Zapowiedzi książkowe: SIERPIEŃ 2020

Letnie miesiące mijają leniwe, upalne, a mimo wszystko Wydawcy nie odpuszczają!

Ten rok, jakże skomplikowany i odmienny od lat poprzednich, przynosi moc zaskoczeń, także w kontekście premier. Bo sierpień pełen jest dobroci książkowych, a ja wybrałam dla Was 13 tytułów, na które warto byście zwrócili Waszą uwagę!

WIELKOBUKOWE PATRONATY

„Miasteczko Nonstead” Marcin Mortka
Premiera: 29 sierpnia
Wydawnictwo Videograf

To wznowienie powieści grozy Marcina Mortki sprzed kilku lat, jeśli już kojarzycie ten tytuł. Pyszna opowieść o pewnym brytyjskim pisarzu, który wraca na stare śmieci, do tytułowego miasteczka Nonstead, w którym każdy kryje jakąś tajemnicę. Całość mocno w klimacie Twin Peaks, trochę Alana Wake’a – spodoba Wam się.

„Sekretne życie pisarzy” Guillaume Musso
Premiera: 12 sierpnia
Wydawnictwo Albatros

Nigdy nie jestem pewna, czy to jedna z nowych powieści autora, czy wznowienie, ale jedno jest pewne – to książka o książkach, o pisarzach, a takie lubimy na Wielkim Buku bardzo bardzo. Przed nami historia tajemniczego pisarza, dzikiej wyspy i sekretów, jakie kryje.

„Zamiana” Beth O’Leary
Premiera: 12 sierpnia
Wydawnictwo Albatros

Kolejna cudownie kojąca komedia romantyczna z serii Mała Czarna. Opowieść o dwóch totalnie różnych kobietach, które postanawiają zamienić się mieszkaniami, zamienić rolami i tym samym całkowicie odwrócić swoje dotychczasowe życie. Nie obędzie się bez wzruszeń!

POZA PATRONATAMI

„Sfora” Przemysław Piotrowski
Premiera: 12 sierpnia
Wydawnictwo Czarna Owca

Po fenomenalnym „Piętnie” autor powraca z kolejnym brutalnym thrillerem i kontynuuje losy swoich bohaterów, ponownie wystawiając na próby.

„Żałobnica” Robert Małecki
Premiera: 12 sierpnia
Wydawnictwo Czwarta Strona

Robert Małecki przekonał mnie do siebie swoją mroczną serią o Bernardzie Grossie, a teraz poza serią snuje opowieść o żałobie, o śmierci i o tajemnicach, jakie zostają po tych, którzy odeszli.

„Uczniowie Hipokratesa. Doktor Bogumił. Tom1” Ałbena Grabowska
Premiera: 12 sierpnia
Wydawnictwo Marginesy

Ałbena Grabowska rozpoczyna nową sagę historyczną. Przed nami opowieść, która rozpoczyna jej nowy cykl, łączący wszystko to, co tak wyróżnia tę wyjątkową pisarkę, czyli wątki historyczne i medyczne w jednym. To opowieść o XIX-wiecznym młodym lekarzu, który szuka swojego powołania.

„Nie wiesz wszystkiego” Marcel Moss
Premiera: 12 sierpnia
Wydawnictwo FILIA

Tajemnicze samobójstwo uczennicy elitarnego liceum i sekrety, które kryją się w jego murach. Zapowiada się mroczny thriller w młodzieżowym klimacie  w duchu serialu „Belfer”.

„Washington Black” Esi Edugyan
Premiera: 12 sierpnia
Wydawnictwo Świat Książki

Powieść jednej z finalistek Nagrody Bookera, powieść poruszająca już samym opisem. Młodziutki niewolnik z plantacji trzciny cukrowej trafia pod opiekę swojego pana, by przekonać się, że plantator nie jest tym, na kogo wygląda. A gdy popada w tarapaty, zabiera chłopaka ze sobą i tak rodzi się wyjątkowa przyjaźń pośród niesamowitych krajobrazów naszej planety.

„Bodaj Budka” Natalia Babina
Premiera: 4 sierpnia
Dom Wydawniczy Rebis

Sielsko anielska białoruska wieś? Nic bardziej mylnego! Zło czai się wszędzie, nawet tuż za rogiem, wytarczy wytężyć słuch i wzrok, by je dostrzec. Zapowiada się fenomenalnie klimatyczna lektura!

„Jaskółki z Czarnobyla” Morgan Audic
Premiera: 12 sierpnia
Wydawnictwo MOVA

Wycieczka turystów do czarnobylskiej zony na Prypeci kończy się odnalezieniem zmasakrowanych zwłok mężczyzny. Tropy natomiast cofają śledczych do jednej z największych tragedii XX wieku – do wybuchu reaktora w Czarnobylu.

„Dla jej dobra” Ellen Marie Wiseman
Premiera: 26 sierpnia
Wydawnictwo Kobiece

Po poruszającej powieści „To, co zostawiła” Ellen Marie Wiseman powraca z kolejną osadzoną w historii opowieścią o krzywdzonej dzieczywnie i rodzinnych tajemnicach, które wychodzą na jaw po latach.

„Na wojnie nie ma niewinnych” Aneta Jadowska
Premiera: 12 sierpnia
Wydawnictwo SQN

Heksalogia Dory Wilk zmierza do końca w mrocznym, przjmującym finale, czyli nie lada gratka dla miłośników urban fantasy.

„Śmierć i Małgorzata” Joanna Łopusińska
Premiera: 11 sierpnia
Dom Wydawniczy Rebis

Zaskakujący thriller psychologiczny, w którym nic nie jest takie jak się wydaje i każdy jest podejrzany. Piękna Małgorzata zostaje brutalnie zamordowana, ale okoliczności jej śmierci zdają się co najmniej podejrzane. Zagadkę spróbuje rozwiązac jej narzeczony, by odkryć, że sama Małgorzata skrywała niejedną tajemnicę.

Bo warto czytać.

O.

Komentarze do: “Zapowiedzi książkowe: SIERPIEŃ 2020

  1. ejdzik napisał(a):

    Ooo, „Śmierć i Małgorzata” !!! Nie mogę się doczekać. Kończę „Auroville. Miasto z marzeń” i od razu zamawiam!!!

Dodaj komentarz: