Podsumowanie miesiąca: LISTOPAD 2019

Moi Drodzy,

Przed nami ostatnie podsumowanie miesiąca przed nami, czyli czas pożegnać listopad i przygotować się na koniec roku!

Listopad był jednym z najbardziej zapracowanych miesięcy tego roku. Za mną moc spotkań, moc wyzwań literackich, moc smakowitych lektur.

TOP 6 MIESIĄCA

„Droga donikąd” Józef Mackiewicz

Jedno z moich największych literackich odkryć tego roku. Józef Mackiewicz to pisarz zapomniany, pisarz, który zniknął przed lat z literackiego dyskursu i dopiero od niedawna odkrywany jest na nowo. „Droga donikąd” to jedno z najwybitniejszych dokonań polskiej powojennej prozy, historia prawdziwa, bo jak mawiał sam Mackiewicz: „tylko prawda jest ciekawa”.

Recenzja na portalu Strategy & Future

„Turniej cieni” Elżbieta Cherezińska

Wiadomo to nie od dzisiaj, że Elżbieta Cherezińska jest mistrzynią powieści historycznej, ale dopiero „Turniej cieni” pokazał mi jak wybitną w swoim gatunku. To niesamowita opowieść o Wielkiej Grze szpiegów w wojnie imperiów na Dalekim Wschodzie. Monumentalny portret urywka historii. Warto się skusić i poświęcić jej czas.

Recenzja na portalu Strategy & Future

„Osada” Camilla Sten

Doskonała powieść grozy, która zabiera nas do pewnego szwedzkiego miasteczka, które sześćdziesiąt lat temu zamieniło się w miasto duchów. Zagadka zniknięcia wszystkich mieszkańców została nierozwiązana. Aż do teraz.

Recenzja TUTAJ

„Iluzjonista” Remigiusz Mróz

Behawiorysta Gerard Edling powraca, a wraz z nim snuje się jego przeszłość i morderca, który zniknął w mrokach dziejów poprzedniej epoki. A przynajmniej tak się wszystkim wydawało.

Recenzja TUTAJ

„Klątwa” Max Czornyj

Max zbija czytelnika z nóg piątym tomem swojej serii kryminalnej z elementami dreszczowca o komisarzu Eryku Deryło i to chyba jest moja ulubiona odsłona tego cyklu.

Recenzja TUTAJ

„Nawiedzony dom” John Boyne

Młoda guwernatka trafia do tajemniczej posiadłości, w której prym wiedzie dwoje osamotnionych dzieci i złowieszcze siły, czyli gotycka groza w duchu najlepszej klasyki.

Recenzja TUTAJ

BOOK HAUL

WYDARZENIA

Artykuł mojego autorstwa w czasopiśmie Okolica Strachu nr 13: Tajemnica Bestii z Gevaudan

Spotkanie autorskie z ANETĄ JADOWSKĄ w Empiku w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku (2019)

Warsztaty z vlogowania w Sopotece

Patronat nad Mini-Conem w Bibliotece z Pasją w Gdyni

fot. Marcin Okoń Okoniewski
fot. Marcin Okoń Okoniewski

A jak Wam minął listopad?

Bo warto czytać.

O.

Komentarz do: “Podsumowanie miesiąca: LISTOPAD 2019

Dodaj komentarz: