Moi Drodzy,
Zaczynamy z rozmachem, bo Nowy Rok to nowy zapas zapowiedzi literackich. Wydawnictwa rozkręcają się i nie pozwalają naszym portfelom odpocząć po świątecznej gorączce, co to to nie!
Wybrałam dla Was 10 smakowitych i interesujących styczniowych premier, w tym jedną kontrowersję, sami zresztą zobaczycie.
PATRONATY MIESIĄCA
„Stażystka” Alicja Sinicka
Premiera: 29 stycznia
Wydawnictwo Kobiece
Fascynujący thriller psychologiczny! Młoda kobieta zgłasza się na staż do pewnej firmy, w której zostaje wplątana w pewien mroczny trójkąt. Morderstwa, tajemnice, dziwne układy… Czy uda jej się wyplątać zanim będzie za późno?
„Nightwhere” John Everson
Premiera: styczeń
Wydawnictwo Phantom Books Horror
Twórca wspaniałych „Drzewa rodowego” i „Syreny” znów powraca z seksowną, drapieżną grozą z elementem erotycznym. Tajemniczy klub swingersów, sekretne zgromadzenie i małżeństwo uwikłane w niebezpieczną grę między światem realnym a nierealnym.
„Wiesz, kiedy umrzesz” Mort Castle
Premiera: styczeń
Wydawnictwo Phantom Books Horror
Przyciągający uwagę zbiór opowiadań, których głównym tematem jest śmierć i umieranie. Niektóre przygnębiające, niektóre straszne, inne smutne, ale wszystkie dające do myślenia.
PREMIERY MIESIĄCA
„Prawda przychodzi nieproszona. Osiedle Pogodne” Magdalena Majcher
Premiera: 15 stycznia
Wydawnictwo Pascal
Luksusowe osiedle i tajemnice jego skrytych za czterema ścianami mieszkańców, czyli co też kryje się za drzwiami sypialni. Historia rodzinnych sekretów i traum przeszłości. Magdalena Majcher ujęła mnie swoją trylogią wojenną, więc z przyjemnością sięgnę po jej nową powieść.
„Ostatni” Hanna Jameson
Premiera: 15 stycznia
Wydawnictwo Czarna Owca
Koniec świata. Szwajcaria. Barbarzyńskie morderstwo, jeden hotel i dwudziestu ocalałych. Czyli dreszczowiec z elementem apokalipsy i dystopii, który zapowiada się nad wyraz interesująco.
„Czas burz” Charlotte Link
Premiera: 15 stycznia
Wydawnictwo ZNAK
Mistrzyni dreszczowców w nowej historycznej odsłonie! „Czas burz” to pierwszy tom wielopokoleniowej sagi rodzinnej, której akcja rozpoczyna się w 1914 roku, gdy Niemcy szykują się do Wielkiej Wojny, a życie pewnej osiemnastoletniej dziewczyny runie w gruzach.
„Święte słowo” Sigridur Hagalin Bjornsdottir
Premiera: 29 stycznia
Wydawnictwo Literackie
Zapowiada się prawdziwa literacka uczta! Edda i Einar to wyjątkowe rodzeństwo, które mimo znaczących różnic i odległości łączy silna więź. Kiedy Edda znika bez śladu… oboje zostaną wplątani w skomplikowaną rozgrywkę, w której ważyć będą się losy naszej cywilizacji.
„Nie patrz” Marcel Moss
Premiera: 29 stycznia
Wydawnictwo FILIA
Autor wciągającego dreszczowca „Nie odpisuj” powraca, kontynuując swoją mroczną opowieść o najciemniejszych zakamarkach ludzkiej natury.
„Podróż Cilki” Heather Morris
Premiera: 15 stycznia
Wydawnictwo Marginesy
Autorka „Tatuażysty z Auschwitz” (którego NIE polecam!) znów czerpie garściami z opowieści Lale Sokołowa i tym razem snuje opowieść dziewczyny, która w 1945 roku po trzyletnim pobycie w niemieckim obozie koncentracyjnym zostaje skazana piętnaście lat łagru w głębi Syberii. Czy to prawda czy zmyślenie – przeczytamy, zobaczymy.
PREMIERA ZAGRANICZNA
„Thief River Falls” Brian Freeman
Premiera: 28 stycznia
Brutalny thriller o traumie utraconej rodziny, o morderstwie i samotności na odludziu. Brzmi rewelacyjnie!
A na jakie tytuły Wy czekacie, Kochani?
Bo warto czytać.
O.
„Święte słowo” i „Ostatni” (dawno nie czytałam żadnej dystopii) wyglądają obiecująco! Choć możliwe, że trochę oceniam po okładkach, są genialne, w moim guście! Zapisuję sobie tytuły na liście. 😉
O „Ostatnim” będę niedługo opowiadać 😀
Pewnie „Święte słowo”, nic poza tym
Kurcze jest tu kilka tytułów które po opisie zachęcają mnie:). Najpierw zobaczę czy Tobie Olgo się spodobają:)
Ooo! Jest mi ogromnie miło – o wielu z nich na pewno opowiem. 🙂
Dlaczego polecasz kontynuacje „tatuażysty”,uznając ja najgorsza w 2019?
Nie polecam, tylko jak zaznaczam we wstępie – jest to dla mnie kontrowersyjna premiera. Zaznaczam to zarówno w tekście, jak i w filmie.
ciekaw jestem tego historycznego wcielenia pani Link
W tym miesiącu coś mniej premier, nie? Ale nadal jest co czytać!
Z mojej strony nieco mniej, ale sądzę, że wybrałam te naprawdę ciekawe. 🙂
Chętnie przeczytałbym w recenzję Twojego autorstwa książki „Podróż Cilki”, gdyż chciałem kupić ją Żonie, która tematyką związaną z Auschwitz niesamowicie się pasjonuje i czyta mnóstwo książek o tych czasach/realiach.
Przy okazji, jeśli pozwolisz serdecznie zaproszę Cię na moją stronę, gdyż również tworzę recenzję z tym, że recenzje gier planszowych, które liczę że jak książki z czasem przeżyją prawdziwy renesans 🙂
Pozdrawiam serdecznie
Kamil
O Cilce niedawno opowiadałam i nie polecam, podobnie jak poprzedniej książki Heather Morris. 🙂
I dziękuję za zaproszenie!
Hej, bardzo dziękuję za odpowiedź chociaż nie ukrywam, że mnie ciut zasmuciłaś bo planowałem dołączyć tę książkę do niespodzianki Walentynkowej dla mojej drugiej połowy. W takim razie może polecisz coś z tej tematyki a nuż, czegoś jeszcze nie czytała? 🙂
Pozdrawiam
Kamil
W tematyce wojennej lub obozowej polecam „Światło, którego nie widać”, „Złodziejkę książek”, „Przyjaciółki z Ravensbruck” albo „Tajemnica z Auschwitz. Prawdziwa historia” Niny Majewskiej-Brown. 🙂
Wow bardzo dziękuję za tak ekspresową odpowiedź 🙂 Zabieram się za sprawdzanie czy już nie przeczytała tych książek 🙂
Pozdrawiam serdecznie,
Kamil