapeutce z psychicznych i fizycznych tortur, jakimi padła ofiarą u swojego ginekologa. Terapeutka podejmuje walkę o sprawiedliwość

Witajcie w Puppet Show M.W. Craven
Premiera: 19 czerwca 2019
Wydawnictwo FILIA

Na północy Anglii szaleje seryjny morderca, który podpala ludzi żywcem. Jego tropem podąża wywołany przez zwyrodnialca detektyw, który musi odkryć rozwiązanie zagadki zbrodni.

Inna Max Czornyj
Premiera: 19 czerwca 2019
Wydawnictwo FILIA

Najnowsza powieść jednego z najciekawszych i najkrwawszych młodych polskich nazwisk w kryminale. Tym razem to historia poza cyklem z Erykiem Deryło i dobrze, bo szykuje się kolejna jazda bez trzymanki i opowieść ze zbrodnią w tle.

Nóż Jo Nesbø
Premiera: 19 czerwca 2019
Wydawnictwo Dolnośląskie

To już dwunasty tom uwielbianej serii z Harrym Hole w roli głównej i z tego co widzę warto znać tutaj poprzednie tomy. Hole będzie musiał stawić czoło dawnym wrogom i starym, dobrze sobie znanym demonom.

KLUB MARUDNYCH ZACZYTANYCH CIOTEK

Cress Marissa Meyer
Premiera: 5 czerwca 2019
Wydawnictwo Saga Księżycowa

Nareszcie! Doczekaliśmy się! Po Cinder i Scarlet nadchodzi Cress, czyli długo długaśnie wyczekiwana kontynuacja Sagi Księżycowej, opowieści, które nawiązują do najsłynniejszych baśni, tutaj do Roszpunki.

Dzisiaj umrzesz Ty Sue Wallman
Premiera: 19 czerwca 2019
Wydawnictwo Zielona Sowa

Thriller młodzieżowy autorki Kłamstwa minionego lata. Grupa nastolatków świętuje Nowy Rok w starym wiejskim domu, by przekonać się, że posiadłość posiada swoje mroczne tajemnice. Przeszłośc powraca.

Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki Holly Jackson
Premiera: 19 czerwca 2019
Wydawnictwo Zielona Sowa

Kryminał i thriller w jednym dla starszej młodzieży! Pięć lat temu uczennica, Andie Bell, została zamordowana przez Sala Singha. Inna uczennica po latach przygotowuje projekt oparty o tę sprawę, by odkryć, że nie wszystko w tej sprawie zostało doprowadzone do końca.

PREMIERY ZAGRANICZNE

City of Girls Elizabeth Gilbert
Premiera: 4 czerwca 2019

Najnowsza powieść uwielbianej przeze mnie autorki Jedz, módl się, kochaj, Botaniki duszy czy Ludzi z wysp. To historia miłosna, której akcja rozgrywa się w lata 40. pośród teatralnych rewii, opowiadana jako wspomnienie i powrót do przeszłości. Jestem ogromnie ciekawa!

Inspection Josh Malerman
Premiera: 19 czerwca 2019

Najnowsza powieść twórcy Nie otwieraj oczu, kolejna niesamowita powieść grozy, w której nie tak łatwo odnaleźć odpowiedzi. Opowieść o tajemniczej szkole ukrytej w środku lasu i tych, którzy spróbują odkryć swoje tajemnice ukryte za horyzontem.

In the Shadow of Spindrift House Mira Grant
Premiera: 30 czerwca 2019

Pamiętacie postapokaliptyczną serię młodzieżową o zombie Przegląd końca świata? Agencja detektywistyczna zrzeszająca grupę zaprzyjaźnionych nastolatków gotuje się na ostatnią sprawę, zanim przekroczą wrota dorosłości i rozejdą się na zawsze. I tak trafiają do tytułowego Spindrift House, posiadłości, która kryje swoje sekrety pośród swoich ciemnych, pełnych legend murów.

Na jakie tytuły czekacie najbardziej?

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Zapowiedzi książkowe: CZERWIEC 2019

  1. Gosia GG napisał(a):

    Jest tak gorąco u mnie dzisiaj, że nie wiem czy dam radę cokolwiek czytać w najbliższych dniach… :/

Dodaj komentarz: